Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul cel de toate zilele


678 raspunsuri la acest subiect

#511
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 16:57

eu am uitat sa fac mancare......

Bine ca nu ai uitat sa faci sex.

=====

 

 

Ah, Mariana aici toata lumea vorbeste cu toata lumea de multe ori in crucis. 

Pe parcurs ce citesc imi fac o lista in cap cui sa raspund si apoi uit. O data am scris pe un carnetel ce am de spus fiecaruia, da' nu e misto asa, plictisitor.

 

De vorbit in neant nu vorbesti.



#512
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 16:57

Kari [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] fain fecior ai...seamana cu youtuber-ul de care e indragostita Marcia...e neamt....si-a luat tricouri cu numele lui; unul care mi-e si mie mare, ei ii vine peste fund, ca o rochita [:)] dar nu l-a mai dat jos de cand il are...si mai are unul, a putut sa scrie ce vrea pe el; tot cu numele individului...si-a facut planuri deja...e cu 8 ani mai mare ca ea...asa ca poate sa o astepte pana se poate marita [batcap]



#513
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 16:59

Aqai :)). Noa eram gata sa spun ca daca pui copiii la înaintare cedez Porția mea :).

Dispar o vreme, e timpul sa ies fin casa. De 5 zile! n-am scos decât nasul afara, cat am lăsat motanul sa plece sau sa vina...Acu vrea proaspăt tatuata sa facem niște comisioane impreuna. Ea la volan si eu copilot :).

#514
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 17:05

Eu daca va spun ca am facut o ciorba suprema mortala din coditza de manzat o sa-mi dati supa la schimb?

 

Mai bine nu ca doar sunt la regim. Mi-e o fooooame de zile mari.

Si fii-mea tine regim. In fiecare seara la ora 22, ne luam de maini, ne uitam una la alta si incepem sa strigam: "Ne e foame, vai de noi crapam de foame, am manca un kg de parizer si spaghete si pizza si o tona de hamburgeri. Valeu ce foame ne e!"

 

Aha, mi-am amintit! M-a intrebat cineva de 2048. Cred ca laura nico. Fir-ar sa fie nu trec de 512! Am o oftica in mine.

 

Acum as vrea jocul acela super misto Monument Valley e numai pe android si iphone. Celcesforaie il are pe tel, fii-mea pe tableta si nu mi-l dau si mie sa-l joc.



#515
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 17:08

Multumesc mult pt gandurile frumoase [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Rox, merci, o sa-i spun mamei...ea are ACC 600 parca..daca am retinut bine...mi-a spus ca are stari ciudate, ca o enerveaza totul in jur, ca nu are chef de vorbit cu nimeni etc etc...si starile astea le are de cand a inceput sa ia medicamentele alea multe...inainte nu le avea...asa ca a lasat medicamentele (antibioticul i l-a schimbat doctorita...ii daduse ciprinol, acum nu stiu ce ia), sa vada cum ii este...ii face bine cand vorbeste cu mine [:)] stam la taclale zilnic, cel putin o ora..si povestim vrute si nevrute..o fac sa rada, sa iasa din starea asta ciudata...a facut si exercitiile alea, dar doar o zi...stiu, e capoasa...tata ii zice ca e rabla [:-)))]



#516
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 17:11

Nici eu nu am trecut de 512 [:)]  dar nu am mai jucat de cateva zile...am corupt-o si pe Marcia, ii place si ei....dar lasa ca sa vedeti ce ma joc eu in avion doar 2048...alte jocuri care fac sa treaca repede timpul mai stiti ?



#517
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 17:13

Daca e urgenta majora se opereaza imediat, se si suna parintii daca nu trebuie intrat imediat la sala suni parintii, spui ce operatie e necesara si ceri acordul telefonic. Ca sa stea mama peste noapte in spital ca insotitor trebuie sa motivezi legal ca trebuia neaparat sa stea. Noi am primit scrisoare de la asigurari sa motivam de ce mama a ramas cu un copil de 5 ani care avea o fractura si care fusese operat.

Oare de ce ? Ca asigurarea noastra nu a platit nim8c, repet nimic pentru mine. Mesele mele mi le plateam din buzunar, eu nu am beneficiat de nici o asistenta medicala, normal ...in timpul spitalizarii ni s-a recomandat insistent ca toti membrii familiei sa-si faca un test de strep, dar nu mi-au facut acolo, desi vorba aia, eram in spital. Am facut schimb in una din zile cu barbatul si m-am dus la pediatru sa ii fac Flaviei. Acolo am cerut si eu test si nu au zis ca imi fac numai daca il platesc, pentru ca asigurarea nu deconteaza un test facut unui adult la pediatrie.

Dormitul ? In camera de spital era patul de spital a lui Alex si o canapea ...deci atentie, nu era pat de spital, din ala care se rabateaza, cu saltea ...dar era o canapea care se tragea putin. Nu am primit lenjerie, mi-am adus-o de acasa ...nu am primit prosop, nimic ...deci nimeni nu a cheltuit un ban cu mine ...dar setup-ul era facut astfel incat sa favorizeze dormitul in camera cu copilul.

XIO, consemn telefonic pentru interventii si teste pe un minor ? Bai, chiar asa usor e in Germania ??? Pai daca suna pe tel mamei si vorbesc cu amantul, care deranjat fiind, da verde la tot ? ☺ ...inainte de operatii, ti se explica ce iti face si ce riscuri sunt. Apoi semnezi ca ai luat la cunostinta aceste riscuri ...in Germania ti le spun la telefon si spui DA sa NU si gata, baga aia cutitul in tine ?

Aici semnezi nu numai la operatii ...pentru minori, am semnat cand i-a facut RMN, echografie, xray, cand i-a pus perfuziile, pentru ca se pot infunda alea, cand se infundau, ii scotea branula si trebuia sa i-o bage in alta parte, iar semnam ...am semnat si cand i-au pus o branula mai mare, sau mai mica ...de operatii nu mai spun, anestezie, riscuri ...semnezi peste tot, ca ai inteles ce inseamna procedura respectiva si ca esti de acord ca copilul sa treaca prin asta.

Si in final, XIO ...daca prezenta mea nu ar fi fost NECESARA in spital, spitalul nu mi-ar fi semnat scrisoarea ...tu crezi ca doctorul ala care a semnat era taica-meu sa imi faca un favor ? Crezi ca faceau aia vreo ilegalitate ca are Alex ochii albastrii ?

#518
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 17:14

Pe mine ma scuzati, eu sunt inca in spate cu cititul si inca ancorata in subiect.

#519
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 17:18

Pe mine ma scuzati, eu sunt inca in spate cu cititul si inca ancorata in subiect.



Buflea, ridica ancora !:))
Lasa subiectul sa se duca in treaba lui si hai sa o convingem pe Kari sa ne spuna cum se simte cand face sex.:)) Nu poate sa lase baiatul nelamurit...si pe noi la fel.:)):))

#520
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 29 ianuarie 2015 - 17:35

Eu va spun ce acte am completat eu. Pt un copil de 5 ani a trebuit sa motiv ca era agitat si in pragul unui atac de panica pt ca mama lui sa aiba voie sa gie internata cu el.
Credeti ca doar unui copil i-ar conveni sa fie ingrijit de parinti? Pt pers cu dementa schimbarea mediului este un puternic factor de stres si le agraveaza starea. Dar tot nu sta nimeni cu ei non stop.
E spital, sunt reguli.
Pana acum nu am avut copii sau parinti care sa nu inteleaga si sa nu accepte asta.
Prrs depresive de ex stau singure, fara apartinator. Exista ore de vizita, poti veni si in afara lor, personalul se ocupa de tot.


XIO, poate la tine nu e spital de copii si atunci protocoalele de pediatrie nu sunt asa detaliate.
Eu eram 8ntr-un spital de copii, si totul, incepand de la camera, loc de joaca, wii, xbox, totul era child and parent friendly.

Sunt sigura ca intr-un spital normal nu exista rezerve cu un pat si o canapea 8n camera. In alea in care am fost eu, nu am vazut.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -