Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Grecia (2)

fiv fiv grecia

1630 raspunsuri la acest subiect

#1621
Alios

Alios

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 17:48

Nana_ioana, noi am plecat cu gandul la vacanta si bineinteles la FIV. Ne-am cazat departe de clinica sau centrul Atenei, intr-o statiune foarte frumoasa Paleo Faliro, hotelul f ok cu vedere la mare. Am facut baie in mare, ne-am plimbat f mult si cred ca asta a avut un efect pozitiv. Cu autobuzul faceam 1 ora pana la clinica, cu metroul faci 30 min......noua ne si place sa ne plimbam, plus ca avand in vedere ca la clinica am fost doar  de 2 ori in 7 zile era si pacat sa nu profitam de vacanta. Asa am cunoscut un grup de moldoveni f draguti cu care am ramas prieteni. Hotelul la care am stat este     http://poseidonhotel.com.gr/  si am platit vreo 400 Eur cu mic dejun inclus pt 7 zile. In zona in care stateam era si o strada foarte faina unde gasesti cafenele, patiserii, restaurante cu specific gresesc. Era o faleza lunga care dadea untr-un port boem Mare Marina - renumit la ei ca loc de distractii si club, unde mergeam si ne plimbam.....ce sa mai a fost super. Ai legatura directa cu aeroportul, practic de la aeroport iei autobuzul 96 si te lasa in fata hotelului. Tot in fata hotelului este si stuatia de tram cu care ajungi in centru la muzeu,  in Pireus si aeroport. La fel, langa hotel este un Carefour de unde iti mai poti lua una alta. Noi am vrut sa ne deconectam si sa nu ne lasat prinsi de starea aia in care sa ne gandim tot timpul daca o sa reusim sau nu, si multumim lui Dumnezeu a fost cu succes.

Buna! De la hotel la clinica , ce autobuz merge? Metroul este departe? Merci mult



#1622
cera1984

cera1984

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 21:15

[:)] Multumesc din suflet Cera1984, sa de Dumnezeu sa simti fluturasii cat mai curand . Pupici si te astept cu vesti bune [:)] [flo2]
Doamne ajuta! Sa te auda Dumnezeu!

#1623
cera1984

cera1984

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 21:16

Mult succes, Cera! Iti tin pumnii astazi :)!
Multumesc mult si tie iti doresc mult succes! pup

#1624
cera1984

cera1984

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 21:24

Buna fetelor! Eu azi am transferat 3 embrioni sper cat mai lipiciosi! Va pup! 



#1625
Arina9

Arina9

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 21:46

Fetelor, trebuie sa iau pregnyl de1500 si nu stiu la ce farmacie din atena il gasesc ( in romani nu exista) , am sunat la mai multe si nu-l au ...ati avut dupa embriotransfer pregnyl? De unde l-ati achizitionat? Tb sa-l gasesc  repede ca maine plecam:(

 

Anca11112014, daca nu ai rezolvat intre timp: Pregnyl 1500 UI gasesti la farmacia din Agia Paraskevi nr 7, in acel "centru vechi" al zonei, langa biserica (nu cea de langa clinica, urmatoarea, pe directia spre Atena, pe strada paralela cu clinica, spre stanga, avand clinica in spate). Mai sunt cateva farmacii in acea zona, una din ele fiind de la iesirea din farmacia din Agia Paraskevi nr 7, spre stanga, la aproximativ 30 m, undeva tot pe stanga. Multa bafta, sigur o sa gasesti la una din ele.

Apoi drum bun acasa si beta mare-mare! La fel pentru Cera1984!


Editat de Arina9, 29 aprilie 2015 - 22:00 .


#1626
cera1984

cera1984

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 23:00

Anca11112014, daca nu ai rezolvat intre timp: Pregnyl 1500 UI gasesti la farmacia din Agia Paraskevi nr 7, in acel "centru vechi" al zonei, langa biserica (nu cea de langa clinica, urmatoarea, pe directia spre Atena, pe strada paralela cu clinica, spre stanga, avand clinica in spate). Mai sunt cateva farmacii in acea zona, una din ele fiind de la iesirea din farmacia din Agia Paraskevi nr 7, spre stanga, la aproximativ 30 m, undeva tot pe stanga. Multa bafta, sigur o sa gasesti la una din ele. Apoi drum bun acasa si beta mare-mare! La fel pentru Cera1984!
Multumesc mult! Eu nu am primit Pregnyl! Pentru ce sa da? Va pup! 

Editat de cera1984, 29 aprilie 2015 - 23:02 .


#1627
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 30 aprilie 2015 - 06:33

Cera si Anca sa fie cu lipici ,si sa ne dati vesti bune peste 14 zile ,sa fie beta triplat ,va pup !!! [flo2]  [flo2]



#1628
theo2014

theo2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.049 mesaje

Postat 30 aprilie 2015 - 07:03

Buna fetelor! Eu azi am transferat 3 embrioni sper cat mai lipiciosi! Va pup!

 

Cera, felicitari. Sa fie lipiciosi sa ramana cu mamica lor!  Ai grija de tine si de ei !

Nici eu nu am avut Pregnyl, hotaraste dr Pantos in functie de fiecare...

 



#1629
Anca11112014

Anca11112014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 184 mesaje

Postat 30 aprilie 2015 - 07:39

Anca11112014, daca nu ai rezolvat intre timp: Pregnyl 1500 UI gasesti la farmacia din Agia Paraskevi nr 7, in acel "centru vechi" al zonei, langa biserica (nu cea de langa clinica, urmatoarea, pe directia spre Atena, pe strada paralela cu clinica, spre stanga, avand clinica in spate). Mai sunt cateva farmacii in acea zona, una din ele fiind de la iesirea din farmacia din Agia Paraskevi nr 7, spre stanga, la aproximativ 30 m, undeva tot pe stanga. Multa bafta, sigur o sa gasesti la una din ele.

Apoi drum bun acasa si beta mare-mare! La fel pentru Cera1984!

Arina, mutumesc mult!!! A luat sotul meu toate farmaciile la rand si intr-un final a gasit 2 doze, dar fff greu....in romania nu exista niciunde ptr ca nu se mai importa de o perioada.Si tu ai avut pregnyl dupa embriotransfer? 



#1630
Nana_Ioana

Nana_Ioana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 30 aprilie 2015 - 08:13

Nana_ioana, noi am plecat cu gandul la vacanta si bineinteles la FIV. Ne-am cazat departe de clinica sau centrul Atenei, intr-o statiune foarte frumoasa Paleo Faliro, hotelul f ok cu vedere la mare. Am facut baie in mare, ne-am plimbat f mult si cred ca asta a avut un efect pozitiv. Cu autobuzul faceam 1 ora pana la clinica, cu metroul faci 30 min......noua ne si place sa ne plimbam, plus ca avand in vedere ca la clinica am fost doar  de 2 ori in 7 zile era si pacat sa nu profitam de vacanta. Asa am cunoscut un grup de moldoveni f draguti cu care am ramas prieteni. Hotelul la care am stat este     http://poseidonhotel.com.gr/  si am platit vreo 400 Eur cu mic dejun inclus pt 7 zile. In zona in care stateam era si o strada foarte faina unde gasesti cafenele, patiserii, restaurante cu specific gresesc. Era o faleza lunga care dadea untr-un port boem Mare Marina - renumit la ei ca loc de distractii si club, unde mergeam si ne plimbam.....ce sa mai a fost super. Ai legatura directa cu aeroportul, practic de la aeroport iei autobuzul 96 si te lasa in fata hotelului. Tot in fata hotelului este si stuatia de tram cu care ajungi in centru la muzeu,  in Pireus si aeroport. La fel, langa hotel este un Carefour de unde iti mai poti lua una alta. Noi am vrut sa ne deconectam si sa nu ne lasat prinsi de starea aia in care sa ne gandim tot timpul daca o sa reusim sau nu, si multumim lui Dumnezeu a fost cu succes.

Arata foarte bine hotelul :)! Din pacate, nu au camere disponibile pentru intreaga perioada dorita de noi.  Asa este, conteaza foarte mult sa ai un psihic sanatos si sa fii pozitiv. Sper sa ne ajute Dumnezeu...am mari emotii! Multumesc pentru mesaj si iti doresc sa te bucuri de toata aceasta perioada! Sunteti niste norocosi si curajosi :)!





Etichetat si cu fiv, fiv grecia

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -