Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Pe Ghetar se poarta Martisoare!


634 raspunsuri la acest subiect

#621
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 14:17

Pai vad ca dupa uimire incepi sa ai si sperante... [:)]



#622
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 14:21

Zicea cineva ceva despre primavara????

Care...primavara? Aia care vine joi cu temperaturi atat de mici ca nu se pot vedea, cu ceata, vant si precipitatii multe si mixte??:))

Aia nu e primavara...aia e iarna care vrea sa para altceva decat este.Asa ca continuati sa va ganditi la soare, caldura si leurda...vise placute.:)):))

#623
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 14:34

Pai vad ca dupa uimire incepi sa ai si sperante... [:)]

 

dadada. am zis eu ca poate inca delirez, de la cantitatea de droguri ingerata? [:)]

 

Elyda...... asta e primavara specifica pe aci pe la mine. trage si cate un viscol..... si pana in aprilie raaar de tot trece de 10-12 grade. cu vantul... sa zic asa, 6-7? [:D]



#624
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 14:40

dadada. am zis eu ca poate inca delirez, de la cantitatea de droguri ingerata? [:)]
 
Elyda...... asta e primavara specifica pe aci pe la mine. trage si cate un viscol..... si pana in aprilie raaar de tot trece de 10-12 grade. cu vantul... sa zic asa, 6-7? [:D]



Pai atunci sa fie acolo la tine!:)):)):))
Ca zilele astea la mine in sat au fost 16...17 grade in termomentre.:))

Ce-mi place asta cu "grade in termometre"...:)):)) Traiasca ala de-a inventat asa ceva.:)):)):))

#625
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 15:08

Mihaela, mi se pare grozav ca deja stie ce vrea si ce ii place. Eu la liceu era muuult mai aeriana. Si la facultate, daca stau sa ma gandesc bine :)



#626
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 15:09

Elyda - super nazdravanii tai! ce dans elegant [:)] [:)] [:)]



#627
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 15:12

Pai atunci sa fie acolo la tine!:)):)):))
Ca zilele astea la mine in sat au fost 16...17 grade in termomentre.:))

Ce-mi place asta cu "grade in termometre"...:)):)) Traiasca ala de-a inventat asa ceva.:)):)):))

 

da, a propos de asta:

"În Dobrogea, intervalul de referinţă va debuta cu o vreme mai caldă decât în mod obişnuit la începutul lunii martie, concretizată prin maxime de 9 - 11 grade şi minime între două şi 5 grade Celsius, medii regionale."

 

deci e mai cald decat in mod obisnuit.... :)))) ar trebui sa ma bucur deci.... :)



#628
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 15:19


da, a propos de asta:
"În Dobrogea, intervalul de referinţă va debuta cu o vreme mai caldă decât în mod obişnuit la începutul lunii martie, concretizată prin maxime de 9 - 11 grade şi minime între două şi 5 grade Celsius, medii regionale."
 
deci e mai cald decat in mod obisnuit.... :))))



Acolo la voi in sudul tarii este o problema grava.Maximele sunt cam mici.Oricum mai mici decat in restul tarii.:)):)):))


Vai de mine! Ma chinui de ceva timp sa fac niste calcule..le...calcule...:)) si nu imi iese.Cica seful (fac cu ochiul)vrea sa il ajut sa estimam niste impozite.:)):))
Si le tot estimez de 2 ore!:)) Si a venit si mi-a zis ca daca tot stau cu un ochi la calcule si cu unul pe forum, poate rog pe cineva sa imi faca calculele ca eu nu sunt in stare.:)):))
Ca apoi o sa estimeze si el cam cat din salariu primesc...si cam cand...si mai ales dacă.:)):)):)

#629
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 15:20

dadada. am zis eu ca poate inca delirez, de la cantitatea de droguri ingerata? [:)]

Elyda...... asta e primavara specifica pe aci pe la mine. trage si cate un viscol..... si pana in aprilie raaar de tot trece de 10-12 grade. cu vantul... sa zic asa, 6-7? [:D]


Te-ai mutat pe insula mea??? :))) așa e si aici :).

#630
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 03 martie 2015 - 15:26

Mihaela, mi se pare grozav ca deja stie ce vrea si ce ii place. Eu la liceu era muuult mai aeriana. Si la facultate, daca stau sa ma gandesc bine :)


Nu prea stie, Ioana. Ca daca stia, se ducea la facultate anul asta, din toamna, ca termina liceul. Daaaar nu stie...decât aproximativ, ca am eliminat inca de cand a ales liceul, ce NU vrea. Ca e si asta pe profiluri si in funcție de ce liceu faci, așa poți sa mergi la facultate, ca nu se fac aceleași materii. De ex. Ea nu a facut deloc fizica si chimie. Si matematica putina. Ca sa dea acum la medicina de ex, nu ar putea. Decât dupa ce termina liceul, sa faca cursurile ce nu le-a facut la i școala extra, adica materiile ce se cer ca sa poți aplica la medicina.
Se pot alege insa materiile si in liceu, ea a ales psihologia, in ideea ca poate poate :). Putea alege si matematica la nivel înalt. Dar n-a vrut.
A ales si engleza la ultimul nivel, cel mai înalt, ca ccc cocheta si cu limbi străine. :)

Așadar nu stie :).


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -