Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul cel de toate zilele


678 raspunsuri la acest subiect

#111
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 07:40

Buflea, bucura-te ca poti ramane acasa. :))))

eu ma pregatesc sa ma tarasc la lucru....trezitul astag la 6 dimineata e ca o bata in moalele capului...primita zilnic... voi de la ce ora lucrati? adica ce program aveti?



#112
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 07:52

Eu lucrez cum vrea muschii mei :). Pe bune!

Avem așa: tura de noapte termina la 7.15, doua persoane in fiecare zi, încep la 7. Am luat de câteva ori si eu tura asta, dar e greu. Mai ales ca avem cu soțul acelasi drum si putem merge cu o masina, el începe la 8. Daca încep la 7, pot termina mai repede, la 15.30, 16, chiar si 15.
Multă lume începe la 7.30, termina la 16.
Iar o parte începe la 8, pana la 16.30. Ideea e sa avem numărul de ore necesare lucrare pe luna. Mai precis pe 6 saptamâni, ca așa ne punem programul. Eu prefer tura 8-16.30 ca se suprapune cu soțul.

Apoi e tura de dupamasa, încep la 14, termin la 22. Pot începe si la 13, 13.30 dar tot la 22 termin, ca atunci vine tura de noapte. Inca de noapte nu lucrez.

Daca lucrez weekend, musai încep dimineața la 7, termin la 14.30. Tura de dupamasa si in weekend e tot 14-22.

Editat de mihaela_s, 27 ianuarie 2015 - 07:54 .


#113
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 07:55

Cand lucrez de la 8, ma trezesc la 6.20. Cand de la 7, o ora mai devreme. Am tabieturile mele dimineața, mananc mic dejun, beau cafea.

#114
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 07:58

Pana la munca fac 10-15 minute, depinde daca parchează soțul sau eu. Daca parchează el, pe mine ma lasa la intrare si apoi parchează, sa nu se înțeleagă greșit :)).

Acolo imi trebuie 10 min sa cobor in vestiar si sa ma schimb, sa urc iar in laborator.

#115
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 08:31

Am vazut si eu mobilizarea la furtuna...maaaaama cata fortza latenta...oameni, utilaje. Mai bine ceva panica poate pentru nimic, decat nameti cat casa asa, prin surprindere.

Acum trebuie ca incepe iadul pe acolo, dupa cum tot anunta.

Pe aici, liniste si pace.

Chiar azi dimineata ma gandeam si eu la programul asta zilnic, pe mine nu ora ma omoara (ma scol la 5.50 in fiecare zi) ci acelasi si acelasi program...fara nici o variatie.

Am fost la sala aseara, mult mai bine, chiar si croitorul a functionat binisor [:)]  dar dupa cateva sedinte simt ca ma sufoc. Eu vreau afara, in aer liber...nu se poate, stiu. Asa ca o sa stau in sala pana se face vremea buna.

Si am mancat ceapa aseara, si copilul mic si nevasta.

Si ridichea aia n-are cum sa aiba efect dupa cateva inghitituri.



#116
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 08:36

Vaaai, păsările astea au înnebunit! :))) vor si ele primăvara, ciripesc de numai, e un concert de la 7 dimineața...si nu-s vrăbii, sunt pasari de pădure, e plin aici unde locuiesc. Cand e primăvara ne trezesc cum se face lumina, adica pe la 4 dimineața :). Tare imi place ca le aud deja!

#117
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 08:38

Nu stiu Rufus, am luat doua linguri din zeama. O sa mai incerc, dar nu m-am oprit din tuse pana nu am luat din siropul de plante. O tuse din aceea de ma inecam, nu puteam respira, as fi băgat orice in mine numai sa se oprească.

#118
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 08:38

Am vorbit cu șefa mai inainte, nu ma duc pana vineri, cand sunt de dupamasa. Daca ma simt bine.

#119
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 08:44

Multumesc pt incurajari. Medicul de aici nu a pus diagnosticul final (cei din tara au zis ca e leucemie acuta), el vrea sa ii mai faca teste (la institutul specializat de-aici) si dupa se pronunta. Pana atunci nu ii spune nimic.
Eu sunt optimista, asa am fost mereu. Sper sa fie si el la fel, pt ca el e genul pesimist. Va avea nevoie de consiliere si prieteni care sa il sustina.
Al meu stie ca eu ma implic emotional si mi-a spus sa am grija.

Mianna, mercic :-)

Miha, sanatate si tie.

Noi am fost in Cuba si Rep.Dominicana in oct, in Columbia in noiembrie...30°-40°, apa peste 30°...vreme super...la Marea Caraibelor insa e mai cald decat la ocean..in Bayahibe de ex a fost mai cald decat in Punta Cana...
Cayo Largo e la mare...o sa fie sigur mai cald decat in Havana...
Aqai, in Cayo Coco e plin de canadieni...si acolo e fain, dar cica se tin doar de betii...a devenit precum Balaman-ul nemtilor :-))) noi am vrut intai Varadero, unde am fost...dar al meu a venit cu ideea insulelor din Caraibe si asa am dat de Cayo Largo...

Mai sunt 8 zile pana ne luam zborul :-))

o zi buna!

#120
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 27 ianuarie 2015 - 08:46

m-ar interesa si pe mine un remediu sau medicament impotriva tusei, care sa fie compatibil cu persoanele suferinde de diabet tip 2. majoritatea pastilelor/siropurilor pentru tuse nu sunt chiar ok pentru diabetici.

Coughend(sirop ayurvedic) e recomandat pt toate tipurile de tuse si este fara zahar,exista si varianta cu zahar se poate gasi atat in farmacii cat si in plafare la un pret de cca 20lei.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -