Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Septembrie 2015 (Dovlecei de Septembrie 2015)

mamici gravida sarcina septembrie 2015

358 raspunsuri la acest subiect

#321
2ingerasi

2ingerasi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 05 mai 2015 - 13:01

Buna tuturor,
 
ma alatur si eu voua. Sunt in 21 de saptamani si am aflat ca vom avea un baietel, primul nostru copil de altfel. De curand am inceput sa constientizez bebele, se si misca intens, si sincer abia astept sa il vad. 
Merg de 2 ori pe saptamana la gimnastica prenatala si mai fac zilnic 20 minute la bicicleta usor. In plus am inceput sa fac si exercitii Kegel. Mi se par ft multe chestii de citit, documentat si cateodata e coplesitor dar incerc sa le iau pe rand. 
Parca as vrea sa merg mai des la gimnastica prenatala, aveti ceva recomandari de centre? Eu merg la motherhood center si e ok. 
de asemenea recomandati masaj? Am auzit mamici care merg saptamanal dar nu stiu ce sa zic, parca ar fi prea devreme pt asa ceva? 
Ps: ref la grupul de facebook nu stiu ce inseamna "pm", daca ma poate lumina cineva, va sunt recunoscatoare :)  va pup


Buna si bine ai venit!
PM inseamna mesaj privat. Adica pe privat iti dam detaliile despre grupul nostru de FB.

#322
2ingerasi

2ingerasi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 05 mai 2015 - 13:01

Buna tuturor,
 
ma alatur si eu voua. Sunt in 21 de saptamani si am aflat ca vom avea un baietel, primul nostru copil de altfel. De curand am inceput sa constientizez bebele, se si misca intens, si sincer abia astept sa il vad. 
Merg de 2 ori pe saptamana la gimnastica prenatala si mai fac zilnic 20 minute la bicicleta usor. In plus am inceput sa fac si exercitii Kegel. Mi se par ft multe chestii de citit, documentat si cateodata e coplesitor dar incerc sa le iau pe rand. 
Parca as vrea sa merg mai des la gimnastica prenatala, aveti ceva recomandari de centre? Eu merg la motherhood center si e ok. 
de asemenea recomandati masaj? Am auzit mamici care merg saptamanal dar nu stiu ce sa zic, parca ar fi prea devreme pt asa ceva? 
Ps: ref la grupul de facebook nu stiu ce inseamna "pm", daca ma poate lumina cineva, va sunt recunoscatoare :)  va pup


Buna si bine ai venit!
PM inseamna mesaj privat. Adica pe privat iti dam detaliile despre grupul nostru de FB.

#323
AndreeaCancea

AndreeaCancea
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 mai 2015 - 08:49

Buna dimineata burtici,sunt si eu o viitoare mamica,dpn 25septembrie.

Sarcina usoara tuturor si bebei sanatosi.

 

P.S cum se numeste grupul de pe facebook?



#324
Ivone

Ivone

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 10 mai 2015 - 10:45

Buna viitoare mamici! Ma inscriu si eu in grupul vostru de norocoase! Astazi am 19 saptamani si acum doua zile am aflat ca o sa avem o fetitaaa! Initial aveam dpn pe 3 octombrie dar avem unele probleme pentru ca uterul e putin contractat si placenta a coborat la 1,63 cm de col si sunt si foarte slaba si ingusta in bazin si medicul ne-a spus ca mai mult ca sigur vom face o cezariana pe la sfarsitul lui septembrie! Sunt convinsa ca totul va fi bine cu toate ca imi doream din toata inima sa nasc natural! Dar cine stie? Inca asteptam pana la 5 luni si un pic sa vedem ce face placenta aia neastamparata! Facem tratament si stam cat de cumintele putem! O sa mai scriu pe parcurs mai multe aici. Pana acum am scris pe grupul mamicilor de octombrie dar acolo nu se vorbeste asa mult ca aici! Va doresc multa sanatate si sarcini usoare si sanatoase, bebei sanatosi si norocosi in viata si bineinteles o nastere cat mai usoara! Va pup si abia astept sa schimbam pareri si sa povestim :*



#325
2ingerasi

2ingerasi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 11 mai 2015 - 12:23

Ivone, ai PM!

#326
2ingerasi

2ingerasi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 11 mai 2015 - 12:25

Andreea, grupul nostru de pe FB e secret, deci nu il poti vedea ca sa ceri join. Unul ditre administratorii grupului trebuie sa te adauge ingrup. Daca vrei, scrie-mi un PM cu datele tale de FB si cateva detalii despre tine si sarcina ta si iti raspund tot pe privat. ;)

#327
bebitiks

bebitiks
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 mai 2015 - 12:34

Bun ziua!Sunt o viitoare mamica in 23 de saptamani ma alatur voua pentru schim de pareri,emotii va pup



#328
bebitiks

bebitiks
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 mai 2015 - 12:35

  • Sunt o mamica de sseptembriee


#329
mira_83

mira_83

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 11 mai 2015 - 16:47

Buna 

Sunt si eu o viitoare mămică de bebe2 si as vrea sa intru si eu in grupul vostru pe facebook.

Am 22 de sapt si dpn pe 13 sept



#330
2ingerasi

2ingerasi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 12 mai 2015 - 08:26

  • Sunt o mamica de sseptembriee
 


Bine ai venit. Ti-am trimis ieri PM in legatura cu grupul nostru pe FB.
O zi frumoasa.



Etichetat si cu mamici, gravida, sarcina, septembrie, 2015

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -