Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 14


346 raspunsuri la acest subiect

#321
abbey

abbey

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 19:51

Burtici, seara ma panichez rau de tot! Cat as vrea sa nu inceapa contractiile noaptea! Psihicul joaca un rol important, sunt sigura dar nu ma pot abtine si nu ma pot gandi la altceva! Maine seara iesim sa vedem si noi luminitele de Craciun, bebe va fi prea mic sa iesim cu el sa le vedem.Simt ca a mai coborat bebe acum. Ma duc sa fac o baita calduta,fac si dimineata si seara,transpir f mult si parca am asa un miros ciudat:)) suna aiurea, stiu

#322
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 19:54

baby, daca alaptezi, poti folosi pungi pentru laptele matern, pe care-l congelezi, daca nu alaptezi, poti lasa instructiuni pentru preprarea formulei de lapte. In oricare dintre situatii, este extrem, dar extrem de indicat sa iesi. Tu cu fetele, cu sotul, cu prietenii comuni, chiar si singura. Dar sa nu te inchizi in casa, rupta de oboseala, nervoasa si trista, ca asa apare depresia.



#323
abbey

abbey

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 19:58

Baam, felicitari ptr sapt 37.Eu nu prea mai mananc,nu mi-e foame! Totul parca a inceput sa fie diferit,sunt mai nervoasa si ma simt asa nepregatita! Contractiile false parca au disparut, ori mi se pare, nu stiu ce sa zic!

#324
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 20:39

Fetelor felicitări ptr bebei. ....eu am petrecut prima noapte cu bebe...si azi am plans toată ziua...aam dormit doar o ora
..iar alaptatul e groaznic. .sper și ma rog sa ma tina dumnezeu tare și sa trecem cu bn peste perioada asta. Bebe imi da puteri

#325
ErikaEric

ErikaEric

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 20:50

Andreea, acomodarea e mai grea din  cate am inteles, dupa aia devine mai usor. Nu dispera, o sa vezi ca o sa fie bine. [flo2]  [flo2]



#326
ErikaEric

ErikaEric

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 20:54

Abbey, seara si in week-end nu imi place tot din cauza asta. Plus când am parul nespalat de 2 zile.( la faza asta stiu ca nu sunt pe craca mea) [zirea]



#327
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 21:11

Andreea, la inceput e greu, dar iti vei gasi acel ritm, doar al tau si-al fiului tau si lapticul o sa fie destul...daca nu, nu-i bai, ca exista formula, nu-i capat de lume. Apoi, incearca sa faci cu randul cu tati: da-i o masa, lasa-l in grija lui tati si tu fugi in alta camera (daca se poate, cu dopuri in urechi) si dormi. Te trezeste tati cand trebuie hranit iar bebe. Asa te vei odihni, iar tati va simti ce rol important are in viata baiatului!

 

Fetele, trebuie sa ma laud si eu: mi-au iesit rezultatele: AM SCAPAT DE STREPTOCOOOOCCC!!! Iuhuuuu!!!!



#328
ErikaEric

ErikaEric

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 21:19

Felicitari aristica pentru ca ai scapat de nesuferotul de streptococ, din fericire mi-a iesit negativ de fiecare data.

In cazul asta iti mai baga antibiotic la nastere? Macar preventiv, stiind ca esti predispusa la activarea nenorocitului?



#329
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 28 noiembrie 2014 - 21:39

As fugi in alta camera. Dar stam intr-un ap cu o sg camera. .offfffffff

#330
ana_maria500

ana_maria500

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 317 mesaje

Postat 29 noiembrie 2014 - 08:14

Buna dimineata mamici .

Va invit la un ceai .

Fiti mai curajoase cele care ati nascut deja . Este putin mai greu la inceput dar merita efortul . Cereti ajutorul daca puteti. Pana la urma urmei nu ati facut copilul singure.

Cele care nu ati nascut , stai mai linistite... incercati sa va relaxati cum puteti , cat puteti ca o sa vina vremea cand o sa fiti destul de solicitate si aveti nevoie de putere . Acum inainte de nastere , vorba doctorei mele ... nu stricati treaba la sfarsit . Aveti grija de voi si de bebei. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -