Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Copilasi din 2002 (32)


308 raspunsuri la acest subiect

#271
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 18 aprilie 2007 - 17:18

Sinzi sa ne povestesti si noua cum a fost la logoped. Chiar sunt curioasa sa aflu parerea. E adevarat in cazul vostru, unul din motivele balbaielii poate fi bilingvismul.

Crig am vazut pozele cu mica voastra artista. Cred ca ii place mult sa danseze, e haioasa foc. Am uitat ca intrebai de cardul de sanatate. Noi nu l-am luat.

Si azi a fost ok la gradi, au facut engleza si Liviu a primit bulina rosie ca a stiut, nu vrea sa imi spuna ce a stiut. Rar imi povesteste de la gradinita. Azi de exemplu dupa ce am plecat cu el spre casa am avut urmatorul dialog:
- Si ia mai povesteste-mi ce ai facut la gradi.
- Ai vazut mama, masina aia era busita.
- Lasa masina si spune-mi, ce ati facut de exemplu, la engleza?
- MOaaaaaaaaa ce capace caraghioase are aia. Ai vazut? Logan cu capace de Mercedes.
- Andrei ce mai zicea?
- Ai vazut cum era aia parcata cu roata sucita?
Asa ca no way sa aflu ceva de la el.

#272
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 18:51

Salutare tuturor!!!
Am luat examenul, sunt soferita. A fost tare ciudat... si epuizant.
Sper sa ma apuc sa ma si bucur maine... Elena, predat stafeta. Hai, si tu mie, te rog. Imediat ma uit pe pozele voastre, sa iti fie copiii sanatosi. Dragut George, ca este empatic. Cred ca si Stefan ar fi facut la fel.
Sinzi, sa ne spui ce e cu balbaiala. Si Stefan a fost la un moment dat, dar i-a trecut repede. Nu era balbaiala, nu-i ieseau cuvintele, se grabea.
Mai scriu si maine, acum ma refac...
Nicoleta

Editez, sa iti spun ca sunt superbi copiii tai, Elena, m-am emotionat si astept stafeta.


#273
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 20:41

Nicoleta felicitari pt peris, sa ai calatori placute si fara peripetii neplacute.



Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian


[foto]

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

#274
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 20:46

Felicitari, Nicolet! Sa fie intr-un ceas bun! Plimbari placute cu [auto]!





#275
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 19 aprilie 2007 - 22:33

Am primit formele de la Institut, trebuie sa le completez, sa merg la pediatru si apoi sa le trimit inapoi la ei...si ma vor suna pentru programare (doar in cazul in care se "califica"...)Formularele sunt enorme...o sa imi ia vreo 3 zile numai sa completez...De la istoricul nostru (parintilor) la tot istoricul lui David (la cate sapt s-a nascut, cand si-a tinut capul, cand a apucat cu mainile, cand a spus primul cuvant, cu cine sta in casa:D cate limbi aude...)Si apoi despre balbaiala...cand a inceput, cu ce a inceput, ce fel de balbaiala are, daca isi face prieteni usor, daca vorbeste cu adultii, in ce procent il inteleg adultii, copiii, parinti...etc...Sunt vreo 40 de pagini pline de chestionare!!!!!!Sper sa putem sa intram in program!! Ca pare tare interesant!!!![:D]

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#276
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 00:03

Elena, felicitari si bine ai revenit!

Sanzi, succes cu evaluarea.
Gabi, si tie mult succes cu noul job si felicitari pt. el!
Pupam toti copilasii!
Noi suntem bine, intru cam rar la subiect. Azi sunt acasa ca e iar racit cupilu'. Vom avea si noi o evaluare, dar la scoala, pe 30 aprilie. Toti copilasii vor fi evaluati inainte de kindergarten. In august incepem sa mergem la scoala "mare".

#277
HelleneC

HelleneC

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 798 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 12:20

Buna dragelor!

Noi suntem in perioada de acomodare, asa ca intru pe fuga pe forum!

Nicoleta, ti-am zis de mai multa vreme ca iti predau stafeta, felicitari pentru permis, acum sa treaca perioada cu alaptatul si ma apuc si eu! Sper sa am norocul tau!



George e destul de intelegator, insa mi-am dat seama ca cel mai greu el se acomodeaza, oricat de mult o iubeste pe Gabi. Imi este foarte greu ca exact atunci cand o alaptez, are si el nevoie de mine... si trebuie sa ii explic sa mai astepte 5-10 minute, timp in care vad ca isi pierde rabdarea. Ma ajuta mult faptul ca merge la camin, pentru ca pana vine el, eu mai apuc sa ma odihnesc sau sa fac ceva prin zona! Il mai pun sa o supravegheze sau sa ii cante si atunci e bine, pentru ca ii distrag atentia spre ea. Azi nu a vrut sa mearga la camin, a spus ca vrea sa stea cu mine acasa... probabil il voi mai tine cateodata sa nu se simta dat la o parte.



Va pup, mai scriu si citesc cand pot, va doresc sanatate multa la toti (vremea asta e aiurea si mie mi-e teama de raceli) si sa auzim numai vesti bune!

Elena




Mami de "Gabriela" (12.04.2007)si "George" (6.09.2002)



#278
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 14:37

Bine ai revenit acasa Elena. Sa-ti fie puii sanatosi si voi alaturi de ei.

Nicoleta, felicitari pentru permis! Si ca sfat, apuca-te si condu. Nu te lasa pe tanjeala...

Gabb, felicitari pentru job. Spor la treaba!

Lucia, ce mi-a placut discutia ta cu Liviu. Si Rarwes la fel nu discuta decat despre masini, si nu cred ca incerca sa se fofileze de intrebarile tale, ci efectiv nu vede si nu aude decat masini sau ce are legatura cu masinile!!![:D]

Si Rares este usor "balbait" M-am "intalnit" cu Sanzi si Lucia Mirela la subiectul de la PSI, unde am gasit idei si tehnici foarte interesante impotriva acestei probleme.



Suntem pe ultima suta de metrii cu petrecerea noastra de duminica. Vom avea 5 ani! Rares numara zilele de 2 saptamani si este disperat "ca-i atat de lung timpul".







Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-l pe Emanuel!

________________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#279
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 18:12

Buna ziua mamicute !



Felicitari Elena pt. cea de-a doua minune a familiei ! Sa-ti traiasca printesa, sa fie fericita si sa aiba parte de tot ce e mai bun in viata !

Nicoleta felicitari pt. permis. Ce zici, facem o cursa [:D]?



CorneliaP33, La multi ani pt. Rares. Sa fie sanatos, fericit alaturi de voi.



Ruxij si Sinzi, sanatate copilutilor. Sper sa se insanatoseasca rapid.



Lucia Mirela, stai linistita. Si cu Bogdan conversatiile referitoare la gradinita erau cam asemanatoare.

"Ce-ai facut azi la gradinita?"

"Bine"

"Ce-ai mincat la gradi?"

"Piine cu legume si carne"

Asta in fiecare zi.

Si tot asa...

Acum, dupa mai mult de jumatate de an a inceput sa mai spuna cite ceva, dar numai cu intrebari ajutatoare.



Gabbriela felicitari pt. job, sper sa-ti placa si sa te intelegi bine cu colegii !



Crig72, nu. Nici nu stiam ca trebuie sa-l iau [bang] Ce frumusete de fetita ai ! Bogdan a invatat mai greu sa mearga cu rolele, adica nu prea s-a inghesuit, ca abia invatase sa mearga cu bicicleta fara roti ajutatoare si era mi distractiv. Dar acum merge si pe role, deh, a trecut anul de cind cu bicicleta si avem nevoie de noutati [:D]. Pe mine m-a sfatuit cineva sa-i pun direct doar doua roti (una in fata, una in spate) ca invata mai repede asa. Cica daca-i pui 3 roti se invata asa si cu 2 va fi mai greu. Oricum, trebuie sa ai rabdare si fiecare copil are ritmului de a invata anumite lucruri. Unul mai repede altul mai incet... Important e sa-i placa.



Sper ca restul copilasilor sa fie sanatosi, daca nu, le doresc insanatosire grabnica.



Eu nu v-am mai scris ca sint tare ocupata. Am ceva probleme la serviciu - ne desfiintam, ne reorganizam, sau poate vom face parte din cei 10993 de someri [:D]. Acum m-am mai obisnuit cu ideea, dar de 2 zile de cind am aflat umblu cam buimaca...



Ieri am fost la control la ginecologie, mi-a facut echo si cica chistul s-a restras si s-ar putea ca asta sa fi fost cauza intirzierii. Trebuie sa-mi notez datele urmatoarelor citeva cicluri, dupa care sa ma duc din nou la control. De data asta nu mi-a mai spus nimic referitor la menopauza. Noroc ca n-am luat Activell-ul ala...



Bogdan merge la gradi, ii curge nasul un pic si noaptea cam fonfane, sforaie, dar nu-l tinem acasa, ca nu e cazul. Peste o saptamina, maxim doua va incepe inotul. Sint tare curioasa cum va fi, mai ales dpdv al sanatatii. I-am cumparat deja casca, ii caut halat de baie, slip are unul, dar mai vreau sa iau unul, dar nu stiu daca o sa gasesc acum.

Cam atita despre noi.



Va doresc un weeken placut.






[pup]

Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]

Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]



ajutor ptr alexandru

Ajutor pentru Alexandru

#280
crig72

crig72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 20 aprilie 2007 - 21:24

karina ce frumos ca incepeti inotul!!Slip am vazut eu ieri la mag Z dar de fetite..hihi..ca acolo m-am uitat doar..dar poate au bagat si de baieti.

cornelia spor la pregatirile de party!

Nicoleta felicitari pentru permis!

va pup si weekend placut!



poze de aprilie




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -