Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguinii in primavara


943 raspunsuri la acest subiect

#201
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 12:25

Hello! [pic]

 

Azi ne racoreste putin ca prea am avut un aprilie calduros si insorit. Gradina mea o sa fie happy, abia mai scap de udat eu. Aseara am mai plantat 8 ghivece cu flori!  [il] [biz]  Le pictasem deunazi, asa carachioase mi-au iesit!! De le picta Sophia ieseau mai frumoase! [clo] Dar opricum, imi plac si-s tare funky si adauga culoare intre restul de ghivece maronii. 

 

Azi tot ploua si e vreme de stat in casa, si asa nu aveam chef de mers pe nicaieri, nici un castel&gradini, o sa imi fac niste ornamente pentru gradina. Mi-am luat ieri niste sarmulite si abia astept sa vad ce fac cu ele si restul de materiale! Daca imi ies bine, ori chiar si prost, ma laud si pe aici, ofcorz! [:D] [nebu] 

 

 

Ella, ghici ce mi-a adus postasul?  [detectiv]  Multumesc de vederea din Venetia si de cuvintele frumoase! Aveam nevoie, chiar zilele astea...  [pup] Distractie placuta si intalneala faina cu Kariguld! 

 

Mihaela_s, ma bucur ca a ajuns felicitarea, chiar si cu ceva intarziere.  [;)]  Mai bine mai tarziu decat niciodata, nu ? [hippi]  Hai ca iese soarele si pe strada ta, si oricum, noi suntem aici!! [grup] 

 

Didi, sa stii ca emoticoanele sunt in lista! [:p] stiu ca abuzez de ele, mai mereu, dar imi plac... si cateodata te ajuta sa te exprimi mai bine decat o faci in cuvinte... si precum nu am talent la scris, ma ajut cu emoticoanele!  [hagi]

 

Ioana, te astept oricand cu drag la Londra, ti-am mai spus si acum vreo 2 luni?! Sau poate venim noi in Wales, ca am asa un chef de duca.... pe campii...  [jamaica]  Sunteti si voi liberi pe 4 mai? Nick are liber ca e BH, dar nu stiu daca e peste tot Uk sau numai in England? As face un weekend prelungit pe undeva, sa stam 1-2 nopti prin zona si sa vizitam mai multe castele. Am pe lista de ceva vreme cateva care-s departe de noi si poate ajungem acum, daca nu ne-or rupe preturile la cazari ca mai toata lumea e out and about? 

 

 

 Uitasi sa va spun ca proiectul "Chocolate" de care va ziceam deunazi a iesit foarte bine. Am predat ieri cartulia si jucaria, Sophia ar fi vrut sa il pastreze [jongleur]  Am lipit pozele, am facut o povestioara, am explicat desenul mazgalit de Sophia , iar educatoarea a fost impresionata si desi mai erau 2 insemnari a alor 2 copii, colegi ai Sophiei, inaintea noastra, Niki a fost tare placut surprinsa si a spus ca asta e exact ce astepta ea de la acest proiect si se bucura ca am inteles. A ramas surprinsa de pozele din gradina, cica asta e gradina voastra?!   [flirty]

 

Iar am vorbit mult si nu citeste nimeni. [soricel]  Mi-a expirat si cafeaua de cand tot butonez!   Ma duc sa vad ce idei imi vin si sa fac ceva cu sarmele alea de le-am luat si sa mai inveslesc prin gradina!  [hot]

 

Weekend frumos si insorit! [flo]

 

[dra]



#202
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 12:58

Stumphy pune si tu o poza cu ghivecele alea funky. Eu n-am rabdare pt arts and crafts dar imi place sa vad la altii. La noi ziua a inceput mohorita dar acum e soare, frumos si cald iarasi. 



#203
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 13:53

Hello!

 

Roxana, v-ati intors de la audiograma? Cum e?

 

acum am venit, are hipoacuzie, dupa cum banuiam. Usoara.. spre medie. 



#204
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 13:57

Mai frate ce afaceri bune sunt alea cu haine de copii.....un costumas,un body si o pereche de papucei 200 ron....cam 60 cm de material....o rochie pentru fiica mea 120?ma gandesc....oare cum se imbraca cei care traiesc din salariul minim?doi copii de imbracat si trece de venitul pe o luna.........urat si nimic nu se schimba in tara asta...de rahat....



#205
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 14:01

Rox nu am citit din urma cine are hipoacuzie?tu?



#206
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 14:03

Rox nu am citit din urma cine are hipoacuzie?tu?

 

nu, Eva



#207
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 14:13

Doamne....cum asa?se poate trata,nu i asa?e afectat permanent timpanul?imi pare enorm de rau mai ales ca am si eu tot o Eva.... M a durut sa citesc acum....



#208
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 14:18

Hello! acum am venit, are hipoacuzie, dupa cum banuiam. Usoara.. spre medie.
asa si? Care- i pasu 2?

Editat de DidiAlex, 25 aprilie 2015 - 14:20 .


#209
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 14:25

De tratat.. mai greu. Nu e o problema infectioasa acum (deci nu o otita prezenta), ci una trecuta (se vede putin inflamat in tractul auditiv). 



#210
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 25 aprilie 2015 - 14:33

Of, Rox, sper că totuși se poate ameliora în timp...

 

Mădă, totdeauna îmbrăcămintea / încălțămintea de copii au fost scumpe. Materialul e mai puțin, dar e mai multă migăleală.

 

Miha_s, răbdare multă-multă în perioada asta îți și vă doresc!

 

Eu sunt la birou și nici nu mă simt prea bine, aș zace cu capul pe tastatură. Am mâncat toate prostiile pe care le aveam, acum am trecut la cele sănătoase: salată de varză cu morcov și ceva de mix de conopidă / broccoli / baby carots la abur (doar nu era să mănânc chestiile sănătoase primele!).

 

Mă duc pe câmpia muncii.


Editat de danielag, 25 aprilie 2015 - 14:35 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -