Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august ( 9 ) Sarbatori fericite !


244 raspunsuri la acest subiect

#231
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 28 iulie 2015 - 21:14

Olaaa olaaaa... mi a fost dor de voi...

lA multi ani tuturor piersicutelor !!!

Sa va fie de bine concediile ...ioana sanatate iti doresc.

 Carmen pupici la greierasul verde 

roxi asteptam povestea detaliata ;)

Fleur mi a fost dor de tine. Pe fete le mai vad pe fb. Te pup



#232
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 28 iulie 2015 - 21:19

NoI suntem bine... anul asta nu cred ca mergemin concediu dar ne facem de cap la strand.

NU stiu  daca vi am mai spus dar ne am apucat sa ne construim casuta... si mai avem putin si ne putem muta in ea.sunt foarte bucuroasa si nerabdatoare.

Denis inca mai imi pomeneste zilnic de tzitzi... :(



#233
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 06:34

Hola! Ce fac fetele? Liniste si pace pe aici din cate vad...Hai mobilizarea la scris ca s-a terminat vacanta :)

 

Noi ne pregătim de gradi, începem pe 14, noi ăstia mari emotii maxime, gânduri, frământări...cum o sa fie, cat o sa plângă, o sa stea, n-o sa stea, cine o duce in prima zi etc. Chitz e ok cu ideea, nu mai zice ca nu vrea, a ramas doar partea cu "n-o sa dau jucăriile la nici un copil" :p la cap asta inca avem probleme, se joaca doar cu cine are ea chef, da jucăriile greu dupa n minute de plansete, smuls din mâna copiilor, explicatii etc. Cand ii place de vreun copil (mai mare ca varsta de cele mai multe ori) se joaca de numa si i-ar da toate jucăriile...in fine, o sa treaca si asta sper curand :)

 

Intre timp ii tot arat poze de la gradi, cu jucăriile si e f încântată. Sa vedem cum o fi live...inca nu m-am decis daca sa merg si eu in prima zi sau sa se duca doar mama...ma gandesc ca dupa mine plânge mai tare :( oricum la inceput o s-o lăsăm doar 2-3 ore, pana la prânz si apoi treptat o sa crestem.

 

In rest e ok, vorbeste efectiv non stop, a invatat o grămadă de cântecele de pe youtube, stie multe cuvinte/expresii in engleza si spaniola, majoritatea tot de pe youtube plus ce mai vorbim noi cu ea. Vreau sa se învete cu limbile străine ca nu stiu cat mai prin tară. Ne cautam de zor amândoi de mnk pe afara, aici imi e clar ca nu realizam nimic. Si ma gandesc ca hopul asta cu lipsa jobului pt sotzulache e un semn. La mine la serviciu e ce a mai urâtă perioada prin care am trecut de cand muncesc, suntem intr-o reorganizare care nu se mai termină, ne testează, ne umilesc in ultimul hal...de kkt:(

 

Tre sa fug la serv, dar sper sa mai intru curand si astept vesti de la voi. Va pup :*



#234
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 13 septembrie 2015 - 08:29

Cateva poze de la intalneala de piersicutze :)

Miniaturi atasate

  • received_10206378355911903.jpeg
  • received_10206378356671922.jpeg


#235
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 13 septembrie 2015 - 16:33

Fetelor, m-ati facut sa lacrimez...cat de frumos ca v-ati intalnit si tineti legatura!

Mi-a facut mare placere sa va vad pe voi si piersicutele maaari: Carmen cu Patrick, Vera cu Mattia, Maria cu Silviu, Porumbita cu Victor si bineinteles Roxy cu Anto, iti multumesc Roxy ca ai pus pozele! (pe a cincea mamica din foto nu am recunoscut-o desi bineinteles imi pare f. cunoscuta...a trecut cam mult timp. Poate ne spune Roxy) Ce s-ar mai fi jucat si Eric cu colegii de generatie! Of, of, ca singurei suntem aici....

 

Roxy, unde va ganditi sa va relocati? Bafta multa la cautarea de joburi, va doresc sa gaseasca o oferta buna macar unul din voi doi, e suficient pt inceput...asta daca vreti sa plecati mai curand.

 

Eu am reinceput scoala de o saptamana, nu lucrez chiar zilnic deocamdata. Eric a mers la gradi toata vara, mai putin vacanta de 3 saptamani din Ro. A trecut la grupa mijlocie si e mai fain, ies in parc, merg in excursii, etc. Cu vorbitul nu face progrese fantastice, asimileaza incet cuvinte din 3 limbi. Noi acasa ii vb exclusiv in romana.

 

Cam asta despre noi. Va pup cu dor si va doresc o toamna fructuoasa!

(PS Ne pregatim deja de Halloween)

Miniaturi atasate

  • IMG_7418.JPG

Editat de Fleurdelise, 13 septembrie 2015 - 17:17 .


#236
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 13 septembrie 2015 - 16:48

Si la Eric e problema cu impartitul jucariilor, in special cu copiii de varsta lui. El prefera sa se joace (asta insemnand sa dea jucarii, sau sa joace cu mingea) cu copiii ori mai mici, ori mai mari ca el. Cu cei de aceeasi varsta sau aprox. e [arca in competitie. Chiar are o prietenuta cu 6 luni mai mare ca el, se striga, se pupa si iau in brate cand se vad , dar cand e vb. de jucarii...e jale.



#237
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 06:31

Fleur, a cincea este chiar Delia :) the one and only.  A mai fost si Ilenutza dar a venit mai tarziu, dupa sedinta foto. A fost f frumos la intalneala si chiar v-am pomenit. Asa rau imi pare ca nu a. apucat sa ne vedem cat ati fost aici :( poate data viitoare zaboviti mai mult prin Buc. sau poate venim noi in vizita la voi :) 

 

Cu relocatul ce sa zic, momentan am pleca oriunde...dar sa vedem pe unde si ce găsim. Bineinteles visul este tot sa trăim în Spania dar dk nu se poate din prima, o luăm mai pe ocolite.

 

Vai cat de mare s-a facut Eric! S-a înăltat si iti seamana f bine. Cu vorbitul o sa-si dea el drumul, ai sa vezi. Si-atunci sa te tii cand o incepe sa turuie in 3 limbi :))

 

A inceput si Chitz gradinita de luni, pana acum primele zile au fost ok, mai scartzaie putin cand o lasă buni dimineata, dar trece repede. Avem o educatoare f ok, s-a lipit de ea din prima clipa, e f blândă si tânără (are 38). Sunt cam 12 copii in grupa, avem noroc ca e si prietenul Antoniei cu ea, deci are o fatzuca familiară. E încântată de jucării, a fost numita ajutor de educatoare, o ajuta pe doamna cu ceilalti copii. Papa tot si la md si prânz. O lăsăm doar pana la 13 momentan pt ca ea dacă doarme dp ms o face abia pe la 16.

 

Va pup si mai revin cu povesti :*

 

 



#238
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 15:07

Hola fetele! Waaa,ce liniste pe aici...Nu mai are nimeni nimic de povestit? :(

Noi suntem binișor, incercam sa ne găsim drumul in viata :) am fost racite si eu si Chitz, a fost virusul care e la modă acum. Raguseala, jena in gât, haraiala, muci. Chitz a tusit cu secretii rau de tot, eu am avut o tuse uscată si innecacioasa. Bine ca nu s-a lăsat cu febră. I-am molipsit si pe bunici, doar sotzulache a scăpat.

Chitz s-a acomodat la gradi f bine, nu mai scartzaie dimineața dupa buni, a invatat o multime de cântecele, a început si gimnastica, ii place tare.

Picii vostri ce mai fac? Sper ca au scapat nevirusati in perioada asta, desi e cam greu...

 

Va pup :*



#239
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 21:52

Olaaa dragelor... nu am mai intrat de un secol pe aici , dar vad ca nici voi :(.

 

Roxi succes in gasirea unui loc mai bun ;). Pupici la antonica -frumusica 

Fleur ce mai faceti ? Pupici la spiderman -"fratiorul de cruce " al lui denis.

Noi suntem bine ... si fericiti in casuta noastra noua. Denis e un prapadit care ne uimeste in fiecare zi cu cate o "prostioara". De tzitzi pomeneste si acum zilnic.incredibil dar adevarat :)))).inca nu merge la gradi...dar vreau sa il dau incurand :).

Va pup pe toate



#240
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 21:55

Ce mi ar placea sa am si eu ocazia sa vin la o intalneala de a voastra ! Foarte frumoase piersicute si mamici si fratiori  ;).  Va imbratisez cu drag pe toti




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -