Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 39


1028 raspunsuri la acest subiect

#31
Stefiana

Stefiana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 923 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 09:50

Neata!

 

Eu sper din tot sufletul sa fie anul schimbarii in bine. 



#32
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 09:52

Buna fetelor!

just_blue incearca sa mearga mai departe, sa faca lucruri care sa o ajute sa se vindece-cat este posibil; chiar a scris cineva o poezie pt Mariuca ei. Cred ca ii este f greu sa mai intre pe forumuri sa scrie; a scris la rugaciune ce s-a intamplat si cam atat. 

Cat despre politica , candidatul cu care am votat eu a iesit deja din cursa, iar daca ma multumea vreunul din cei 2 votam cu el de la bun  inceput. 

Daca iese  Iohannis sper din suflet ca nu urmeaza exemplul lui Base, sa uite tot ce a promis in campanie. Pana la urma sa fii un bun primar nu te califica automat ca si un bun presedinte. Despre contracandidat ma abtin ca nu are sens sa ma enervez pentru toata ziua , asa ca merg la vot pe 16 cu o strangere de inima. Sincera sa fiu as fi vrut ca de data asta sa se dea de pamant cu toate partidele si sa iasa din primul tur un independent. Cred ca numai asa se poate demonstra puterea votului, cand nu le mai ies lor socotelile si vad ca nu mai pot prosti oamenii. Pana la urma, indiferent ce calitati are un om care e sustinut de un partid, to interesele partidului le va promova dupa alegeri , asa ca de asta nu ma incanta niciuna din variantele ramase. Dar sincer, sper sa ma insel eu si sa aveti voi dreptate.



#33
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 10:56

Unde sunteți?

#34
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 11:26

Neata,
Acum am pus si eu copilita la somn. Alta noapte de cosmar, îmi vine sa o las in pat si sa plec sa dorm in altă parte.

#35
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 11:44

si  eu sunt pe-aici. maddutz, citesc forumul regulat si postez cand am ceva de zis. nu dispar:)

am fost prinsa cu cititul articolelor despre vot, cu serialul meu, si cu 2 carti proaspat primite. astea in timpul liber, ca in rest Zoaaaaaaaaaaaaaaaaard!



#36
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 11:48

Monica, budinca de mei cu banana:
pui meiul de seara la fermentat, la o ceasca de seminte doua cesti de apa calduta si doua linguri zeama de lamaie, intr.un borcan cu capac si il lasi in bucatarie la temp camerei. Trebuie sa stea cel putin 7 ore. Apoi speli bine meiul si il fierbi in lapte pana infloreste. Cand e gata amesteci cu banana pisata.

deea, cat lapte la ceasca aia de mei?



#37
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 11:49

Neata!

De pe la 8 va citesc, dar nu am avut timp/maini libere sa scriu [batcap]

Aveam de comentat si la capitolul anterior, dar........... am uitat ce.

Cat a dormit Maria (vreo ora), am fost pe afara sa masor, sa dau semne, ca maine imi vine baiatul sapator, sa mai (re)plantam cate ceva si sa stie unde sa sape, ca la prima ora nu pot iesi.



#38
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 11:57

 

Poti sa revii la statutul initial, amenintand cu divortul. Glumesc, acum te simte mai tare proprietatea lui si intinde coarda -a nu se interpreta.

 

 

Easy, cam ai dreptate. I-am si zis: dupa cununia civila s-a schimbat, nu foarte mult, dar eu am sesizat schimbarea din atitudinea lui. La fel si acum, dupa cea religioasa.

I-am si spus, ca femeile (in general) sunt cele care se schimba dupa aceste evenimente, nu barbatii.

Ma rog, singurul amre defect e ca vorbeste muuuuuuuuuuuuuuuuult, dar calitatile compenseaza cu varf si indesat defectul asta.

Dupa ce vor mai creste copiii, o sa aiba auditoriu si o sa imi dea pace mie [pk]

 

Amenintari cu divortul nici in gluma, parerea mea e ca astfel de vorbe erodeaza, lucreaza in subconstientul amandurora, ca igrasia din casa.

Am gasit aseara un site foarte fain, despre vorbele pe care le spunem, energii si felul in care lucreaza ele. Am citit putin (din lipsa de liniste) si l-am inchis, sper sa dau iar peste el azi si sa-l bookmarkez, sa fie acolo pentru timp liber.

 

;)))nu mi-ar fi venit ideea asta nici in 1000 de ani....biiiiig like;)

Nici mie nu mi-ar fi trecut prin cap asa idee salvatoare, dar de, una e Easy [flo2]

Nu degeaba ne-o fura nemtii.



#39
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 12:01

Eu nu s frumoasa ca tine, am nevoie de masca atunci cand ies in lume... Am ochii spalaciti nemachiati.

Sigur ca nu esti frumoasa ca Maddutz, tu esti frumoasa ca tine [pup] [flo2]

Te-am vazut si eu, esti frumoasa si-n plus, frumusetea adevarata vine din interior, degeaba marul e mare si aratos, daca la interior e fad si fara gust (cred ca e un pleonasm [batcap] )

Frumoasa, eu?! hmmm...am un atu (ochii), dar pana la a fi frumoasa...multumesc oricum [pup]

Nu mai repet [pup] [flo2]



#40
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 04 noiembrie 2014 - 12:03

si  eu sunt pe-aici. maddutz, citesc forumul regulat si postez cand am ceva de zis. nu dispar:)

Da' ce tacuta ai devenit in ultima vreme :)

Tu nu ai auzit ce spun barbatii despre noi? Cica femeile mereu au ceva de zis :)))




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -