Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vine simularea pentru BAC si... nimic!


24 raspunsuri la acest subiect

#11
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 16:56

Rufus, de cand incepe noaptea la voi?(pt oprit internetul) Mi se pare buna ideea.

Eu am mai scos uneori sigurantele, ca nu se culca fi-miu decat ff tarziu, dar nu stiu cum sa fac cu netul, c-ar insemna sa scot de tot RDS-ul.

 

Cel tarziu ora 23. Dar si mai devreme. Opritul internetului la mine e simplu, nu am router wifi, ci un switch pe care-l trag din priza si care este in camera mea.

La voi nu stiu cum si ce trebuie oprit dar nu ma indoiesc ca exista o metoda.

 

Eu nu cred ca ai invatat la mate pt BAC cu 2-3 sapt inainte si ai luat si 10-9...

 

Probabil ca nu despre mate e vorba. Fata mea cea mare nu a avut BAC la mate...insa cei de la mate-info au ceva de tras. Cu siguranta nu doar 2-3 saptamani.



#12
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 17:57

 

Nu situ daca mai merge la varsta asta (peste 18 ani) cu confiscat telefonul si taiat net-ul... astea functioneaza la varste mai mici. Si al meu e lenes, nu indraznesc sa ma gandesc ce va face in  liceu [:(] sper sa-i vina mintea la cap pana atunci, ca stau cu gura pe el nonstop...

 

Ingrid si Cristi 11 ani

Cum peste 18 ani? Pai la citi ani termina copiii liceul in romania, la 20 de ani? Si chiar si asa, daca nu se tine de carte ii tai internetul fara nici un drept de apel. Telefonul nu i l-am luat inca, dar nici nu vorbeste cine stie ce, mai mult texteaza.



#13
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 18:58

Letitia, 18 ani varsta copiilor :) (18+11 fac 29...:)))))

#14
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 14:23

Multi copii implinesc 18 ani in clasa a XI-a...avand in vedere ca au inceput scoala la varsta de 7 ani.

 

Ingrid si Cristi 11 ani



#15
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 19:07

Ah, si la mine e o delasare de ti-e mai mare dragul.

Simularile sunt in martie, nu se trec in catalog asa ca de ce sa faca un efort in plus?

 

Sunt si eu ingrozita, dar imi bat gura de pomana.

Deja, dupa cum vad ca evolueaza lucrurile nu mai am incredere ca va reusi sa faca vreodata ceva. 

Ca am dat cu gura, ca am stat cu biciul e putin spus. Ca am incercat tot ce a fost omeneste posibil sa-i deschid ochii la invatatura si catre dorinta de a stii, iarasi e putin spus. 

 

Din pacate am ajuns la saturatie. Mi-am dat seama ca totul este inutil. Ca parinte poti sa stai si-n cap, sa aduci si luna de pe cer, sa-ti tai si venele, daca copchilu nu vrea, nu vrea.



#16
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 20:17

 


Din pacate am ajuns la saturatie. Mi-am dat seama ca totul este inutil. Ca parinte poti sa stai si-n cap, sa aduci si luna de pe cer, sa-ti tai si venele, daca copchilu nu vrea, nu vrea.

Asa este...insa o asemenea concluzie nu o poate trage decit un parinte de "copil mare".

 

Mamicile de copii mici cred c astea-s parabole,ca obisnuita invatatului si a dorintei de a sti de mic...se transmite in timp,peste ani...asta in lumina mai multor subiecte de pe forrum!!!



#17
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 09 februarie 2015 - 20:29

Ah, si la mine e o delasare de ti-e mai mare dragul.

Simularile sunt in martie, nu se trec in catalog asa ca de ce sa faca un efort in plus?

 

Sunt si eu ingrozita, dar imi bat gura de pomana.

Deja, dupa cum vad ca evolueaza lucrurile nu mai am incredere ca va reusi sa faca vreodata ceva. 

Ca am dat cu gura, ca am stat cu biciul e putin spus. Ca am incercat tot ce a fost omeneste posibil sa-i deschid ochii la invatatura si catre dorinta de a stii, iarasi e putin spus. 

 

Din pacate am ajuns la saturatie. Mi-am dat seama ca totul este inutil. Ca parinte poti sa stai si-n cap, sa aduci si luna de pe cer, sa-ti tai si venele, daca copchilu nu vrea, nu vrea.

 

 

 

si te dai batuta, au ba?



#18
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 12:52

Cam aceleasi senzatii ca viviana am si eu, desi fi-miu este abia in a 5-a. Si stiti de ce mi-e ciuda cel mai mult ? Ca e destept, il duce capul, dar e lenes si i-o iau altii inainte care sant constiinciosi, fara a fi neaparat mai destepti  [batcap] 

Inca imi bat gura si sper [:)]

 

Ingrid si Cristi 11 ani



#19
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 10 februarie 2015 - 18:49

Cum peste 18 ani? Pai la citi ani termina copiii liceul in romania, la 20 de ani? Si chiar si asa, daca nu se tine de carte ii tai internetul fara nici un drept de apel. Telefonul nu i l-am luat inca, dar nici nu vorbeste cine stie ce, mai mult texteaza.

Letitia, la 18-19 ani termina tinerii liceul in Romania, functie de varsta la care au inceput scoala. Nicidecum 20 de ani, doar daca a repetat vreun an, sau a amanat pe caz de boala, sau alte situatii speciale.

Eu de ex. sunt nascuta in decembrie, am implinit 18 ani in cls a XII-a, si cand am terminat in iunie, aveam 18 ani jumatate.

La asta s-a referit Ingrid, la varste cu putin peste 18 ani.



#20
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 28 februarie 2015 - 23:33

Si pentru ca luni e primul test la simulare urez copchiilor succes si va zic ce am aflat:

1. romana -  Nu se corecteaza in cadrul liceului. Liceele fac schimb intre ele. Iorga corecteaza la Neculce si Neculce la Iorga. Profii de romana de la Neculce si Iorga sunt la cutite. Cica politic. Anul trecut Iorga a dat note mici la neculceni asa de-al naibii. Anul asta Neculce va da note mici la iorgisti. Deci mi s-a spus sa nu ma ingrijorez daca fata nu va lua mai mult de 5-6.

- profa de la scoala le-a spus ca au de invatat si Ion Pillat pentru simulare

- profa de la meditatii i-a spus ca nici vorba.

 

2. Istorie: proful nu le-a spus ce au de invatat pentru simulare. Am cautat si am scos de pe site-ul ministerului. Bun. Materia pe care o dau la simulare la istorie in clasa a XI-a nu intra si pentru bac.

 

Io una m-am lamurit de ce copchila mea e asa manfisista. Ca simularea la clasa XI, cel putin, e cat se poate de inutila si ca toata situtia asta in care lucrurile sunt facute doar ca sa fie bifate reduce apetitul pentru invatatura.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -