Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cu croitorul pe ghetar!


593 raspunsuri la acest subiect

#171
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:08

N-am terminat sa stiti …doar ca mi-a fost teama ca imi trunchiaza “bubulii” mesajul si atat am lucrat la el, ca altul nu mai scot din putzul gandirii (de data asta).

 

MIAMI, sa vorbim despre MIAMI …

 

Eu? As pleca si maine … nu neaparat pentru vreme, ca mie imi place iarna, remember …ci pentru schimbare.

Pentru ca am auzit ca in alte partzi viata e mai calma, costurile de trai mai mici, lumea mai relaxata. Ca oricum vreau sa vand casa asta si o mutare de genul asta ar fi un mare catalizaor … si nici caldura nu ma deranjeaza, doar ma incomodeaza ca trebuie sa imi flutur shuncile prin public, dar ma rog …

 

Spre surprinderea mea, barbatul este tot ceea ce eu nu sunt … mi-a spus aseara ca el nu vrea sa plece in Miami …ca nu sunt joburi, ca e plin de spanioli si pensionari (in Miami ???) si te simti minoritate, ca este lumea foarte falsa … de unde stie el toate astea, habar n-am, ca noi nu am fost niciodata in Florida …daca va puteti imagina ca suntem de 15 ani in America si nu am vizitat Florida.

 

Apoi pe la serviciu, parerile sunt impartite – tinerii abia asteapta lista de decolare … astia de varsta mea, dar tineri la suflet (ca sa fie clar), cica mentalitatea in Miami este foarte superficiala. Toata lumea este artista in devenire cu joburi temporare de supravietuire, vor sa devina actori / actritze (asa o fi ???), sunt “plastic people” – adica operatzi si vesnic tineri – vibe-ul este intr-adevar ala de vacantza si trait usor, adica de neseriozitate (???), ceea ce este ok cand esti in vacanzta dar nu cand tii piept vietzii … ca e plin de jamaicani (si ???) … nimic din toate astea nu m-au convins, pana mi s-a spus ca “nu vrei sa-ti cresti copiii in mentalitatea de acolo” … punct ochit – punct lovita sub centura.

 

Peste toate trec, ca ce e fals si superficial pe mine nu ma mai atinge, dar daca trebuie sa ma pipi contra vantului in ceea ce-mi priveste copiii, pai mai bine urinez in buda mea NY-eza, aia care se infunda periodic si o desfunda barbatul, tot periodic, cu “sharpele” de care ma intrebase cineva ce mai face …

 

Ideea este ca nu stiu ce sa cred …dar nu ma stresez prea tare, ca cica in prima faza, administratia (finance, IT, credit, constructions, PR, marketing) ramane pe loc, se muta numai vanzarile si numai anumite brands. Deci departamentul meu ramane pe loc …in timp insa, poate la anul, cred ca partea administrativa a acestor brands care se muta acum, se vor muta dupe ele …ca e destul de incomod sa ai nevoie de un cec si sa astepti sa vina de la NY … inca o data cred. Acum ni s-a spus doar sa nu ne ingrijoram (yeah, right !!!) ca noi ramanem pe loc.

 

Tot nu m-am terminat de vorbit, dar trebuie sa plec la biblioteca sa imi iau varianta audio a lui “US”  de David Nicholls – MihaS, ma ranjesc la tine …



#172
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:09

Moaaaama, Kari ce exemplar a iesit din clocitoarea ta !!! Wow !!!!

 

Soro, tu pregateste motoarele, eu alifia, Bombi oul ...vezi ca avem treaba in viitor.



#173
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:12

Cine este “Laura actritza” din mesajul Andrei ??? ... (ma intreaba curiozitatea). Avem si Hollywood pe ghetar ???

 

N-avem  [:)] ,cum am spus ,am amestecat prietenii de aici si din realitatea apropiata si pt ca si aici este o Laura inteleapta ,ca sa le disting am spus Laura actrita, Laurei mele copilaroase si nebunatice.



#174
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:12

Am plecat de la Iasi si m-am apucat sa va citesc. Noroc ca Suceava e capat de linie, ca ajungeam cine stue u de cu nasul in ghetar.
Pana sa zic si eu ceva ... trecu subiectul. Dar sa stiti ca de citit citesc constiincios.

La multi ani, Trubadurului! Sa fie sanatos si la punga gros!

Baiatul lui Kari e frumusel foc, foc!!!

Fug, ca ma cheama datoria.

#175
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:13

Ia zi tu Buflea, după parerea ta cine crezi tu ca te-a întrebat de "Sharpe"?:)):))

Ia sa vad daca ghicesti!:))

#176
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:13

cred ca gratar.....are aceleasi calorii dar e mai putin cu zahar...



#177
bombi

bombi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.530 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:15

buflea, ai grija cum dozezi concentrarea ca etapa asta dureaza 3 saptamini, sa nu o termini (concentrarea) prea repede

Editat de bombi, 30 ianuarie 2015 - 19:20 .


#178
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:19

care vrei sa faci oua?mi-a scapat ceva?



#179
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:23

nu mai stiu daca ieri m-am multumit la voi de aprecieri ptr puiul de cioroi ce-a fost laudat de ghetarul pinguinesc.

 

Danke!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

 

vezi frau buflea? mai vrei razboaie? cand o sa fie si alex asa inalt, frumos, destept si sportiv,  o sa te tragi inapoi. nu degeaba ti-am spus sa bagi antrenamente de forta. 



#180
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 19:24

aqai, rox, app-ul are mancarea gatita in cap :). Tot ce fac e sa o caut si sa apas un buton, pac intra in lunch-ul meu :).

 

tu vorbesti serios? adica daca eu pun supa mea de spanac stie el cat spanac si cat ou si cata smantana am acolo? ca eu una nu stiu, trantesc acolo sa fie.

 

mai... are dreptate dl aqai (atunci cand nu face topless si e in dispozitia lui de om serios). traim in viitor.

 

in fiecare dimineata cand ma duce la munca imi mai spune de cate vreo descoperire. acu' e ceva ecran holografic de la microsoft. de la asta mi s-a tras ultima predica cu viitorul.

 

si fiindca azi am ce am cu el si tot de el va povestesc: ma suna ca daca ma duc cu el la jazz la chick coreea si herbie hankock. 

 

l-am rugat sa-mi trimita mostre pe mail. da, rusine mie, dar tot jazzul asta progresist pt mine se imparte in 2 categorii: pot bloca si dau ignore sau fug mancand pamantul. nu imi aduc aminte din ce categorie fac parte sus-numitii. 


Editat de Aqai, 30 ianuarie 2015 - 19:30 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -