Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 7 Pentru burtici hotarate si fortoase!

gravida 20015 buburuze aptilie

590 raspunsuri la acest subiect

#31
cristina_nic

cristina_nic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 21 februarie 2015 - 22:46

Pinky eu stiam ca ambele sunt pt mama, nu pt bebe pt ca bebe nu are nevoie de nik, daca mamei ii e bine automat si lui ii e bine...si aspenterul si clexaneul ajuta sa nu se formeze trombi(cheaguri) in sange si sa nu se blocheze alimentarea la bebe. e tot ceea ce fac aceste meds (heparina din clexane exista in mod natural in organismul uman, dar la altii e in cantitate mai mica se pare:)))



#32
gogosika

gogosika

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 08:56

Buna Dimineata tuturor buburuzelor

 

Alinanda ma bucur ca sunteti mai bine, foarte frumoasa burticuta. [pup]

 

Cristi e normal sa avem contractii nedureroase pt. ca se pregateste corpu; de nastere dar sa nu fie mai mult de 4 intr-o ora.

 

Haide burticutelor curaj mai avem putin! [pup]  [floare3]  [flo]



#33
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 09:10

Neatza gogosika! [soricel]  [flo2]  



#34
alinanda

alinanda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 10:14

neatza si de la noi...suntem ceva mai bine astazi si nu am mai avut nevoie de calmante...repaosul si moralul sus cred ca si-au facut efectul
apropo de vinete, am patimit rau si eu din cauza lor desi salata de vinete era preferata mea...asa ca diarom te inteleg perfect
sunshine gandurile noastre bune se indreapta catre tine
va multumesc inca odata pt suportul acordat...conteaza mult in momente de slabiciune/panica/durere pe care sper sa le fi depasit

#35
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 10:42

Neatza fetelor ...
Noi suntem bine, dar ma doare spatele ,ma dor mainile picioarele cand ma trezesc si bine inteles amortesc . Bebita mea mișca si când dorm se întinde ii simt piciorușele ufff ce o sa îmi lipsească senzația asta .
Alinanda curaj in continuare.
Sunshine sa stea gemeni la căldurică .
Va pupăcim o duminica frumoasa .

#36
Emma85

Emma85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 10:59

Neata, fetelor!
Eu nu am mai intrat de ceva timp pe forum. Am avut un deces in familie, care a picat ca un traznet :-( asa ca toata saptamana am fost aeriana ....
Mi-a luat ceva timp sa recuperez, sa citesc tot ce ati scris, intre timp avem si capitol nou ... Harnicute tare burticile

Bun venit si sarcina usoara burticilor nou-sosite!

Eu nu am vesti noi, de la ultimul control in care am aflat ca bebelina avea in jur de 2 kg si ca nu e inca intoarsa cu caputul in jos. Asa ca asteptam sa vedem daca pana pe 5 martie cand avem urmatorul control se va intoarce. Altfel, dr zicea ca o sa luam serios in calcul varianta op de cezariana ... Nici nu stiu daca sa ma ingrijorez sau sa ma bucur.
Altfel, zic eu ca suntem ok, multumesc lui Dumnezeu. Doar durerile de simfiza, abia ma intorc de pe o parte pe alta in pat si greutatea cu care ma misc, parca sunt o rata. Dar mai e putin si scap. Ce a fost mai dificil, a trecut.
Zilele trecute mi-am pregatit si eu gentuta de maternitate, iar de maine pregatesc hainutele buburuzei, spalat/calcat.
Va doresc muulta sanatate tuturor. Si putere sa ducem sarcinile la termen cu zambetul pe buze.
Va imbratisez pe toate si pe fiecare in parte!

#37
Gaganu

Gaganu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 11:15

Buna dimineata ! Eu tocmai am servit micul dejun....va invit si pe voi la o cafeamicdejun-1358782232.jpg   [flo2]

 

Am tot citit zilele astea dar fara chef sa scriu, va citesc mai mult de pe tel si nu ma descurc cu scrisul de pe el. Imi pare tare rau cand aud de vesti mai putin bune, ma bucur alaturi de voi cand vestile rele se transforma in vesti bune  [pup]

Eu abia joi am eco, pana atunci pot spune ca suntem bine....o durere de spate nu ma lasa nici pe mine dar ne descurcam noi inca 4 sapt....

 

Va pup pe toate si sper ca toate buburuzele/toti buburuzei sa stea cuminti la caldurica pana la termen  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]



#38
alinanda

alinanda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 11:33

tocmai am "rasfoit" prin capitolul mamicilor de februarie...m-au emotionat declaratiile lor la cald despre perioada de travaliu cat si primele impresii dupa marea intalnire...m-au mai incurajat randurile lor, acele emotii pe care le vom trai sunt unice...

#39
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 13:08

Buna dimineata (dupa pranz) si de la noi!
Gaganu, imi faci o pofta de cafea...wow...si aici m-au scos complet de pe ea, plus ca imi strica raaaau de tot absorbtia de fier. Pe de alta parte e bine macar ca dupa nastere nu mai am problema sa ma las dea...
Alinanda, ma bucur tare mult ca sunteti mai bine!
Mimi, multumesc de urare! Asa sa va mearga si voua!
Emma, sincere condoleante! Imi pare rau de vestile rele. Ce fain ca poti sa te ocupi de hainute...ale noastre cele de fetita la va pregati sotul....

#40
Gaganu

Gaganu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 22 februarie 2015 - 14:54

Scuze Sunshine, nu am vrut sa-ti fac pofta......

Sunt convinsa ca sotul se va descurca cu pregatirile, tu stai linistita si tine bebei la caldurica 

Alinanda...da, momentele nasterii sunt unice si in curand le vom trai intens . Ai grija de tine si bebelina. 





Etichetat si cu gravida, 20015, buburuze, aptilie

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -