Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Ghiveci de pinguini pe ghetar


732 raspunsuri la acest subiect

#461
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 04:41

ca tot o ajut pe sefa sa decida ceva, eu deja ma gandesc sa ma mut undeva unde e mai cald si soare. si de ce nu as face-o daca tot pot? [flo2]

 

orice miscare e un pas inainte! statul pe loc e... doar asteptare.



#462
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 07:39

Neata pinguini

 

Rall, multumesc...o sa vad daca gasesc aici...acum arata mai bine...

 

E frumos si soare, a venit primavara....liliacul meu a inflorit, zambilele din gradina la fel, iarba a inceput sa creasca...de la atata frig si zapada, arata rau gradina...azi am vazut insa ca totul e verde si iarba s-a refacut  [:)]

 

Aseara i-am luat bilet de avion copilei pt octombrie; o trimit iar la ai mei...am dat 195 fr, bilete mai ieftine la Swiss nu exista...190 e pretul minim...

 

Al meu isi ia liber juma de zi vineri, asa ca plecam la pranz...de-abia astept...parca nu m-am plimbat de mult timp  [:I]

 

Pe 1 mai merg cu Marcia pe insula Mainau; acum e sezonul lalelelor...anul trecut le-am ratat...e superb, campuri intregi de lalele...

 

O zi frumoasa va doresc !



#463
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 08:15

buna dimineata!

 

Alinuka, aveti timp ok. daca stati intre Vatican si Sant'Angelo va deplasati in centru cu metroul. uita-te pe tripadvisor, au niste trasee foarte ok pentru 3 zile. oricum una o petreceti in Vatican. mergeti undeva pe la 10 sa intrati la muzeu. oricum nu va intereseaza cat de mare e coada, in 90% din cazuri la ghiseele pentru intrarea online nu sunt mai mult de 10 persoane. de exemplu, pentru 7 mai aveti bilete disponibile cate vreti (http://biglietteriam...iceLinguaVisita=

, la fel ca si pentru 8 mai)

pentru centru, luati metroul 3 statii pana la Spagna (de la Ottaviano) sau 4 pana la Barberini/Fontana di Trevi. acolo.... si sa va invartiti si dati cu nasul direct in obiective :))). uite ce traseu am facut noi cu copiii: http://roxanasrainbo...si-cea-mai.html

acolo in zona San Pietro nu ratati sa mancati la Arlu: http://www.ristorantearlu.com/

pentru Colosseo si Fori Romani / Imperiali aveti iar o zi de pierdut. Intrati la Colosseum intai (probabil ca stii deja ca ai bilet comun pentru toate).



#464
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 08:30

'neata!

La noi pe munte e zapada  [zid] , 2 grade chinuie dimineata la 7 in termometre. Vreau sa vina primavara aia adevarata!!! 

 

Va multumesc mult pt aprecieri si cuvintele frumoase! 

 

 

buflea, inteleg ca sunt nori multi la tine, te imbratisez strans si iti doresc sa o scoateti cat mai repede si cat mai bine la capat!  

 

Ce imi place cum va planificati voi vacante! Citesc si eu cu interes si bag la cap, cine stie cand am nevoie si eu de informatiile astea [:)]

 

 

Julia, multumesc din suflet pt felicitare! Superba! [pup]



#465
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 09:23

eu am masurat copchiii sambata, si bineinteles ca am avut un soc. Patrick e la 151 cm....  vedeam eu ca se apropie vertiginos de mine dar nici chiar asa. Eva 120..... i-am luat o geaca de 7-8 ani care ii e cam buna.. si eu care ziceam ca o poarta 2 sezoane!!!!!



#466
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 09:33

Julia, La multi ani printesei Sarah [floare3]

Bella, ce poze faine din Miami; desi eu as vrea sa ma retrag la pensie undeva intr-un satuc mic, cum am vazut prin sudul Turciei. Da, vreau la mare. Nici Spania sau Portugalia nu suna rau [:)] . Pot macar sa visez.

Buflea, nu iti este usor. Eu recunosc ca asta e teama mea cea mai mare. Dupa ce am trecut printr-un somaj si negasit de lucru am ramas marcata. Si alegerile mele recente au legatura cu un loc de munca mai stabil dar si mai bine platit, chiar daca e mai mult stres. Si tot sunt dependenta de ai mei. Lipseste un salariu din gospodarie si nu-l pot suplini. Uneori am si cosmaruri legate de instabilitatea financiara. Tin pumnii sa apara un super job acolo unde va doriti.

Laura, ce finuta frumoasa. Pozele sunt minunate, la fel ca voi toti.

Miha_suedia, asa cum am mai spus, sunt mare iubitoare de mare. In fiecare an trebuie sa vad marea si mai ales sa ma scald in ea. Primul meu inot dureaza mult si il prefer imediat dupa ce rasare soarele. Anul acesta stam putin la mare. Mergem in 2 mai 4 nopti apoi poate mai stam prin Constanta. Mi se pare putin.

Didi, au terminat de mult si impartirea; au facut si fractii. Dar insa se mai incurca. Trebuie sa lucrez cu el, in weekend apuc sa o fac, serile abia reusesc sa vad daca are temele facute si sa il fac sa citeasca 10 pag. Dar eu sunt mal calma un pic, recunosc asta. E un copil istet insa as vrea sa reusesc sa-l mai responsabil, sa nu faca lucrurile de mantuiala.

Alina, nici eu nu stiu cum invata ei. Insa are probleme cu ordinea operatiilor. In weekend pe asta vreau sa lucrez. Vine evaluarea peste noi si nu as vrea sa fie dezastru.

Denisam, ce cavaler frumos ai. Luca are cicatrici in jurul ochilor, zic merci ca nu si-a scos ochii. Este si cusut langa spranceana cand a dat cu capul de coltul mobilei la after (sa apere prima iubita sa nu se loveasca, da?). Genunchii sunt praf. Dar imi seamana: unde curge sange, ramane semn.

Roxana, wow.. au crescut cei mici J. Luca nu cred ca a sarit mult de 130. Eu ii cumpar tricouri de 148-152 din cauza burtii :d. Insa s-a mai inaltat un pic, totusi J.

De dimineata scriu la acest mesaj [:-)))]



#467
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 09:41

 Nici Spania sau Portugalia nu suna rau [:)] . Pot macar sa visez.

 

 

 

dada!! deci e stabilit, in Portugalia? ca m-as retrage si eu acolo :)



#468
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 10:10

Am asa un chef de munca [smulgpar] noroc ca e liniste...

 

Fratelo a fost ieri la spital, dar Irinel Popescu e plecat la o conferinta, asa ca se va interna pe 27...atunci e ziua lui  [bang] de operat nu cred ca il vor opera luni...e bine ca asa castiga ai mei timp, Marcia vine pe 29...mama aranjase deja cu o verisoara de-a tatalui meu pt saptamana asta, sa stea Marcia la ea cat ei ar fi fost la spital; sta la 10 min de ai mei...

 

Pe 28 e ziua elvetianului; a vrut cadou 2 carti...si am rezervat masa la un restaurant in Zurich, in cea mai inalta cladire din Elvetia...120m...restaurantul e la ultimul etaj....am citit si comentariile despre restaurant, toate la superlativ...el nu stie unde mergem, ii spun doar cand plecam de-acasa [pk]

 

Mama si copila merg azi la coafor si manichiura...Marcia vrea sa-si faca unghiile (pe care nu le mai poate roade de cand are aparatul [:)] )...si vrea sa se tunda pana la umeri...acum are parul pana la fund...sa vedem daca va face lucrul asta...aseara imi spunea mama ca se razgandise, a zis ca taie doar putin din par....tare sunt curioasa ce iese...i-am zis sa se epileze pe maini si pe picioare, dar nu vrea...arata iar ca maimutica...si prevad ca va trebui sa o epilez eu...ca nu vrea sa umble cu pantaloni scurti si par pe picioare [:)]



#469
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 11:42

Diseara il scot pe al meu dupa cina la plimbare in padure...avem padurea langa noi (adica doar sarim gardul, vine campul cultivat cu diverse si apoi padurea cu caprioare si vulpi [:)])..ultima oara am fost anul trecut in primavara in padure...

 

Diseara fac Flammkuchen...seamana cu pizza, doar ca e ovala (sau rotunda), cu aluat ft subtire, smantana, ceapa taiata marunt si sunca...mai exista si in alte variante, dar noua asta ne place..si fac si o salata cu diverse langa ea...Marcia mananca o tarta de-odata; eu doar jumate...mama o lauda ca mananca ft bine...si nu mai face mofturi [:)]



#470
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 aprilie 2015 - 11:50

Ella, aveti grija si voi cu saritul gardului..... :)))))




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -