Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 2

bebelus 365 zile bebe mama mamici

256 raspunsuri la acest subiect

#241
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 25 decembrie 2014 - 18:48

Craciun fericit va doresc alaturi de bebelusii vostri si de cei dragi! Sa aveti zile frumoase si linistite! Va pup.

#242
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 15:01

image.jpg Ce de bebelusi grasuni si frumosi avem noi aici!!!

Caresse, la multe lunite si la muuulti ani pt puiutii nostri! Ce carte i- ai luat lui Lu? Vreau si eu sa incep sa ii citesc deja lui Teo. Andu ce a primit?

Mamici, a trecut Mosul si pe la voi? Pe mine m- a cam uitat, dar il iert de data asta.

Cum va spuneam, ieri am fost la o petrecere, unde Teo a facut poze in brate la Mosul. Abia astept sa le primesc.

Va pup cu drag!

 



#243
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 15:20

Geo, e supera gogosica ta! Asteptam cu nerabdare pozele cu mosul :))

 

Eu si tati am convenit cu "Mosul" ca ne vom lua singuri cadoul cand vom gasi ceva ce ne place :) 

 

La Multe lunite puiutilor! Sa fie sanatosi, voiosi si sa va bucurati de ei!!! [flo2] [flo2] [flo2]



#244
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 15:46

Multumim mult, Anda! Sanatate multa si noroc tuturor bebeilor. :)

Anda, voi cum ati "petrecut" de puseul de 3 luni? Teo plange efectiv la san, mananca putin si se agita fff rau.

Cum mai sta Sebi cu adormitul seara?


Editat de GeoM80, 26 decembrie 2014 - 15:51 .


#245
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 16:11

inca mai are perioade cand face la fel, plus colicii care nu ne lasa in pace ziua

la fel , uneori plange cum il aduc spre san, dar cu plansete si refuzuri pana la urma ii prinde gustul si molfaie :)) se zvarcoleste, se agita dar asta e...poate nu mai dureaza mult

 

cu somnul are perioade.uneori adoarme dus seara, doar vreo ora ma chinui sa-l adorm, iar alteori chinul se prelungeste mai mult; fiecare zi e o surpriza si pentru mine :)

 

uneori si sebi papa doar 5 minute si gata, cand e NU, asa ramane, si il las ca doar nu il pot forta, cand ii e foame stie sa ceara in felul lui :) si papa atunci

 

acum in schimb se tot trage in fundulet cand il iau in brate si e argint viu :)))

 

la voi cum e cu somnicul?



#246
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 26 decembrie 2014 - 16:45

Daaa, si Teo face la fel cand o iau in brate si se agita de parca ar vrea sa mearga singura. :)) 

Noi stam bine cu somnul, pe la 21 dam stingerea si de multe ori in 30 min adoarme.



#247
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 17:58

Buna fete dragi,

 

La multi ani sarbatoritilor de Sf. Stefan.

La multe lunite tuturor bebelinilor. Am vazut poze cu bebelinii si-s superbi, imi vine sa-i pap pe toti. 

Anda, Anci, sincere condoleante, imi pare nespus de rau...

Va pup cu drag.



#248
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 18:12

Geo esti o fericita cu somnicul bebelinei, noi nu reusim s-o adormim mai devreme de 12 noaptea:(. Daca incerc sa sting lumina mai devreme pentru a o pregati de somn, incepe scandalul, ea vrea lumina si s-o plimbam prin casa seara in brate pentru a se uita peste tot:). Am invatat-o asa si din cauza colicilor, s-o plimbam in brate pentru a nu mai plange f rau si acum n-avem decat sa facem ture cu ea:), altfel nu adoarme. Cand era micuta adormea la titi, acum nu mai doarme asa, decat plimbata in brate sau pe picioare:(. Stiu ca multi parinti spun: "pai voi ati invatat-o asa" dar daca seara plangea ce-i puteam face? trebuia s-o calmam cumva, si singura modalitate a fost luatul in brate si plimbata sau uneori mai rar leganatul pe picioare. Ziua nu-mi doarme decat f putin cate 10 min, o jum. de ora, rar o ora, adunate pe zi nu cred ca doarme 3 ore. Ziua are foarte multa energie, toata ziua da din manute si picioruse si-s ridica capul, asa cum spuneati si voi parca ar vrea sa plece:). Oricum e o dulce si-o rasfatata, cred ca e si normal la cat a fost de asteptata (a venit dupa 7 ani).



#249
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 27 decembrie 2014 - 18:18

Multumesc roxy
Asa si noi cu leganatul in brateca si voi cu plimbatul...nu mai avem ce  face....

Silvia, La Multi Ani pt Ingriduta Stefania!!! Sa fie sanatoasa!

Noaptea trecuta m-a terminat, din 2 in 2 ore trezirea, dureri burtica, etc...nu stiu ce facem noaptea asta dar eu deja dorm in picioare..

va pup
 



#250
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 28 decembrie 2014 - 13:09

Frumosi Craciunei mai avem!:)
Noi am dormit pentru prima data de la 23 la ora 4. Minune de Sf Stefan!:)Pfoai, nu imi vine sa cred nici acum cand scriu. Cu adormitul e mai greu de cateva zile. Nu mai folosim sfarcuri de silicon de vreo 3 zile si suge mai bine, daca si cand vrea. Aseara m-a muscat tare si de durere am tipat si l-am speriat. A plans mititelul vreo 10 minute, dar chiar m-a durut f tare si am tipat instinctiv. Dupa luat in brate si plimbat, premiera la noi, i-am cantat(ca o drujba) si s-a linistit. L-am pus la san si a tras 2 min bine apoi a inceput sa se joace cu degetelele. E



Etichetat si cu bebelus, 365 zile, bebe, mama, mamici

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -