Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgarasi de Februarie 2015 (7)


296 raspunsuri la acest subiect

#161
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 26 noiembrie 2014 - 20:28

Iuli, bebe care nu mai este, va fi mereu in sufletele voastre. Este un loc doar al lui, pe care nu i-l va lua nimeni niciodata.
Te imbratisez tare!

#162
alynutza85

alynutza85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 573 mesaje

Postat 26 noiembrie 2014 - 20:45

Iuli,pupicei si imbratisari de la noi! Trece,trece...

#163
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 26 noiembrie 2014 - 21:33

Hello!

Ce discutii interesante , fiecare are povestea vietii lui , mai grea sau mai usoara . Important este sa fim curajoase , ca Dumnezeu ne da cat putem duce , numai mult.

 

Iuli , nu ne impovarezi cu nimic . Si mie imi este dor de Andrei bebelusul si ma uit des la primele lui poze . Ma consoleaza sotul , ca o luam in curand de la capat  [:)]

Eu de vreo saptamana ma simt muuult mai bine , fara contractii , sper sa  fie asa cat mai mult timp. Acum am alta frica , sa nu nasc 2 matze mici [fal]  , la greutate ale mele sunt tare micute .

 

Andreea , caruciorul este Inglesina sau Quinny ? M-am indragostit de el  [soricel]

Vineri ar trebui sa merg din nou la eco , vb lu' Miha ... mi s-a luat  [alcool]

 

Iuli , dar ce este AC ? nu ma pricep .... mi s-a luat si de atatea ganduri si calcule . Eu mai fac si comparatie cu ecografiile de la Andrei , care a fost un grasan [bib]

 

Multi pupici !!!



#164
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 26 noiembrie 2014 - 22:12

Gabi, AC este circumferinta abdominala. Cica este una dintre cele mai importante masuratori si un semnal de alarma daca e ceva in neregula; ma gandesc daca e asa micuta, poate nu sunt organele dezvoltate proportional cu restul corpului? nici eu nu ma gandesc/uit la masuratorile lui Luca, au fost mereu mai mari; el si acum este gigant pt varsta lui. Are 1m si 16.6kg la 2 ani si o luna. Ca si greutate stagneaza din iulie, cand am venit in Germania si a inceput greva foamei.  [:-)))]

Fetitele tale cat aveau la ultima echo? Mie mi-a zis ca are undeva la 1000g, ±200. Ca varsta gestationala suntem la fel, tu si cum mine. 



#165
Andreea2014

Andreea2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 26 noiembrie 2014 - 22:44

Gabita, este Colleto. Ma bucur ca-ti place. Si noi ne-am indragostit de el inca de cand l-am vazut prima data pe net. Acum cand a ajuns acasa suntem fericiti ca am ales sa-l cumparam chiar si fara sa-l vedem fizic. E disponibil exclusiv online si am asteptat 2 luni refacerea stocului la importator. Dar a meritat :)

#166
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 26 noiembrie 2014 - 23:38

Fete dragi si frumoase,

 

Ce de povesti, care mai de care mai frumoase si mai motivationale. Va imbratisez pe fiecare in parte si va admir mult pentru modul in care abordati aceasta sarcina :). 

 

Andreea, cu putere si incredere inainte, bebe creste, tu te simti bine, si mai e asa de putin :). Tu probabil vei fi printre primele dintre noi sa iti tii puiul in brate, tu sau Gabita cu fetitele ei. 

 

Gabita, ma bucur mult ca te simti mai bine. O sa fie bine, o sa vezi ca nu o sa fie doua "mate" mici. Fetele cresc bine in burtica ta :). Bine, mari ca Andrei nu pot fi, mai ales daca spui ca el a fost grasut :). Se spune ca al doilea copil e intotdeauna ceva mai mare decat primul, dar asta nu functioneaza la gemeni.

 

La mine in burtica sunt in continuare lupte, e un singur bebe dar cred ca se lupta singur sau cu ficatii mei :). E dragalas tare, cand pun mana pe burtica simt imediat o miscare acolo unde e mana mea. Tare imi place. 

 

Noi nu reusim sa ne mai urnim cu camera lu' bebe 2. Weekendul asta avem iar program, ca aici mos Nicolae e mai important ca mos Craciun, asa ca avem petrecerea de la mine de la servici, si apoi si sarbatoarea cu familia Olandeza. Asa ca sigur nu facem nimic...Cred ca ne apuca Craciunul in ritmul asta. Vreau sa ii propun sotului sa ne luam o zi libera, si sa varuim peretele ala, ca apoi sa amenajam camera. Pentru ca la cum cresc, nu cred ca os a reusesc sa ma implic daca lasam pentru dupa anul nou. Problema e ca iubi al meu e asa de ocupat ca nu stiu daca o sa aibe cum sa isi ia ziua libera. Ooooooffff.

 

Iuli, referitor la cadou, eu Emmei pentru Mos Nicolae i-am luat un puzzle de lemn de la haba (http://www.maanfabri...oduct/19060/107), si o carticica. De mos Craciun o sa vad, probabil ceva de la duplo. Nu vreau sa ii iau prea multe ca mai primeste si de la cumnati, bunici, etc. Si oricum e ziua ei in ianuarie, deci iar cadouri, si apoi vine bebe. 

 

Eu m-am gandit ca sa ii iau o papusa bebe pe care sa o poata hrani, imbraca, etc... Ca atunci cand vine bebe sa faca si ea ce fac eu. Si m-am gandit sa ii dau papusa din partea lu' bebe, atunci cand se naste bebe. 

 

Sa na spui cum a fost la cumparaturi Alina si daca ai reusit sa iti cumperi ce ti-ai propus. 

 

Aaaa, Andreea e dragalasa camera, covorasul e superb.  Si caruciorul e dragut tare, sa il stapaniti sanatosi.

 

Gata fetele, ma duc la culcare. Va pup si astept sa va citesc.



#167
Carmen_K

Carmen_K

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 720 mesaje

Postat 26 noiembrie 2014 - 23:45

Am uitat sa va spun ca si fiica-mea isi pune capul pe burtica, da pupici si mai nou vrea sa il asculte pe bebe si ii place sa il simta cum se misca. Cum bebe misca intr-una e tot timpul ceva de simtit... eu ma topesc toata.

 

Iuli, o imbratisare de la noi. bebe de septembrie va fi intotdeauna in sufletul tau  [flo2]



#168
AlinaEA

AlinaEA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 27 noiembrie 2014 - 09:18

Neata fete dragi. Asa-i ca azi e o zi frumoasa? Eu acum ma simt plina de energie (dupa ce am fost constipata 2 zile!!!) si cu chef de munca.

Aseara am batut magazinele ca o nauca si iata ce mi-am luat:

IMG_20141127_081856.jpg

IMG_20141127_082005.jpg

IMG_20141126_221115.jpg

IMG_20141126_221150.jpg

 

Cizmele au fost 275 lei iar ghetele 45 lei (nu sunt din piele dar mi-au placut foarte mult). Halatul l-am cumparat din Lidl la 30 si ceva de lei. M-am gandit ca voi avea nevoie si de halat in februarie si chiar de unul mai calduros. Plus lumanarea, ca deh...vine Craciunul! Am mai luat o pereche de colanti dar nu am mai apucat sa le fac poza. Am uitat si i-am bagat deja la spalat.

 

In alta ordine de idei, fetelor, bucurati-va ca mai e putin si ne intampinam piticii. Asa ca ganditi-va la lucruri pozitive.

 

Trec la alte lucruri acum. Noi ne-am cumparat casa (e de fapt  e un apartament de vreo 75 mp) in aprilie si undeva pe la jumatatea lui decembrie terminam si noi de amenajat (atat cat ne-am permis. Ne gandeam la cu totul altceva, dar odata cu venirea lui bebe, prioritatile s-au schimbat, asa ca am amenajat foarte sumar) asa ca ne gandeam sa facem o sfestanie. Nu stiu daca voi tine post, nu sunt adepta posturilor insa, ma gandesc ca o sfintire n-ar strica (mai ales ca stiu ce fel de persoana a stat acolo). Asa ca duminica sau luni ma duc sa iau covorul si perdelele si am cam terminat si sufrageria.

 

Cica banc (asta ca sa va fac o zi frumoasa):

Un barbat intra in farmacie si intreaba
-Prezervative aveti?
-Da, ce nr. purtati?
-Nu stiu.
-Atunci luati tablita aceasta gaurita, mergeti la baie si verificati ce orificiu vi se potriveste, in dreptul lui este un numar, sa-l tineti minte.
Barbatul merge cu tablita la baie si dupa un timp vina si-i spune farmacistei
-Auzi, da-le dracului de prezervative, tablita cat costa?

 

V-am pupat burticile dragi!



#169
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 27 noiembrie 2014 - 09:23

Carmen, si noua ne plac puzzleurile de la Haba, are unul asa cu animale de la ferma si tractor: http://www.amazon.de.../dp/B002LE32JY


#170
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 27 noiembrie 2014 - 09:28

Buna dimineata !

 

Alina , sa stapaniti sanatosi achizitiile ! Este foarte bine ca faci o festanie .

Iuli , hai sa gandim pozitiv  [:)]

 

Revin ... trage copilul de mine ca ii este foame  [alcool]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -