Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august ( 9 ) Sarbatori fericite !


244 raspunsuri la acest subiect

#41
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 22:36

Carmen, cand aveti operatia? Ii scoate si amigdalele? Ce fel de anestezie ii face?

Mie mi-a scos amigdalele si polipii la 4 ani, cu anestezie totala. Pana atunci bagau numai Moldamin in fundul meu... Dupa aia n am mai racit grav, dar la tinerete am facut cateva pneumonii...amigdalele sint si ele o forma de protectie ( dar si surse de infectie)

#42
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 03 ianuarie 2015 - 23:00

Fleur marti il operam. Scoatem doar polipii, amigdalele le lasam ca nu ridica probleme. Nu prea face amigdalite, febra si de-astea. El face direct pneumonii :))) fac haz de necaz.

Face anestezie generala, cu mascuta. Operatia dureaza 30-45 min, se face cu endoscop. O sa fie mai naspa dupa aia, cateva ore... :(

#43
Misha80

Misha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 05 ianuarie 2015 - 14:08

Buna, fetelor! La multi ani! Va ureaz un an nou plin de iubire.
Probabil ca nu ma mai tineti minte ptr ca am postat un timp f scurt, dar va urmaresc cu drag.
Am intrat special ptr Carmen sa-i urez succes la operatie. L-am operat si eu pe Misha pe 4 dec la Grigore Alexandrescu la d-na dr Iorgulescu. A durat 15 min operatia si dupa 3 ore am plecat acasa. A fost un pic marait in ziua aia, dar a doua zi s-a trezit fresh...nu mai avea nimic nici nu isi aducea aminte ca am fost la spital....asta si pentru ca la 10 min dupa ce am fost cazata in salon i s-a dat pre-anestezia care l-a blegit.
Misha merge la gradinita din iulie si pana in octombrie nu a racit deloc si pe urma am luat-o cu pneumonie, raceala&co.....ideea era ca sa nu iti faci iluzii ca dupa o sa fie ff bine. Intradevar respira mai bine pe nas, dar la 4 saptamani de la operatie, dupa o saptamana de gradi a racit rau...si iar cu antibiotic..:-(
Eu l-am retras temporar de la gradi ptr ca in 2 luni si ceva a luat de 3 ori antibiotic :-(.
Sper ca la voi sa fie mult mai bine dupa. Nepotica mea de 5 ani dupa operatie pe care a facut-o la 4 ani a fost f bine, dar ea e mai mare.
Va pup si daca ma reprimiti o sa incerc sa scriu mai des

#44
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 05 ianuarie 2015 - 17:32

Buna fetele!

Carmen ii tin pumnii lui Patrick sa treceti cu bine de operatie. O colega a avut fetita in ac situatie si dupa operatie i-a mers f bine.



#45
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 05 ianuarie 2015 - 17:52

Fleur imi pare rau sa aduc ca si Eric culege toti virusii. 

Eu sper ca Silvi o sa scape mai usor cu intrarea in colectivitate, oricum in primul an de viata a incasat multe din bolile aduse de Ana. Si ma repet, la noi sportul a facut minuni.

 

Din asocierile pe care le face Silvi si care ma uimesc si pe mine: ieri a primit o masina de pompieri , s-a uitat la ea si zice "fire truck am zis ca la tutitu" sau asculta un cantecel cu animale in engleza, iar la magar in cantec spuneau "ass" la care el " nu donkey"



#46
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 05 ianuarie 2015 - 22:28

Merci fetelor de urari si incurajari. Sper sa die bine. Am ceva emotii.

Misha bine ai revenit, iti multumesc din suflet pt post. Sper sa ne mai scrii.

Maria unde il duci la inot?

#47
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 06 ianuarie 2015 - 02:08

Carmen, ii tinem pumnii lui Patrick sa decurga cu bine operatia de azi si apoi sa se diminueze spre zero problemele.

Misha80, tu esti Iuli si Misha e Mihaitza? Bine ai revenit! (Alt Mihai sincer nu imi amintesc dintre piersicutele noastre.)

Maria, ce anglofon e Silviu. Eric vorbeste cu noi in romana, la gradi in franceza si mai putin in engleza. Deci in functie de interlocutor. De ex la gym unde mergem sambata vb in engleza cu fetele de acolo. Ultima oara i a zia uneia la finalul cursului: I go pipi! Ce a mai ras respectiva

#48
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 06 ianuarie 2015 - 08:08

Bine v-am regasit in 2015!
Fie ca in noul an sa ne ocoleasca greutatile si bolile , sa ne bucuram de familiile noastre!

Succes la operatie Carmen! Banuiesc ca nu il mai trimiti la gradi o perioada!

Maria Silvi este f precoce, am vazut cum face puzzleuri complicate :)

#49
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 06 ianuarie 2015 - 08:18

I-am operat si eu de polipi pe baieti, aveau 7 si 5 ani, este o operatie usoara. Care dureaza putin.

Misha bine ai revenit!

Si noi tot din toamna la gradi.

La inot nu am dus-o inca dar din vara as vrea sa mergem.

Maria parca in militari mergeti voi, nu?

#50
Misha80

Misha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 06 ianuarie 2015 - 09:52

Neata, fetelor! Multumesc ca ma primiti :-)
Da, Fleur ..Misha este Mihail ( il alintam asa dupa un prieten ), iar eu sunt Adriana.
Maria am incercat si eu sa-l dau la inot pe Misha in vara, dar a fost esec total :-(. La noi a venit un instructor acasa( f bun instructorul), dar nu a cooperat deloc. Si el imi spunea ca inotul e f bun ptr imunitate ca o sa raceasca mai rar, dar al meu copil nu si nu....mai incercam in vara asta daca nu o sa-l duc la piscina cu mai multi copii poate asa se da dupa ei. Eu vreau sa invete sa inoate ptr ca stau cu mare stres ptr ca vem piscina in curte si desi e acoperita ma tot gandesc....ca uita cineva usa deschis sau eu stiu....mi-e frica tare...vreau sa stie sa inoate desi el nu e lasat nesupravegheat, dar e nevoie doar de o clipa de neatentie.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -