Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Oct. 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 15

mamici gravida sarcina nastere octombrie 2014 bebe

206 raspunsuri la acest subiect

#191
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 08 noiembrie 2014 - 15:44

Felicitari oanacrina pentru micuta Antonia! Ma bucur ca ai intrat sa ne anunti de bebelina dar in acelasi timp imi pare rau ca ai trecut printr-o experineta mai putin placuta din cate imi dau seama... Important e ca acum sunteti bine si Antonia e sanatoasa! De abia asteptam sa va vedem :)))



#192
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 08 noiembrie 2014 - 16:05

fetelor - salutari de la hopefull !!! are 2 baietei minunati nascuti pe 20 octombrie prin cezariana! e cu mainile ocupate , se intelege de ce, dar va pupa si va saluta pe toate :)



#193
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 08 noiembrie 2014 - 18:56

Felicitari proaspetelor mamici si La Multi Ani sfintilor de astazi! :)

 

Oanacrina, imi pare rau de experienta prin care ai trecut. Eu am avut dureri f mari dupa operatie, de credeam ca nu o sa le uit vreodata, dar uite ca dupa 6 saptamani mi-am mai sters din memorie acele momente. 

 

Mihaela, iti tin pumnii sa treci repede peste aceasta perioada grea. Poate te ar ajuta putin Magne B6. Am auzit ca este recomandat in astfel de situatii.

 

Nici Teo a mea nu are un program si asta ma omoara, pt ca nu imi pot face niciun plan. De  vreo 3-4 zile observ insa ca a inceput sa se trezeasca mai rar noaptea. Pe de o parte ma bucur, pt ca somnul de noapte este cel mai odihnitor pt mine, pe de alta citeam acum ca se recomanda alaptarea mai des pe timpul nopţii pentru a se ajunge la un nivel ridicat al producţiei de lapte. 

 

Referitor la anticonceptionale, joi am facut 6 saptamani de la nastere, dar nu am ajuns la control pt ca medicul meu e plecat din tara. Sper sa se intoarca saptamana viitoare.



#194
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 08 noiembrie 2014 - 18:57

Fetelor, bebeii vostri fac si o pauza de 4 h intre mese? Astazi Teo a mancat mai rar si nu stiu daca sa o trezesc la maxim 3 h sau sa o las sa-si faca ea programul de masa cum vrea.



#195
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 08 noiembrie 2014 - 19:03

geo - al meu are program de 3 ore de obicei, singur cere, daca e treaz cere la 2 ore, dar se intampla noaptea ca doarme uneori si 4 ore, ce-i drept mai rar. Eu zic sa-l lasi si 4 ore, cand ii foame cere cu siguranta :)) nu ii strica somnicul :)



#196
emysa

emysa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 08 noiembrie 2014 - 19:04

Buna seara, mamici

 

 

Bebe Eduard va saluta!

Multi ani sanatosi celor ce poarta numele sfintilor de azi!

 

 

Miniaturi atasate

  • 1501867_885596748141204_71926070_n.jpg


#197
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 09 noiembrie 2014 - 11:48

Buna fetelor,azi am facut si noi o luna de existenta!
Sper sa fie mai bine astazi,ieri am avut petrecere de ziua lui tati,am avut multi invitati si bebe a fost foarte agitat,chiar deochiat!A adormit abia pe la 12,spre disperarea mea!

Oanacrina,ai dreptate in ceea ce priveste operatia de cezariana!Nimeni nu ne spune exact la ce sa ne asteptam!Eu am o toleranta destul de mare la durere,dar chiar si asa am suferit foarte mult si am dureri in continuare!

Va pup, sa aveti o zi frumoasa!

#198
Ellennas

Ellennas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 09 noiembrie 2014 - 11:49

Buna fetelor,azi am facut si noi o luna de existenta!
Sper sa fie mai bine astazi,ieri am avut petrecere de ziua lui tati,am avut multi invitati si bebe a fost foarte agitat,chiar deochiat!A adormit abia pe la 12,spre disperarea mea!

Oanacrina,ai dreptate in ceea ce priveste operatia de cezariana!Nimeni nu ne spune exact la ce sa ne asteptam!Eu am o toleranta destul de mare la durere,dar chiar si asa am suferit foarte mult si am dureri in continuare!

Va pup, sa aveti o zi frumoasa!

#199
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 09 noiembrie 2014 - 15:45

Ellennas La Multe Lunisoare frumoase inainte!!! Sa fiti sanatosi si voiosi :))



#200
mytzyus

mytzyus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 191 mesaje

Postat 09 noiembrie 2014 - 21:18

Buna seara mamici cu bebici! :)

 

La multe multe luni inainte puiului tau Ellennas!

 

Azi am implinit si noi 4 saptamani de cand suntem fericite impreuna si miercuri implinim chiar o luna intreaga :)

 

Anda, eu incerc sa o tin macar 2 ore pana la urmatoarea masa, dar are zile in care nu doarme cate 5-6 ore si atunci plange dupa titi si la o ora. Daca nu ii dau ma stie tot satul..so trebuie sa ma conformez. Nu stiu exact ce e cu ea de ba dorme dusa dupa fiecare masa cate 3-4 ore..ba nu doarme juma de zi. Cu orele de masa nu mai zic..are un program haotic inclusiv noaptea. Ba se trezeste din 3 in 3 ore ba doarme si cate 5-6 ore. Ma gandesc ca pe la 2-3 luni se mai regleaza un pic si nebunia asta.

Cu funduletul inca avem probleme, nu mai e la fel de rau iritatia dar e tot acolo si mi se rupe sufletul de cate ori trebuie sa o spal si o vad asa. I-am luat toate cremele posibile, tot ce mi-au recomendat medicii (medicul de familie, neonatolog si dermatolog!) Ieri am citit pe un grup de Jarro Dophilus si mi-am dat comanda la farmacia tei in speranta ca o sa ii mai regleze tranzitul intestinal si o sa ii mai reduca si colicile. Din ce am citit pe net sunt foarte multi parinti multumiti si cum e un probiotic nu are ce sa ii faca rau. Maine o sa intreb si medicul ce parere are despre asta si daca e ok sa ii dau. 

 

Si..ca sa va amuz un pic, tati mereu radea de mine cand vomita asta mica pe mine si era mandru de fii-sa cand facea pipi sau caca pe mine. Aseara i-a venit randul :)) si cand s-a aplecat sa o pupe de noapte buna asta mica a vomitat fix pe fata lui :))) si in timp ce eu radeam cu lacrimi lui ii picurau stropi de pe nas :)))) dar eu nu putea sa reactionez nicicum..doar ma uitam la el si radeam. Deh..venise vremea razbunarii :)) 

 

O noapte cat mai linistita dragi mamici! 





Etichetat si cu mamici, gravida, sarcina, nastere, octombrie, 2014, bebe

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -