Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

FIV cu ovocite donate Cap 82


504 raspunsuri la acest subiect

#41
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 23:54

Fetelor, abia astept sa fac de Craciun un tort care mi-a placut la nebunie. Am mancat de ziua nepoatei si mi-a ramas gandul la el, asa ca i-am cerut surorii mele, reteta. Este o gospodinaaaa. ...ii place sa se prajitureasca. Eu si daca as trai inca doua vieti, n-as ajunge sa fac atatea prajituri diversificate. Asa ca, in afara de cizonac care-mi place cu multa cacao si nuca, voi face si tort,

#42
SweetPea

SweetPea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 374 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 00:17

Hello fetele! 

Patri, mult succes!! Ma bucur ca totul e ok pana acum! Praga e minunata, noua tare mult ne a placut!

 

Amalia, ai niste printese minunate! Imi inchipui ce "nebunie" e la voi in casa toata ziua :-) Si prietena mea are doua gemene, mai mare dragul sa le vezi in actiune :-)

 

Eu am avut ieri histerosalpingografia, si astazi histeroscopia, totul e f bine si doctorul a zis azi ca " ar vrea sa aiba un uter ca al meu"  [:-)))] Cred ca e o gluma de ginecologi, dar pica bine cand esti inca ametita dupa anestezie.... Asa ca azi am stat acasa, am dormit si acum ma uit la TV  [:)]

Mai avem si noi doar 2 luni, incet incet intru iar in febra pregatirilor! Si cum citesc in urma, am vazut ca nu putine fete au avut mai mult noroc la FET si au bebei acum. Ati facut vreuna dintre voi Intralipids? As vrea sa incerc de data asta, datorita problemelor autoimune.



#43
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 01:15

Gagici va pup, acu am ajuns acasa de la socrii mei, sunt franta, de la serviciu direct la ei

 

Nikos, vreau si eu te rog Reteta de tort, pup Fata.

 

Noapte buna, va sarut si va imbratisez pe toate.



#44
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 01:16

Sweet, de ce ai facut histerosalpinografie, la ce ajuta? Te sarut merciii



#45
SweetPea

SweetPea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 374 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 03:49

Maria, doctorul mi a recomandat-o pentru ca m a suspectat de sarcina extrauterina si voia sa fie sigur ca trompele sunt ok.



#46
Patri1

Patri1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 07:44

Multumesc fetelor de incurajari. In prima zi de la recoltare, sunt 9 viitori embrio, daca totul decurge bine cu dezvoltarea acestora. Azi dim mi am facut iar injectia, n am mai lesinat :))))
O anuntasem pe coordonatoare si mi a zis sa vin la clinica inBrno si Praga sa mi se faca injectiile. Azi vad ca a fost bine, incerc sa ma descurc singura.
Fetelor,la cate timp de la embriotransfer, am voie sa reincep gym...programul meu este cuprins cu exercitii light, deci fara mare efort...de intretinere. Si o alta intrebare, la cat timp am voie sa am relatii sexuale...asta ca sa mi pun sotul in garda :))))))).
Azi e plecarea la Praga....de Brno sunt de a dreptul indragostita.
Revin cu stiri...bune :). Va pup

#47
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 08:25

Patri sa creasca mari si sanatosi embrionii,gymul dupa parerea mea ai putea sa-l lasi pana dupa nastere si sexul la fel,dezarmant dar trebuie sa ai grija de bebei.Orice contractie uterina ii poate expulza pana la beta si dupa beta cere si sfatul dr.Mi-aduc aminte ca acum vreo 10ani la sotior la lucru se radea de un coleg ca sotia era gravida si nu presta nimic,pe vremea aia nu se stia de fivuri,dar probabil femeia avea o  sarcina cu risc si prostu se mai pune si spune,dar din nestiinta n-a stiut sa si explice.Pupici papuselelor



#48
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 09:46

'Neata fete dragute!:) Patri ai super productie acolo! Tin pumnii sa fie cu noroc! Eu am citit ca in astfel de sarcini e recomandat sa se opreasca exercitiul fizic iar sex dupa beta pozitiv eventual. Desi eu as merge pe varianta Deei, fricoasa fiind:p

#49
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 10:01

Revin cam tot cu aceleasi bube,dr a spus ca indicat ar fii sa stau cuminte ca nu mor,eu nu fac sport ca am destula activitate fizica,si referitor la faptul ca ne ingrasam si "nutritionista" a spus ca important e sa avem un corp pregatit cu ce are nevoie bebe,nu de patratzele abdominale.In portiunea uterului sunt plata,aveam o dr care radea si zicea ca nu are nevoie de eco ca "s-ar vedea tot",deasupra de uter cu 2degete sub buric incepe un colacel,(din vina hormonilor),care nu-l mai dau jos veci,incerc de 6ani fara reusita,e bun in cazul de inec,ma tine la suprafata:))).Si tot cum zice dr ar trebui sa am si o "perinutza" pe uter ca bebeii sa stea la cald,cu toate ca 80%din pacientele lui sunt skiny:)))



#50
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 12:02

Bafta, Patri, sa ai cel mai frumos cadou de Craciun! 

SweetPea, te pregatesti de lansare... ma intreb daca n-o sa nimerim in aceeasi perioada. Eu ma terminat prima luna de Duphaston, mi-a venit in sfarsit CM - cam greu, abia azi, si luasem ultima pastila vinerea trecuta! Ma temeam ca m-am dat cu totul peste cap, ca mie dupa Duphaston imi venea la 2-3 zile. 

In principiu mai am 2 luni de pastilat, dar apoi trebuie sa-mi dea ginecologul unda verde pt Brno. Cum poate verifica daca mai am hiperplazie? Nu se poate altfel decat cu histero sau mai sunt si alte metode?

Deci pe la inceputul lui martie sper sa ajung si eu... tare-i greu sa astepti asa, fetelor.

Nici nu stiu ce sa mai scriu, ce sa mai fac. Am intrat asa, ca in SALA DE ASTEPTARE, asa mi se pare uneori aici, ca ne-am adunat inainte de marea incercare si ne strangem una in alta sa ne mai dam curaj.

Din cand in cand mai vine cate cineva care a trecut dincolo si ne mai arata ca merita. Amalia [flo2] 

Dea mica, chec puturos zici? Sa-ti zic cum fac eu "tort" din piscoturi? [:-)))]




Panic Questions

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - Ieri, 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - Ieri, 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

Last Blogs

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Astăzi, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Astăzi, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 08:05

  • Numele fetitei, o provocare

    RoxiMada
    - Ieri, 20:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -