Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 28


1167 raspunsuri la acest subiect

#391
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:02

:)) cum da ma supăr Deea , tin la glume :)
Acum ii da de mancare lui Andrei , deci trebuie sa ma si îmbrac frumos :)))

Parca ar STI ca ma gandesc la o recompensa :P

Sim, s-a lasat cu recompense? :)) [biz]



#392
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:06



 si-mi vine "soacra", aka sotul peste trei zile (yuuuupppiiiiii [pk] [pk] [pk] [aerob] [aerob] [aerob] [incada] [acor] [i] [i] [i] [batetoba] [bum] [bum] ) si m-am apucat sa fac ordine si disciplina prin casa/bucatarie [:D]

 

 

Woooow, Gina, ce as vrea sa fiu o albinuta la geam cand vine dl Gina sa isi vada fata dupa 6 luni....cred ca le ia 3 randuri de piele de pe obraji, si ei si lui Mihai ...iar tie iti planteaza un ogor de cimbru, sa va ajunga :))

 

PS: eu plangeam la Surprize, Surprize ..:))



#393
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:07

Aida, el e admin de sistem și serverele rulează nonstop, trebuue acoperire 24 din 24,s-au făcut restructurari și nu are cine acoperi acel interval de timp. Dimineața sunt mai mulți, după masa era nevoie de el.

Bujor, de acasă lucrează, dar mai mult de 5 minute nu a putut niciodată sa stea cu el, pt ca e f solicitat, face și training cu mulți și aia toată ziua sunt calare pe el, plus treaba lui uzuala.

Silvia, Doamne ajuta, sa se facă bine socrul. Știi cum eram noi anul trecut, înainte de operația soacrei, disperați, credeam ca moare, dar uite ca s-a îndurat bunul Dumnezeu și de noi. Va doresc la fel și vouă.

Editat de Arrya, 15 septembrie 2014 - 10:08 .


#394
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:09

Azi am fost la shopinguit. 3 lulele, 3 surcele 178 lei. Parca trebuia sa fie terapeutic si relaxant. Nu mai fac arogante d.astea prea curand.

Julia, acum intelegi de ce vine stresat sotul?



#395
andra13

andra13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.853 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:11

Gata...am lasat copilul la gradi...a uitat complet de mine cand a vazut atatea jucarii si copii...sunt mandra de mine ca nu am plans...mai greu a fost cu taica-sau ca nu se dadea dus...barbat in toata firea mai avea un pic si plangea el...acum stau sa il calmez : "daca plange dupa noi, daca nu se intelege cu copii, daca il loveste careva"
Multumim de urari si de gandurile bune [pup]....sunteti toate niste scumpe si dragute

#396
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:15


La noi se pare ca e grava situatia cu socrul, maine mergem sa facem pasaport fetei la urgenta si marti plecam. Doamne, ce greu e, sunt neputincioasa si nu stiu ce sa fac sa ii fie sotului mai usor :(

Silvia, imi pare nespus de rau.....Si mai ales pt ca este atat de tanar....Poate mai exista totusi sanse. Doamne ajuta sa isi revina!



#397
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:15

ma tot gandesc daca sa scriu aici, dar tot am sa pun. e mesajul meu trimis lui babyboom cand s-a intamplat cu micutii lui easy, pup mici ingerasii. o rugam sa fie mai delicata cu easy, avand in vedera ca era o situatie f dureroasa.

 

asta I-am scris eu:

 

"iti scriu sa te rog ceva, sper sa nu mi-o iei in nume de rau: te rog fii in pic mai delicata legat de easytry, daca ea e impacata cu ce i s-a intamplat, ceea ce a f bine pt ea, incearca sa scrii numai mesaje pozitive. stiu ca ne revoltam toate si ne speriem, dar e f bine pt ca e linistita( atat cat poate fi in situatia asta tragica). sper sa ma fi facut inteleasa si sa intelegi de ce ti-am trimis mesaj privat. te rog ca aceste cuvinte sa ramana in privat"

 

ea mi-a raspuns la Pm si mi-a zis ca cu 2 fetze oricum nu o sa fie si ca o sa imi ramana mesajul privat.

 

dar m-a improscat rau cu noroi f rau pe forum, chiar la noi la subiect, nu stiu daca va mai amintiti, nu a dat nume, dar a fost fff dura/cuvinte urate la adresa mea in public, m-a facut cu ou si otet in stilul caracteristic.



#398
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:17

De 2 sapt incearca sa ma convinga ca regina si familia regala sunt reptilieni si ca mananca un om pe an ca sa ramana oameni....nu stiu daca sa rad sau sa plang...

 

Cumnata-mea e cu "reptilienii"....Julia, nu pot sa cred....se pare ca prin alianta suntem rude :)))

 

Andra, m-a bufnit rasul...mai sunt si la serv :))



#399
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:18

La mulți ani și de la noi!

multu, pupici



#400
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 15 septembrie 2014 - 10:20

Neata fetelor!

Succes la gradi, scoala, diversificare, interviuri si la a va feri de gura mare a reginei, dupa caz.

ce bine ca suntem un pic mai departe de gura reginei,  asa cam aproape de fund [:-)))]  ca, deh, Iranda de nord e langa noi.

 

si la noi pe insula nu sunt serpi de loc, nici reptile [:)]




Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - mai 04 2024 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -