Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Scoala si zacusca. Pe Ghetar.


810 raspunsuri la acest subiect

#461
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 17:25

Si eu m-am intrebat daca Tora a mesterit tortul cel fabulos.

Soro, din ce aluat esti facuta de nu mergi la doctori, ca eu nu pricep! Si analiza aia naspa ai repetat-o? Cand o repeti? De ce abia atunci? :D

Mie nici glicemia ta nu-mi place, cred ca nici tie. 

 

Si borcanele din poze sunt fantastice! 



#462
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 17:32

Eh, sunt defecta ...am fobie de mers la doctor.

O sa ma duc, pt analiza de tiroida mi-am facut programare sambata urmatoare . Glicemia nu ma ingrijoreaza, sunt in stare pre-diabetica de cand am nascut si am avut diabet gestational, agresiv , de am ajuns la injectii cu insulina, cu ambii copii. Mai devreme sau mai tarziu o sa fac diabet.

Cea mai mare problema emotionala o am cu mamografia ...la 45 de ani, dupa cateva incercari ratate, tot nu am reusit sa fac macar una ...

#463
aschiutza

aschiutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.422 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 17:36

La Multi Ani, Tea de Rufus si Tora! Sa ramai poeta toata viata!

 

Sanatate multa Karu si Strumphitescu. Karu, suna urat ce ai tu pe acolo, ti-a dat vreun antibiotic? 

 

Aqai, ma alatur la tremurat. Avem un vant frumos frumos afara. Si ploaie bacoviana. Si vizitatori neanuntati care mi-au vazut casa in toata gloria ramasa dupa weekend, ca doara tocmai ce veneam acasa pusa pe facut curat cand mi-au picat in poala. Bineinteles cumnata-mea la care e intotdeauna luna. Iar la mine....dezastru. cu D mare. Geaba am dat eu ieri cu aspiratorul, ca pe urma mi-au iesit balaurii afara si au adus cu ei inapoi ce au putut si ei, mai nisip. mai pietricele, mai frunzulite, mai pamant negru.... Apoi mi-au imprastiat si mancarea de seara si pe cea de dimineata cum s-au priceput mai bine. Plus imbracamintea aruncata in toatae partile in viteza mea de a-i imbraca si hranii intr-o jumatate de ora azi dimineata. Ce sa mai. Care veniti la mine in vizita, anuntati-ma cu 15 minute inainte, please. Ca sa evitam infarcturi de amandoua partile.  [:-)))]

 

Acu mi-au intrat naparstocii in casa. Cu un nou val de pamant-nisip-pietricele-frunzulite ca se lipesc frumos de ei dupa ploaie mai ales. Ah, cooperativa munca in zadar....



#464
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 17:44

Aschi, iti scriu cu toata intelegerea, compasiunea si bucuria ca nu sunt singura pe pamant cu necazul asta. Mie imi place curatenia. Sunt genul careia ii place mai mult ordinea decat curatenia :)) Dar nu reusesc, oameni buni, si pace! Stiu femei cu doi copii la fel ca ai mei si la ei in casa poti sa ajungi si neanuntat ca e pururi farmacie :( La mine nu. Ieri am stat in casa ca oricum nu ma simteam bine si am facut luna. Acum zici ca ne-am batut cu haine, carti si caiete, rodii. Da, rodii. Care s-au mancat pe farfurii, in sufragerie, si au ajuns sub forma de bobite, seminte sau pur si simplu pete sangerii de pe canapea pe podea si oglinda din hol. Eeei....



#465
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 17:49

vorbind de temperatura mediului inconjurator, aici dimineata e mai racoare, iar dupa-amiaza e caaaald. asa ca dimineata plec cu o geaca subtire de piele, pe care aproximativ din doua in doua zile o uit la birou [:)] azi iar am uitat-o. da' cica de maine ne racorim suficient incat sa tremur probabil cand plec de la birou, sa n-o mai uit. sau imi trecuse prin gand sa-mi las cheia de la masina in buzunarul de la geaca, fiindca pe jos sigur nu plec [:)]



#466
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 18:02

Dada, de maine se raceste, ca tot plec eu in nord... Cica or sa fie 5-8 grade noaptea. Brrr, nu imi place asa!!
Si aici e frumos si cald, azi a plouat in reprize, cu soare.. ca primavara :)
Aschi, oooh, ce daca lacumnaya e farmacie? De aia e frumos ca suntem diferiti. Asa e si la sora-mea, si la mama. Eu bucataresc in schimb :)))
Buflea, ai niste muraturi super, bravo!!!
Andra, si tu la fel!
Patrick pregateste pentru vineri o prezentare de "Happy". Da, cantecul. Il canta din toti rarunchii, inclusiv acum cand face teme:) si mai si bate din palme. Cred ca are teme prea usoare...??? :)))))

#467
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 18:13

Aschi, iti scriu cu toata intelegerea, compasiunea si bucuria ca nu sunt singura pe pamant cu necazul asta. Mie imi place curatenia. Sunt genul careia ii place mai mult ordinea decat curatenia :)) Dar nu reusesc, oameni buni, si pace! Stiu femei cu doi copii la fel ca ai mei si la ei in casa poti sa ajungi si neanuntat ca e pururi farmacie :( La mine nu. Ieri am stat in casa ca oricum nu ma simteam bine si am facut luna. Acum zici ca ne-am batut cu haine, carti si caiete, rodii. Da, rodii. Care s-au mancat pe farfurii, in sufragerie, si au ajuns sub forma de bobite, seminte sau pur si simplu pete sangerii de pe canapea pe podea si oglinda din hol. Eeei....


Soro, sa-ti explic ...si eu la fel. Ordine sa fie ...si curat, desigur, dar ordinea imi mangaie retina. Pai eu nu le dau voie sa manance decat la masa din bucatarie ...in rest fac isterie. Asta pt ca numai pe mine ma deranjeaza ...ceilalti 3 din casa, nici nu observa.

De aia, ai mei se descaltza afara, cand au pamant pe ei, ii dezbrac afara ca sa le scutur hainele, plastelina doar afara, arts&crafts numai in bucatarie, afara sau deloc ...de lego astea nu pot scapa, ca le-as arunca si pe astea afara.

Acum ca m-am laudat peste tot cu muraturile, care ar fi semnele ca se strica ? Ca sa fiu pregatita. MihaS, tu parca ai dat-o in bara cu ele ... Cum ti-ai dat seama si cum ai reparat ?

#468
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 18:15

Am citit pe blogul ala a lui Rall, ca la castraveti, trebuie sa scurg apa si s-o fierb iar, timp de 3 zile ? WTF ???

#469
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 18:35

Doamne, ce reteta ai gasit, bufleo, sunt muraturi nu purificarea apei:)

 

eu sunt tot cu ordinea. Si curatenia :D ani buni mi-am tratat apucaturile cu tanti la curatenie, dar in canada asta nu am gasit inca o persoana care sa faca o curatenie buna pe bani decenti. Si doamne, am incercat.

 

asa ca acum faem hei-rup in echipa. Si copiii si noi facem curat cot la cot. Stiu, or sa ma urasca pe cand or fi mari. Daaaar, in playroom au voie sa aiba cat dezastru vor ei, except cleaning day cand tre' sa putem aspira si sterge pe jos.

 

i-am mutat pe toti sa intre prin garaj si sa-si lasa incaltarile acolo, toamna trecuta, ca ma capiasera cu noroiul si apa si eu stergand gresia in hol si de tz ori pe zi!

 

in alta ordine de idei, sunt in pauza de pranz. Au mare noroc ca e pranz cald si decent, ca altfel cursul asta a costat 3000/ saptamana. Macar masa sa nu o decontez extra :D


Editat de Aqai, 22 septembrie 2014 - 18:39 .


#470
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.701 mesaje

Postat 22 septembrie 2014 - 18:44

La multi ani Teodora! [flo2]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -