Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clubul celor tineri(sub 20 ani) :))


153 raspunsuri la acest subiect

#11
Natushka

Natushka
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 24 august 2005 - 01:04

Prezentaaaa ![colegi]am 16 ani si sunt din Bucuresti. E o idee super. Uneori stau si ma gandesc ca ar fi ideal pentru unele mame daca ar putea sa ne lege de pat pentru a fi sigure ca nu patim nimik.

[cusca] Cat despre love, fluturasi si alea, alea cel mai bine este sa deschidem laaaaaaarg ochii. Subiect de discutie: ce asteptati voi de la celalat? Sper sa ma primiti si pe mine....[grup]




The one and only Nati



#12
mirabela_lp

mirabela_lp
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 24 august 2005 - 01:48

buna fetelor.. as vrea sa intru si eu in "club" :P
as vrea sa va impartasesc o poveste frumoasa.. iubesc.. si sunt iubita (de 8 luni d zile) :)
sunt tare fericita.. dupa indelungi cautari si sute d "relatii" (sa le zicem..) am gasit persoana care, pt mine, e perfecta..
ce asteptam eu d la el.. ? pai.. sa ma RESPECTE, sa aiba grija d mine si sa ma iubeasca.. din fericire, le am primit pe toate :D

am observat ca aproape toate mamicile d adolescenti ii cam subapreciaza (alt cuvant mai potrivit n am gasit..); intr`adevar, sunt persoane care se maturizeaza mai greu, iar altele mai usor.. partea neplacuta e ca ne dam seama cam tarziu d cat de maturi eram noi cand am luat o anumita decizie care chiar ar putea sa ne schimbe radical viata..

pana la urma, chiar daca vor sau nu parintii nostrii, singurii stapini pe viata noastra suntem noi.. ei incearca sa fie perfecti si tocmai din cauza asta ne sufoca (slava Domnului, eu n am avut ghinionul asta :P ..)
si, pana la urma ce inseamna sa fii matur? eu cred ca atunci cand esti destul de responsabil sa faci fata repercursiunilor unei decizii luate, atunci cand o intorci pe toate fetele si ii gasesti aboslut toate partile bune si cele rele, ai ajuns la performanta d a fii un (..sa numim) adolescent matur..

in sfarsit.. sa dau un exemplu: poti sa gandesti altfel si peste 2 zile.. si altfel peste 2 ani.. poti sa iei o decizie la 25 de ani si sa o regreti la 35.. deci, daca tot trebuie sa ne pregatim pentru viata asta care nu este chiar atat de usoara,de ce sa nu ne dam cu capul de pragul de sus mai devreme, sa ne "calim" de mici?

aoleu.. am aberat cam mult si am ocolit subiectul intr`un fel sau altul..
hmm.. si sa stiti ca, daca aveti rabdarea sa cautati, exista o persoana special conceputa pt voi.. asta e parerea mea.. astept raspunsuri [grup]

ma scuzati ca am aberat asa mult :P
promit sa nu se mai intample :)



#13
Natushka

Natushka
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 25 august 2005 - 12:57

Stau cateodata si ma gandesc cand [baie] ca viata asta e chiar prea scurta ca sa ne facem atat de multe griji. Eu zic ca spontaneitatea este cel mai dulce lucru. Te scapa de rutina, plictiseala si multe altele...asa ca in ceea ce priveste [amoras] ar fi ideal sa ne bucuram si sa traim fiecare moment asa cum este el si sa nu ne gandim cum ar fi daca...traiti prin privirea celuilalt si prin zambetul lui[hippi]. Cred ca am aberat, dar eu asa gandesc. [alcool]




The one and only Nati



#14
Cristinutza_ale

Cristinutza_ale

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 255 mesaje

Postat 30 august 2005 - 00:39

pe aici nu mai vorbeste nimeni?

#15
mirabela_lp

mirabela_lp
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 02 septembrie 2005 - 00:31

incepe scoala :))))


#16
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 04 septembrie 2005 - 01:00

salut fetelor, vreau si eu sa m ainscriu pe listuta voastra, dak vreti sa discutam ceva anume deschideti un subiect nou inn cadrul forumului adolescentilor, eu zic k asa e cel mai bine decat sa amestecam aici toate subiectele si sa facem o varza
va pup [pup]

#17
danna2002

danna2002

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 04 septembrie 2005 - 02:04

quote:
Originally posted by mirabela_lp

incepe scoala :))))




si restantzele..pt cei care au..!

[flo]

[pup]

Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!

danna2002

#18
D3lya

D3lya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 29 noiembrie 2005 - 22:54

Ma bucur super mult k au venit atatea fete p forum sa vb!Chiar dak sunt si persoane mai mari o sa ne intelegem bine cu siguranta!BUN VENIT![cool]



[foto]



Dragostea e frumoasa dar gelozia o poate ucide!

#19
Cristinutza_ale

Cristinutza_ale

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 255 mesaje

Postat 30 noiembrie 2005 - 18:08

asaaaa....sa vorbim:))...cien e mai mare ca mine (sau cine e mai mic ca mine ) si stie [:D] sa imi zica si mieeeeeeee.........ce se intampla daca eu , de cand am inceput facultatea, nu am ajuns pe la scoala decat ....vreo .......3 saptamani.....(SPER !! ) [olala]..am vreo sansa sa trec si in semestrul 2?[:I].sau nu ?.........ca daca nu ma dau cu capul de pereti[bang] ....oricum am promis ca din semestrul urmator ma duc !!!

#20
EmmaT

EmmaT

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 268 mesaje

Postat 30 noiembrie 2005 - 19:01

va mai salut si eu.... am inceput si scoala...iar...zboara si timpul....cu inimioara nu prea stau bine [bang] si nu-mi trece ....si incep sa o iau razna....

va pupacesc si pe curand


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -