Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu ovocite donate Cap 79


577 raspunsuri la acest subiect

#571
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 13:59

Fetele, va pup!

 

La mine situatia nu e chiar ok...azi in z12 endo e 6,5 mm, adica a crescut de acu 2 zile, de la 6mm la 6,5 mm.

Ma mai duc miercuri si vineri, sa vedem cum e.

 

Alta problema ar fi urmatoarea: a vazut dr un chistulet, nu e folicul pt ca el n-a mai crescut , de aprox 18 mm...cand ma voi duce la eco viitoare (miercuri si vineri), am sa vad ce mai este cu el.

 

Cine a mai avut asa ceva si ce a implicat? stiu ca el ar putea creste sub estrogeni si in sarcina ...n-as vrea sa anulez procedura si ET-ul.

 

Dr. spune ca nu-i place nici cu folicul daca ar fi nici cu chist pt ca ar putea creste si el este de parere sa anulez.

Eu as fi de parere ca daca imi creste endo ok, daca vineri se prezinta bine si chistul ala e mai mic decat aparea initial, continui procedura, nu anulez nimic.

 

Sweet, pare tare rau...te imbratisez si vreau sa crezi in sansa ta viitoare, sigur va fi bine! pup.

 

 

 

 

 

 

 

 



#572
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 14:06

miha nu dn experinta proprie, ca de asta nu am, dar ... prietena mea care e insarcinata cu gemeni (ca o tot dau exemplu) avea tot asa un chist, acum nu se mai vede din cauza copiilor. dr ei i-a zis ca daca ii face prob posibil sa i-l punctioneze. la albu stiu mai multe cazuri care dupa punctii, in sarcina avea ba chisturi, ba chiar le-au mai crescut si niste foliculi (!). acum probabil ca depinde si de ele de care sunt si cat de mari.



#573
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 14:29

Miha de ce e sigura dr ta ca e chist?? Eu cred ca e folicul mai ales ca ai test de ovulatie pozitiv. Dc se sparge tb sa incepi progresteronul altfel ratezi fereastra de implantare si ratezi tot. Dc e chist nu cred sa faca probl prea mari, cand introduci progesteronul va vrea sa dea inapoi dar ai si estrogenii care il vor hrani. Dc erai fara estrogeni era f ok.
Eu cred ca e folicul, ai grija, sa faci eco zilnic.

Sea , Sweet va imbratisez strans.

Sweet deschiderea de cap nu-i f grea dc stii sa editezi si sa pui link-ri catre cap nou si vechi.

Fetele sunt obosita, am avut ajutoare azi la bagat florile in casa dar tot am obosit . Cand imi revin deschid calc mare si fac cap nou.

#574
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 15:12

Qiao, te pupacesc! multumesc de raspuns, incerc sa fiu si eu optimista!

 

Tizulina, iubita, miercuri ma mai duc, azi mai fac un test de ov ( z12) si daca iese tot pozitiv mai fac si maine.

In functie de LH, inseamna ca in z14 sau 15 s-ar sparge si in z15 as putea baga utro iar asa as cade pe planificare si ar mai ajuta progesteronul secretat in plus.Vad eu miercuri cum se prezinta.

 

Stai mai linistita si tu, lasa efortul, te pup pe tine si rozalia dolofana,carna si pletoasa!

 

Sea, te imbratisez strans! totul va fi bine, pup!



#575
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 15:26

Tizuco [pup] , Rozalia mea dolofana, carna si pletoasa azi a gradinarit apoi a inceput sa faca tumbe. Ea e bine, de col mi-e frica sa nu-mi faca vreo surpriza neplacuta. La eco morfo nu s-a putut vizualiza colul abdominal si nu mai stiu nimic de el de la 18 s si 3 zile.

Ai grija cu foliculul/chist sa nu faca poc, tb sa ghicesti cand a facut poc si sa bagi progesteronul repede. Dc nu face poc sa faci pregnyl iar la 24 ore de la pregnyl introduci progesteronul.
Tinem pumnii stransi sa fie bine. [pup]

#576
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 15:48

Tizulina, pup micuta florareasa :*

 

Inseamna ca n-ar fi o problema pt procedura, nu? daca stiu cand face poc si bag progesteronul, nu? adica nu ar impiedica pe mai departe procedura chiar daca s-ar sparge foliculul si as baga progesteronul astfel incat sa ma incadrez in zilele din schema data de la clinica, nu?

 

Am in frigider un Ovitrelle, asa ca daca e puturos foliculul si nu se sparge pana in z14 cand ma duc la eco si daca se constata ca a mai crescut, fac imediat Ovitrelle, si din z16 dimineata, bag progesteron si tot ma incadrez cu utro din z16 din schema de la procedura.

 

E ca si cum as face pe ciclu natural numai ca am si estrogeni in schema, nu?

 

 



#577
fivdonate

fivdonate

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 16:00

Hai la capitol nou aici



#578
alexiaa72

alexiaa72

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.861 mesaje

Postat 10 noiembrie 2014 - 21:49

CuMinte, de ce te feresti de Cicloprogynova? Si eu am zis sa fac comanda de Estrimax, am luat reteta de la medicul de fam, am expediat-o prin posta la Farmaexpress, apoi m-au contactat ca nu au in depozit Estrimax, au Estrofem si ca nu mai este valabila reteta pe care o aveam ca imi trebuie alta, nici pretul nu mai era acelasi. Asa ca am renuntat si am cumparat Cicloprogynova de la o farmacie oarecare ca in Romania se gaseste mai peste tot Cicloprogynova si nici scumpa nu este.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -