Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Ghiocei de martie 2014 - Cap 32


1247 raspunsuri la acest subiect

#871
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:01

Si tb sa fac dereticarea de toamna-bagat incaltamine,haine in pantofar si dressing dar inainte sterge-spala.Off.
Deeaioana cat ai mai slabit? Eu am dar cativa cm buni de pe fund si picioare-mai putin de pe burta.Dar se vede ca.mi cad pantalonii imi trebuue curea.

#872
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:03

Easy asa e cu oportunitatile dar eu sunt optimista ca.mi voi gasi la momentul oprtun cel mai bun job.

#873
deea1985

deea1985

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:03

Azi a facut sotul o ciulama de ciuperci, a iesit super buna... Cica sa am ce manca 2 zile cat lucreaza el, de parca pe Sara a intrebat-o cineva daca are chef sa ma lase.

#874
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:03

iarina, eu am luat-o pe aratura. vreo 3 zile i-am dat mic dejun. dupa aia am incercat legumele la amiaza si a ramas si masa aia. dupa care am aflat ca are lipsa de fier, si trebuie sa-i dau picaturi dimineata si seara, in timpul meselor. asa ca am bagat si masa de seara. deci in 12 zile am ajuns la 3 mese. (in 18 am inceput).

si am avut inainte de toate cam o saptamana de blw.

 

SI eu is cam pe aratura, adica cred ca e o diversificare mai relaxata... 

in mod normal, a doua masa se introduce dupa 3-4 sapt de la inceperea diversif si este masa de fructe de dimineata. Sau cand ai inlocuit complet masa de pranz. Eu am inlocuit dupa vreo 2 sapt si ceva

Aham bine de stiut... am incercat sa-i dau suficient piure ca sa-i scot laptele de la masa de la 10, insa rezultatul a fost ca a vomat cam toata ziua... asa ca m-am intors la cantitate mai mica si in completare lapte... se pare ca asa ii prieste... dar ma gandeam ca o sa fac la fel cu masa de pranz. Cred ca astept sa faca 6 luni pentru a doua masa... Bine ca daca nu creste si scade in greutate o sa-i bag mai devreme.

 

Copiii astia isi fac programul singurei, cate planuri am facut cu el, rar am respectat vreunul fara voia lui...



#875
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:05

Iarina ce dulce e Robert al tau!
Sa stii ca toate avem cateodata praf de ignore pe noi-vorba lui Meey.Asta nu inseamna ca ne facem bagajele.
 

Multumesc... 

Oricum imi place mult topicul vostru, sau si al meu ca am venit si eu cu voi acum... sunteti foarte faine, tolerante si cu multe idei....



#876
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:11

Eu i-am bagat de la inceput 3 mese :)). Dar mai mult e o masa si 2 gustări. Si ii dau lp si înainte si dupa daca mai vrea. Masa de pranz e cea mai consistenta.

#877
deea1985

deea1985

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:19

Mai fetelor v-ati mutat pe fb?
Julia ce gatesti maine pt pitzi? Baby, Arrya?

#878
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:23

Iarina, multam de poza, l-am vazut. E un dulce foc, sa iti traiasca! [il]

 

Baby, mi-au dat lacrimile la pozele cu Aris, i se citeste bucuria aia pura de copil [biz] Cred ca de cand astepta el sa isi bage mana in castroane :)

 

Bujor din pacate nu stiu cum sa te ajut, dar iti trimit o imbratisare si sa fie bine cu cel mic!

 

Azi mi-am finalizat si eu comanda de SSC, mi-am luat si protectie de iarna, gluga, jambiere, buzunar, etc, abia astept sa vina si mai mult ca mine, abia asteapta tati sa il ia la plimbare, pe el il doare lombarul cu wraptieul ca ii aluneca.

 

Emma: insanatosire grabnica la Mima, V a luat de la mine, dar are forma usoara, tuseste de vreo 5 ori pe zi si are nasul putin infundat

 

Iarina eu i-am bagat a treia masa la vreo 2 sapt dupa prima. A 3-a la alte 3 sapt dupa a doua, dar a treia i-o dau cand nu mananca la micul dejul, pt ca V e in perioada cand imi refuza biberonul de lp. Azi am aruncat 4 bibe si a acceptat doar unul cu 100 ml. Al tau e pe lp sau mixt?



#879
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 30 septembrie 2014 - 21:27

Monica, nu am mai dat de 2 sapt nimic jos. Dar nici nu am pus, ceea ce eu zic ca e bine, in cond in care mananc haotic si sport ioc. Dar azi am reinceput cu alergatul...de insanity..nu stiu ce sa zic, ma dor genunchii de numa. Tata a zis ca e greutatea ds vina...Din iunie am slabit 6 kg...acum apare cu 7 in fata. Pana la final de oct vreau sa ajung la 76. vedem daca imi iese...

#880
deea1985

deea1985

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 01 octombrie 2014 - 05:56

Yeeey!!! Merge in sfarsit!!!
Toata lumea doarme?
Baby nu s-a trezit capcaunul mic si scump?


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -