Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Aprilie 2015(Buburuze de Aprilie 2015) Capitolul 2

gravida aprilie 2015 sarcina

700 raspunsuri la acest subiect

#681
bellamia2

bellamia2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 04:38

Kunillia imi pare tare rau.Tu ai in burtica o comoara si unele comori nu se lasa descoperite prea usor. Eu n-am intrebat ce fel de eco fac in fiecare luna. Dar de fiecare data aud bataile inimii. Sa presupun ca e 2 d? Imaginati-va ca nu pot dormi. Mi-am spalat pana si faianta in bucatarie si nu prea mai zm ce face. In camere nu ma bag ca trezesc lumea. Asa ca ma intorc de pe o parte pe alta dar ma asteapta o zi super grea la serviciu :(( Abia astept concediul.....

#682
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 10:32

Neatza ...ce noapte grea abia am dormit ma feream sa ma lovească nepoțica ...cam da din picioare nu sta învelita , auleu ce foame am ne uitam le desene acum pana sunt gata cartofi si ochiuriele hmmm yamy ... Iar am o foame de lup asta se intampla doar dimineata . Azi facem o plimbare numai ca eu nu prea vreau pe jos :d

#683
Buburuza2015

Buburuza2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 10:42

Dia, multumesc !
Sunshine tare faza cu jetul, ce ma așteaptă [:-)))]

Eu am papat micul dejun , acuma sorb din cafea cu lapte si ma uit la Măruța reluare de ieri, of că-ți copii sărmani si ce viața grea au [:(]

#684
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 14:30

Am fost la plimbare si bebelina mea e forte happy ca misca într-una , dar miau înghețat sani si ma dureau dar eram bine imbracat dar nu înțeleg sunt prea sensibili probabil ... Voi cf fetelor ?

#685
Gaganu

Gaganu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 14:33

Buna mamici! Cu greu am ajuns si eu cu vesti...

Vesti bune: bebe e foarte ok, e o grasunica de 540g.

Deci chiar daca am sperat si eu la caruciorul albastru tot roz am primit  [fetita]  Sanatoasa sa fie, fetita e cea mai incantata ca va avea o surioara   [deziuata]



#686
Kunillia7

Kunillia7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 14:50

Bella,

 

Ce cuvinte frumoase! Intradevar ... am o comoara in burtica.... eu de fapt tot astept cu sufletul la gura de mai mult de 2 saptamani sa stiu sigur ce e.... dar ieri doctorul nu parea deloc sigur pe el cand a zis ca e fetita... Asta m-a deranjat dar mai mult de atat eu ma intreb cum de am gresit? De ce am simtit de la inceputul sarcinii ca am baietel??

In mintea mea asta e formatia perfecta - intai un baietel si apoi o fetita. Incerc sa uit, sa imi schimb parerea dar e greu.

Sotul meu face parte dintr-o asemenea familie. El e singurul baiat/barbat si are inca o sora mai mica. Mi se pare asa frumos! Speram acelas lucru si pentru noi. Visul se destrama insa.... Sau am impresia ca inca nu trebuie sa imi pierd speranta.... Se prea poate ca a gresit doctorul...



#687
Kunillia7

Kunillia7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 14:53

Gaganu,

 

Felicitari pentru fetita! Ma bucur ca esti fericita si ca vestea a adus mari bucurii in familia ta.

 

De ieri asteptam vesti de la tine. Ti-au facut ecograf in 2D sau 3D/4D?



#688
Buburuza2015

Buburuza2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 15:12

Gaganu, felicitări pt [fetita] sa fie sănătoasă si sa va bucure suflete, o sa fie frumos si bine si cu doua fundițe roz! [flo]
Kunillia, fiecare familie e o familie, o sa vezi ca o sa fiti fericiti si cu fetita! Tu mai ai frați/surori? Sau poate,,, încă mai sunt șanse de Băiețel daca zici ca Dr nu era sigur !

#689
Kunillia7

Kunillia7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 15:25

Buburuza,

 

Eu am doi frati mai mari, poate inca un motiv in plus sa cred ca asa e cel mai frumos. 

Mi-e clar intiparit in minte ca daca ai frati mai mari esti mai protejata si mai iubita ca fata si cred ca din cauza asta imi doresc acelas lucru pentru fetita mea. 



#690
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 15:36

Gaganu felicitări !!! Ce grasuna e :*

Nu va stresati daca eu nu plang ca eu mai am o sora mai mare diferenta intre noi e de un an jumate , sora mea are o fetita si mie doctorul mia spus ca e posibil sa fie fetita . tatăl meu spera ca o sa am baiat eu mam obișnuit :) chiar parca mar da peste cap acum daca Mi-ar spune ca e baiat ca deja ma gândesc ce si cum si ce o sa facem si ca ne luam haine la fel etc ... La noi in casa fetele sunt la putere , noi mergem la cumpăraturi noi dam ordine in casa noi suntem sefele :))) bine nepoatamea zice ca ea cu Tataia sunt șefi da i se pare . Nepoata mea il adora pe tatăl meu si el la fel nu stiu dc vrea el un baiat in. Familie cand e asa iubit de fetele lui...



Etichetat si cu gravida, aprilie, 2015, sarcina

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -