Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Turcia 34

fiv turcia acibadem tayfun

762 raspunsuri la acest subiect

#731
uxaa

uxaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 19:46

birmanutza amh-ul meu este relativ bun dar la stimularile pe care le-am avut pana acum-ultima in octombrie 2014 cu 2 fiole Menopur/zi-10 zile nu am avut decat un folicul de dimensiuni ok si un altul mic asa ca principala mea grija in momentul de fata este sa raspund la tratamentul de stimulare ovariana...



#732
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 21:05

Lore cred ca am incurcat, la altcineva am citit de Prograf, scuze. L-am intrebat de mai multe ori ce ma interesa. In fine, acum am inceput si o sa-i acord credit. Dar dupa injectie, asteptand pe acolo, si mie imi venea sa plec...
Giulia,am platit cu cardul Garanti consultatia, medicatia si analizele.
Cred ca a fost si un amestec de sentimente, oboseala si faptul ca de ziua mea sunt singura pe drumuri si Tayfun era prins in multe chestii, a plecat de 2 ori din cabinet in timpul consultatiei, imi venea sa-i zic vrei 2 si eu...
Joi ma mai duc. Ironia sortii face ca anul trecut cand eram acasa, adica in Ct, sa fac fov in Ungaria, iar acum ne-am relocat cu jobul sotului in Targu Mures si merg in Istanbul, am un talent innascut de a alege calea cea mai lunga si intortocheata. Decu am plecat aseara din Mures si ajung maine dimineata, in timpul asta find pe drum si clinica...

#733
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 21:55

Eda mă bucur sa aud ca ai embrionași la dospit. Or sa crească ei.Sper ca te-ai mai liniștit
Vă pup doamnelor!

#734
edanmns

edanmns

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 23 februarie 2015 - 23:36

Dea ești o dulce :)dupa spital am fost sa ma plimb, ca dupa criza de nervi de aseara, am zis sa incerc sa-mi revin.
Loli mersi frumos pt incurajari.
Delya, nu reusesc sa-ti dau pm ca sa-ti spun de medicamente. Pot sa-ti dau nr meu de tel 0736823821, daca nu ma gasesti pe forum sa vb de medicamente.
Nu gasesc progestan ovule, doar capsule gelatinose (de 200 ).
Mie mi-a dat crinone, dar este mult mai scump.
Azi am mai cautat pe la farmacii, dar toti imi spun ca nu se mai importa progestan ovule, ci doar pastilytele de care ti-am zis mai devreme sau injectabil.
Anunta-ma te rog cum sa facem.
Te pup

#735
Bobosica

Bobosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 10:49

Buna fetelor, scuzati ca nu am mai scris nimic atata timp insa am avut o perioada tare incordata. Pe la 7 saptamani mi-a aparut un hematom si am avut hemoragie, am stat internata o saptamana in spital, apoi repaus total la pat pana acum 2 saptamani. Bebelusii au fost bine in permanenta, desi aveau nevoie de suportul meu de liniste. Acum 2 saptamani s-au oprit sangerarile si acum o saptamana mi s-a confirmat ecografic ca eliminasem acel hematom si ma pot intoarce la activitatile normale (dar fara efort). Totusi am asteptat ziua de ieri ca sa va pot scrie , caci am facut morfologia fetala de trimestrul 1, si am vrut sa ma asigur prima data ca totul este in regula. Da,2 bebelusi frumosi si sanatosi fara risc de Down sau malformatii, fff activi, de abia reusea dna dr sa ii prinda in pozitie sa ii masoare. A fost extrem de emotionant sa vezi dupa atata timp si incercari ca Dumnezeu a facut o minune, iar acea minune creste in tine zi de zi! Va multumesc fetelor pentru suportul vostru , caci de multe ori voi mi-ati dat putere si tot respectul echipei Acibadem. Noi mai asteptam 2 saptamani sa vedem sexul lor, caci ieri nu au vrut deloc sa arate, aveau cordonul intre picioruse :) sper sa nu ne tina asa pana la nastere :)) Mult succes celor care sunt in perioada procedurii sau celor care urmeaza sa se duca. Sa fiti increzatoare si optimiste, aveti incredere ca va veti tine puii in brate. Va pupam toti 3 :*:*:*

#736
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 13:16

Bobosica sarcina usoara in continuare si bebei sanatosi sa ai!!! Felicitari!!!

#737
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 13:48

Bobosica, ma bucur mult ca bebeii sunt bine. Imi pare rau ca ai avut probleme. Sarcina usoara in continuare si asteptam vesti despre ce ascunde burtica.
Va pup, fetelor.

#738
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 14:03

Bobosica sarcina ușoară în continuare.
Eda așteptăm vesti

#739
edanmns

edanmns

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 19:43

Buna fetelor! Astazi m-au sunat de la clinica si maine dimineata m-au programat pt embriotransfer. Abia aatept maine sa-i iau in casuta lor, unde sa-i tin 9 luni :)
Bobosica, multa sanatate si naștere la termen iti doresc.
Va pup pe toate si astept sfaturi ( daca stiti sau daca exista) pt a "tine " puiutii la loc cald. :)

#740
edanmns

edanmns

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 24 februarie 2015 - 19:43

Buna fetelor! Astazi m-au sunat de la clinica si maine dimineata m-au programat pt embriotransfer. Abia aatept maine sa-i iau in casuta lor, unde sa-i tin 9 luni :)
Bobosica, multa sanatate si naștere la termen iti doresc.
Va pup pe toate si astept sfaturi ( daca stiti sau daca exista) pt a "tine " puiutii la loc cald. :)



Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • CELE MAI FRUMOASE BATAI DE INIMIOARE

    Andrevvv
    - Astăzi, 20:24

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -