Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 3


400 raspunsuri la acest subiect

#21
rocsana88

rocsana88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 12 martie 2015 - 15:34

dar oare de cumparat nu sunt???ma gandesck daca nu vin cele gratuite prea curand....



#22
skittles

skittles

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 12 martie 2015 - 21:22

Si eu m-am gandit....dar astept sa zica dr...sa nu propun eu sa cumpar...ca avem nevoie de economii :)

#23
sanduta

sanduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 12 martie 2015 - 22:54

Azi noi am fost la pediatru. Nu am primit vaccinul din cauza ca numai dupa data de 20 sunt distribuite. Noua ne-a mai recomandat si prevenar 13 pentru bolile pulmonare. O sa coste ceva.

#24
anndreutza

anndreutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 08:30

Skittles, pe la noi vorba aia cu ce-i al ei e pus deoparte e spusa cam in mod ironic. Sper ca nu am laudat-o pe Ilinca atat de mult ca vi s-a acrit deja :-D

#25
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 11:32

Buna, mamici si pitici! Cum a trecut noaptea? Au dormit bine bebelinii?
La noi a trecut binisor, s-a trezit la 3, apoi la 5 iar a veut sa manance si la 7 iar. De obicei la 5 nu se trezea.

#26
skittles

skittles

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 13:11

Skittles, pe la noi vorba aia cu ce-i al ei e pus deoparte e spusa cam in mod ironic. Sper ca nu am laudat-o pe Ilinca atat de mult ca vi s-a acrit deja :-D


Eu am zis-o f serios, fara nici o ironie. Si nu iti face griji...toate ne laudam puiutzii si suntem pline de entuziasm cand vorbim de ei...si asa e si normal. Eu sunt profund indragostita de Ilincutza mea...si as vorbi despre ea numai cu dulcegarii :)

#27
oana_2015

oana_2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 16:57

Buna, mamici si pitici! Cum a trecut noaptea? Au dormit bine bebelinii?
La noi a trecut binisor, s-a trezit la 3, apoi la 5 iar a veut sa manance si la 7 iar. De obicei la 5 nu se trezea.


Buna

Din pacate noi am avut o noapte tare grea... :( de la 10:30 la 3 am tinut-o intr-o agitatie continua, dat din manute si picioruse, urlete de durere.. Eu zic ca de vina sunt colicii pt ca burtica ii fierbea si nu reusea sa elimine gazele sau sa aiba scaun. Cand o puneam la san sugea f repede pt 5 min dupa care se agita teribil, tragea de sfarc, se vedea ca nu ii era foame ci cauta doar refugiu la san.

Deabia astept sa scape mititica de colici, eram asa ingrijorata aseara ca nu reuseam nicicum sa o linistim incat ma gandeam sa chem salvarea, sa nu aiba o alta durere :(

Voi v-ati confruntat cu astfel de situatii? O zi buna tuturor, noi suntem mai bn deja, a tot dormit si mancat de azi noapte, la 3.

#28
anndreutza

anndreutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 13 martie 2015 - 21:04

Oana, am patit si noi asa intr-o seara. Nu ne-am dus la urgente doar pt ca la noi in ploiesti mai rau imbolnavesti copilul. Intr-un final s-a linistit, deci cred ca burtica era de vina

#29
sanduta

sanduta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 14 martie 2015 - 02:37

Imi pare rau sa aud de atatea colici. Oana, poti incerca sa- i masezi burtica la caldura mai mereu sa previi sau poti incerca sa-i dai ceai alinan, care e bun tare. Eu cu Cezar, baiatul mare am primit de la pediatru, tratament cu Debridat, care a facut liniste ... :))
Sa aveti nopti linistite.

#30
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 14 martie 2015 - 10:38

Bună dimineața, mămici vesele!
Noi am ajuns cu Alex la Urgenta când era bb din cauza colicilor:(.A fost horror,era noapte copilul plângea de câteva ore, eu eram singură - soțul era la serviciu, nu aveam mașină, salvarea nunui venea, taxi la comandă nu am găsit. ..:(. Până la urmă am luat copilul și am ieșit în stradă cu el, am găsit un taxi intrintr-un final... când am ajuns la spital, copilul a adormit de epuizare. Erau colici și atât. Însă a fost groaznică experiența, sper să nu mai avem parte de așa ceva. ..


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -