Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


810 raspunsuri la acest subiect

#511
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:33

Strumfi , io am Nr de Romania. Pe Internet 033/xxxx Sunt de obicei sunata ca sora mea Are Minute incluse la fix. Io daca Sun Costa 1 Cent dupa 20 si 2 centi pana. Stiu ca Sunt si Methode Mai gratis dar ...

Noi suntem sunati ca si cum suntem in ro.

#512
aalina2203

aalina2203

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 356 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:35

Seara buna!
Hai , mey, ca am mai scris un mesaj si s- a pierdut. Da' oricum, sunt in "perioada tacuta", :) ,de voie, de nevoie.

La multi ani pentru Teodora! Cand aveam io 17 ani..:), ce ma mai enervau discursurile de genul asta! Asa ca mai bine doar atat: la multi ani!

Am mai pierdut ceva aniversari; baiat de Didi, casnicie de Buflea, fata Mihaelei -s... atat oare? La multi ani pentru toti, mari sau mici, cele bune sa se adune, cele rele sa se spele!

Bella, ambitioasa si perseverenta fata ai! Bravo ei! Si tie, o fi si meritul tau pe undeva.

Strumphi, cand am dus-o eu pe Ana la gradinita, zau daca nu am sprijinit gardu' cateva zile. Vad ca voi v- ati acomodat! Mai putin cu mucii, da' trec!

Yagmur, enurezis nocturn am avut si eu, si fratele meu. Frustrant pentru mine, chiar daca ai mei nu au facut caz din asta. Am citit de curand (fiindca se si mosteneste, intr-o oarecare masura si ma gandeam la fetele mele) si am priceput ca exista si medicatie, un anume tip de antidepresive, cam agresiv, din pacate. Sau ca te inarmezi cu rabdare (iti suna cunoscut?) si astepti sa treaca, pe la 10 ani, max. Eu asa am fost.

Ana mea a inceput scoala (stiu ca stiti, prea bine de altfel;), saptamana asta au teste initiale. Zapaceala mare cu manualele de clasa a IIa, ba ca sunt, ba ca nu. Ma rog, au inceput.
Acu' io ma gandesc la vacanta de iarna si cum sa fac io ca sa se intample la inceputul lui februarie. (Odata cu copiii, adica). Dilema e legata de faptul
ca trebuie sa merg la serviciu pe 26 ian, cand micutza face 1 an si 11 luni. Nu pot sa cer concediu de cum incep, nu?
Acu' fiindca am iesit din "perioada tacuta", o sa vin mai des pe la voi.

#513
aalina2203

aalina2203

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 356 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:39

Fleur, :), textul ala NU e in abecedar. Cel putin, nu inca! E o gluma..

#514
andre_ea

andre_ea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.617 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:41

Ieri am uitat sa fac exercitiile, bine era doar planked. Azi insa am facut ziua a 8-a. Presimt ca in curand renunt.
Rall, mai pui o data exercitiile? Le aveam deschise in alt tab si tocmai ce le-am pierdut.

Fleur, nu e textul ala e in cartile copiilor, e o gluma.

#515
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:42

Bella, cerem poze cu copila ta !!!

Si cu Lili & Flo.

Si Ana e Clasa e doua!? Ca piticu meu.
Colegele lu R, toate 3 care Au fost la ziua lui si 8 Ani si Sunt Clasa a 4- a

La sf de oct, Nov si dec fac 9.

#516
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:47

Ella am uitat sa scriu ca am citit ce frumos v-ați distrat si ca o astept pe nasuc si pe helbi sa ne scrie si ele.
Sa stii ca eu nu mananc nici ceapa si nici usturoi, nimeni la noi in casa nu mananca, decât gătită, sotul mai mananca ceapa cu slanina, dar rar, usturoi numai mujdei la grill...si nu suntem bolnavi decât rar de tot. :)

Fleur o sa încerc reteta de biscuiți, pare tare buna.

Alina multumesc pentru urări, oricând sunt binevenite. Spor la scoala, clasa a doua așadar? Cam aceeași diferența ca intre ale mele? 7 ani?

Sper sa pot dormi, vantul zgaltaie geamurile, se mai opreste, o ia de la capăt...somn usor sa aveti.

#517
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:49

Simona , bine ai revenit!!!

Pokemoni da Sunt pe Val. Si ce ii Mai lucreaza . Se discuta si reinventeaza! Asta Fac tot dr pana la scoala si la masa si in vis!

#518
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:53

Mai da, eu am venit cu o valiza de muschi, carnatzi subtziri, merdenele, ness Brasero si desigur, dulceata de cirese amare ...

Dar stiti vorba aia ? Fericiti cei saraci cu duhul ? Habar n-aveam ca se da amenda. Michellina cica e $10k ? Holly Molly !!! Eu am crezut ca imi confisca carnatii si atat ...si cum am ajuns cu 4 h intarziere, doar stiti, nu ne-a mai controlat nimeni ...

Acum imi pare rau ca mi-ati spus ...

Ce n-as da si eu sa imi trimita mama zacusca ...
Auziti, dar aveti cantitatile ? La bucata vreau, nu la kg ...cate vinete, cati ardei, cata ceapa, cate rosii ?
Tare as vrea sa fac si eu in weekend.

#519
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:55

Vant a fost si la noi :) la 16 cand am ajuns io la scoalA turna cu galeata. Vai de biciclisti astia murati. Colegu meu tot biciclist a scapat fara nici un strop.
La noi e un program de 2 Luni de masurat pasi easy going se numeste. Io in a doua zi de program am pierdut instrumentu in Boxa
Nu stiu care - i scopul, ca lumea pleaca in pauza sa faca pasii. Io am de la i ceputul lumii 209 km . Tot ce biciclezi e trecut la catastif :)))


Fleuer , te- am luat la incoerenta:) scriu dupa Telefon

Andreia , poate iesi la rampa ca ne stii pe Toate ;)

Editat de DidiAlex, 22 septembrie 2014 - 22:59 .


#520
aalina2203

aalina2203

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 356 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 22:57

Didi, da, Ana are 8 ani jumate si e in clasa a IIa. Am dat-o la 6 ani si jumatate in clasa 0, a fost primul an cu sistemul asta. As fi putut sa aleg, ea era pregatita, eu nu:).Oricum, aveam de gand sa o dau la 7 ani jumate in clasa I, m- am tinut de gandul asta si nu imi pare rau.:)
Mihaela-s, da, sunt 7 ani intre ele. E cam mult, stiu, da' nu au avut de ales.:). Cand bate vantul tare, ploua sau e frig rau, zau daca nu ma simt recunoscatoare ca am o casa. Brr.. frigul si parca e din ce in ce mai frig, in fiecare toamna. Sa nu imi spuneti ca e din cauza varstei, nu, nu, nu! :)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -