Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 7 Pentru burtici hotarate si fortoase!

gravida 20015 buburuze aptilie

590 raspunsuri la acest subiect

#161
cristina_nic

cristina_nic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 22:47

fetelor care nasteti la giulesti, pinky si cristi, puneti si aici lista emyliei de care ziceti ca sa vad si eu ce imi lipseste si mie:))

 

eu la baietel am cumparat special niste cosmetice mai ieftine ca stiam ca nu le mai vad inapoi..am luat de la Dm de ale lor si mi s-au parut ff bune dar mai ieftine.



#162
pinkypink

pinkypink

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 23:27

Acesta e postul de care vorbeam:

Buna.Eu am nascut acolo pe 22 ianuarie.In bagajul pentru bebelus iti trebuie pampers (cam 20 bucati),ulei de masaj,servetele umede si eu am mai avut baneocin pentru buric.Daca nu vei alapta iti va trebui biberon,solutie de sterilizare si o cutie de plastic iar daca vei alapta itiva trebui mameloane de silicon si pompa san.La copil te poti duce din 3 in 3 ore.
In bagajul tau poti sa ai tot ce consideri ca ai tu nevoie si ca iti va folosi.Eu am nascut prin cezariana,in spital mi sa parut ok,este curatenie,personalul este amabil.Daca mai intrebari si te pot ajuta,te voi ajuta cu cea mai mare placere.Sarcina usoara

#163
pinkypink

pinkypink

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 23:34

fetelor care nasteti la giulesti, pinky si cristi, puneti si aici lista emyliei de care ziceti ca sa vad si eu ce imi lipseste si mie:))
 
eu la baietel am cumparat special niste cosmetice mai ieftine ca stiam ca nu le mai vad inapoi..am luat de la Dm de ale lor si mi s-au parut ff bune dar mai ieftine.


Eu am încercat sa imi fac o listuta personalizata, din ce am mai gasit pe alte site-uri, fara sa car dupa mine lucruri inutile.
Si eu ma gandeam la cosmeticele de la Dm sau, asa cum spuneam mai devreme, iau unele bune si pun in flacoanele mici, de voiaj.

Pe primul pișcotel tot la Giulesti l-ai născut? :)

#164
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 01:00

Buna fetelor , ce mult ați vb...deja iîncepe febra bagajului vad ...noi de acum începem sa ne agitam...eu am primit informația următoare pt naștere me la spitalul din Bacău ...in prima seara sa am la mine 5 pemparsi un costumaș pt bebe si un capoțel pt mine...a doua zi pot sa am si sifonarul cică nu garantează nimeni pt lucrurile tale cat ești in sala de naștere....na ms zic in gândul meu clar se si fura :)))).
Azi am avut o zi de dureri de picioare ...plus picioare umflate plus vase sparte :(( si in momentul asta am dureriiii.
Sunshine curaj mămică!!!!. Tu oricum ești curajoasa :) ...benei sun răbdători sigur mai stau o sap doua. Nu contează daca sunt mmărțișori sănătoși sa fie ...:*
Felicitări fetelor pt eco si pt bbebei dolofanei ...voi va faceți griji ca sunt măricei...eu îmi fac griji cai micuța balerina mea.
Cristi bine ai venit sarcina ușoară si la termen.
Pe 13 abia merg la dr. Am emoții sper sa fie dolofana si a mea... Azi am împlinit 25 primăveri si cred ca de acolo durerile ca am îmbătrânit maica :)))
Juliee am si eu păturică DAIA sac sac :))))
Sunt dilie ...de la dureri :))) va pup somn uușor gagici frumoase si burtici mai frumoase .

#165
bellamia2

bellamia2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 07:52

Off Mimi sper c-ai reusit sa te odihnesti intr-un final. Cica ai imbatranit, hi hi, as vrea sa fiu de varsta ta. Patura grosuta cu fermuar mi-am luat pentru iesit din maternitate, e foarte comoda. pui bebele, tragi fermuarul si gata. Am avut dar le-am dat pe toate, cine s-a gandit ca vom mai face bebelusi?

#166
bellamia2

bellamia2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 07:54

La multi ani, Mimi!!!!!!!!

#167
cristinik78

cristinik78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 08:02

[ruga] Sunshine suntem cu gândul la tine [grup]  CURAJ SI NADEJDE!!

 

Mimi La multi ani si sa ai o nastere usoara si o bebica sanatoasa! acum odihna dupa petrecere.

 

Cristina Nic cosmetice bb de care? sampon din astea? ...

 

Eu La Giulesti am facut Amniocenteza si da era curat si renovat, asistenta a fost amabila, acum nu stiu daca sunt toate asa....

 

se pare ca se intorc starile de la începutul sarcinii, sete, putina greata, lipsa pofta de mancare, mofturoasa, etc... [gravired]



#168
cristinik78

cristinik78

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 08:05

Am intrat in 32 sapt! [pk]

 

azi cred ca ma apuc sa fac scutecelele de finet. dupa 1 martie preg hainutele  spalat, calcat, asezat la locul lor+ instructiuni sot [:-)))]



#169
gogosika

gogosika

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 08:09

Mama ce active ati fost ieri

 

Buna Dimineata

 

Mimi La multi ani!

 

Sunshine nu te mai stresa e foarte normal greutatea pt. gemeni, noi suntem cu tine si curand o sa-ti tii comorile la piept.

 

Bun venit noilor mamici.

 

Am citit pe cineva care s-a speriat de calciu,pt. ca provoaca contractii eu il iau deo saptamana pt. reglarea tensiunii si am acceleasi contractii care le aveam si inainte 3-4 pe zi nedureroase.

 

Vad ca sunteti in febra pregatirilor, e foarte frumos, noi am terminat a mai ramas lenjeriile pt. patut si scoica pe care ne-a promis cineva ca ne-o imprumuta.

 

Astazi facem 33 de saptamani si avem control saptamana viitoare joi aproape de 34.

Doctorii vostrii nu va fac  eco la fiecare control. Noi facem eco de fiecare data.

 

Numai sanatate va doresc si sa aveti o zi minunata. [flo]  [floare3]  [pup]



#170
deea1

deea1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 27 februarie 2015 - 08:11

La multi ani frumosi Mimi plini de bucurii si fericire. Ce nu as da si eu sa mai am 25 de ani... parca am si uitat cum e la varsta aceea.



Etichetat si cu gravida, 20015, buburuze, aptilie

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -