Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Incepe scoala pe Ghetar.....


610 raspunsuri la acest subiect

#601
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 06:55

nasuc, intrebai de yoga online, mie asta mi-a placut si l-am facut o vreme, dimineata. Ma trezeam mai devreme cu 30 min :). Poate imi revine ambitul :).

 

https://www.youtube....h?v=EmwiSWwu93c



#602
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 07:16

Azi ma simt mai ok, o fi fost anestezia de vina? N-am mai patit niciodata.

 

Pe lista mea dupa job e calarie (Silvia) si yoga (me and Diana). :)

 

O zi frumoasa tuturor!  [flo2]



#603
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 08:04

Ralu daca nu raspundea unul din baieti chiar ca te lasa inima.  Am auzit si aici de glume de astea facut de liceeni.

 

 

Fara doar si poate,Oana.

 

Amina are dreptate nu a fost gluma ,a fost o incercare de escrocare ,nereusita doar din cauza firii mele colerice care atinge paroxismul cand ma sperii  [:)] .

In general,puscariasii suna de pe cartele preplatite,scopul final fiind depunerea unei sume  de 4 sau mai multe cifre intr-un cont.

 

 

Aqai s-o stapaniti sanatosi!!!

Faina masina,sper ca in aceasta viata sa am si eu masina mea,probabil dupa ce cumpar una si pt Edy,acum e Robert la rand,asa-mi trebuie daca am multi copiii.

 

Apropo de "replici celebre" stai linistita ca daca nu e una e alta,nimic nu ne scuteste de "intelepciunea" unora,in general eu ii iau peste picior ,s-atunci am asa o limba ascutita ca ma mir cum de nu ma ranesc singura,stiu,stiu ,sunt rea  [:)]  sau prea sincera,astea-s doua din replicile favorite ale ursului.

 

Letitia eu il pensez pe Robert caci il deranjeaza atunci cand,citez "am o unica si mare spranceana"  ,nu mult,nu e vizibil pensat asa cum am vazut ca e la moda acum,exact cat sa se simta el bine si sa nu i se mai uneasca deasupra nasului.Ceara nu as recomanda-o am inteles ca in timp afecteaza muschii fetei,aparatul de tuns are eficacitate pe termen scurt asa ca recomand clasica penseta. 

 

Am nisip in ochi,efectiv asta simt,aseara m-am culcat tarziu ca mi-a fost dat programul peste cap de cele doua sedinte de la scoala,au fost una dupa alta asa ca am stat in total 4 ore chircita pe un scaun de scolar ,infigandu-mi din cand in cand ghearele in banca in incercarea de a ramane calma la aberatiile unora dintre parinti.In ultima vreme am facut un laitmotiv din ruga "Doamne da-mi rabdare" ,am invatat si sa respir numarand pana la 10.

Nu inteleg de ce este nevoie sa ascultam timp de o ora elucubratiile lui x ,y si z care simt nevoia sa se remarce periind invatatorul ,directorul,etc .

 

M-a bufnit rasul cand am ajuns in final acasa si am vazut pe blatul de la bucatarie tronand un mare pahar cu gin tonic,se pare ca ursul a banuit in ce stare ma intorc si de ce am nevoie.



#604
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.672 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 08:13

aici nu-s glume, din cate stiu eu. daca Andra nu i-ar fi taiat macaroana, probabil ar fi urmat ceva de genul "te rog du-te si transfera ACUM xxx (o suma mare, sa zicem peste 1000 de dolari) in contul cutare, pentru ca: varianta 1. sa nu mi se faca dosar penal pentru acest accident; varianta 2. sa pot beneficia de tratament (ma rog, asta in varianta pe care am amintit-o eu, in care suna altcineva si ii spune persoanei respective ca fiul/fiica a avut un accident, e in stare foarte grava, si e nevoie de suma respectiva pentru a fi tratat si salvat).

 

am citit de cazuri in care individul de la telefon era atat de convingator, incat l-a tinut pe parintele respectiv la telefon pana cand acesta s-a dus si a realizat transferul banilor.

Parintii mei au patit-o, au trimis banii la un oficiu postal din Galati si abia dupa aia s-au gandit sa ma sune totusi pe mine (trecuse mai bine de o ora de la primul telefon, ii tot sunasera aia intre timp) . Au sunat l apolitie imediat ce si-au dat seama ce au facut, politistii au reactionat prompt, asa ca i-au prins pe cei care au venit sa ridice banii (erau din Braila si nu au ajuns imdiat la Oficiul unde fusesera trimis bani,, au avut timp sa ajunga politisti sa ii astepte) . Ai mei si-au recuperat banii si se mira si in ziua de azi cum au putut fi atat de naivi si nu le-a trecut prin cap sa sune macar pe unul din noi. Aia au fost atat de convingatori, incat efectiv li s-a pus ceata pe creier, au intrat in panica si au facut ce li s-a spus, desi era ilogica toata povestea (tata vorbise cu sotul meu cu 2 ore inainte la telefon, calmi, stiau ca el e ok, la servici, in Piatra. Apoi au primit telefon ca s-a incaierat in Galati cu niste tigani si sa trimita bani ca e in spital si o sa infunde puscarie daca nu le da alora bani .... Nimic din intrebarile logice : de ce la Galati, de ce bani la oficiu postal pe un cu totul alt nume, de ce nu m-au sunat pe mine  ...nu le-au trecut prin cap in acele momente) .



#605
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 08:24

neata

 

waw, Laura, ce patanie. bine ca si-au recuperat banii!!

 

Mihaela, foarte frumoase pozele Dianei, imi plac mult!!

 

Didi, aaaah, ce tare faza cu generatia Nutella [:-)))]. au samburi strugurii, auzi la ei.... [:D]

 

zi buna sa aveti!



#606
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.672 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 08:30



Cu ce ii storci Michellino ?

Isi pune o fusta vaporoasa si ii calca in picioare intr-un dans hipnotic, in timp ce barbatul priveste fascinat de pe margine (am vazut eu intr-un film ca asa se face, asa m-a amenintat barbatul ca ma pune si pe mine sa fac cand si-o lua el struguri de vin  [:D]

 

uite asa : https://www.youtube....h?v=PR8ZSe65Vao



#607
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.672 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 08:53

Aqai, foarte mistoaca masina! Sa o stapaniti sanatosi si sa va duca numai pe drumuri fara probleme! 

 

Mihaela din Suedia, superbe fotografiile Dianei!   [flo2]

 

 

Dupa ce aseara i=am reasigurat ca legea din Romania zice ca toti copiii trebuie sa mearga la scoala, sa nu ma mai toace dimineata la cap, azi nu au mai zis nimic (i-am si trezit veseli, cu o poveste despre pisica noastra care aseara pe la 23 mi-a adus un soricel in mijlocul sufrageriei, sa se joace cu el  - si sa ne hraneasca, probabil ca asa am auzit ca inseamna, ca are grija de familia ei si ne aduce mancare vanata de ea) . Cand am parcat in fata scolii, Rares zice "Acum pot sa zic ceva? Nuuuu am chef de scooaalaaa!" 



#608
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 09:21

Azi "am" test la mate. Cand am trezit-o dimineata a inceput sa recite: 6X7=42, 8X9=72, 7X9=63 ca astea trei ii dadeau batai de cap. Au invatat tabla inmultirii in clasa a 2-a si acum au primul test de recapitulare. Si scaderi si adunari pana la 1000. Cam asta e in linii mari programa pentru a 3-a. 

 

Educatoarea Scortisoarei mi-a laudat-o de ma pufnea si rasul (de la gradi de regula primesc "aluzii" de genul "nu face ce facem toti ceilalti, ea e de fiecare data pe dos", "nu e obraznica, dar gaseste mereu o modalitate sa zica NU si sa faca fix ce isi doreste ea" si alte asemenea). Azi cand am depus-o nu ma mai lasa sa plec educatoarea minunandu-se cat de activa, de particitativa e, dar mai ales ce germana corecta vorbeste  [:)] . Am lasat copilul bulversat, ca nici ea nu e obisnuita cu asa laude  [:-)))]

 

Iar afara e toamna aia perfecta la care visam aseara. A si iesit soarele din ceata si are o lumina de chihlimbar, de miere, de parul Chirei  [:)]



#609
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 09:37

Neatza,

 

Sunt mai bine dar nu bine.

Am fost la dr. de familie care m-a trimis la ORL.  M-am enervat de erau sa-mi plesneasca venele-n cap pentru ca nu am priceput de ce m-a expediat atat de repede la cabinetul de alaturi unde am stat vreo juma de ora in asteptare si nu mi-a pus el diagnosticul. 

La ORL am aflat ca am micoza (ceea ce stiam deja si stiati si voi deja) am primit tratament local.

Nu stiu daca am reusit sa o conving ca greata pe care o am nu e de la bila/stomac si alte organe ci o simt ca vine efectiv numai din gat dinspre glandele salivare.

Nu am amigdale si ganglioni umflati.

Am incercat sa-i explic ca ma doare-n gat dar nu amigdalele-s de vina.

 

Ma rog sa nu mai intind pelteaua am urmatoarea scarbosenie cu caree ma badijonez in gura dupa ce ma clatesc cu apa+bicarbonat:

glicerina 30 mg

sinerdol 1 cp (pe asta nu l-am gasit asa ca ..)

stamicin 3 drajeuri

aciclovir 2 fl.

 

Pentru ragada - Nidoflor - si chiar a inceput sa treaca.

 

Din pacate fac febra. Nu mai mult de 37,8. Insa inainte am frisoane de zici ca-s asezata pe ghetar in piela goala dupa care am niste calduri demne de Sahara.

Am o senzatie de voma atat de pregnanata incat  nu pot scoate  pe gura mai mult de 3 cuvinte fara sa o comit. Vorba ceea: daca taceam filosof ramaneam.

 

Aseara m-a durut atat de tara capatana ca am luat nici mai mult nici mai putin (in decurs de 4 ore) 1600 mg de ibuprofen, 1500 paracetamol si una fiola de algocalmin. De pomana. 

Abia pe la 6 dimineata m-a lasat.

 

In rest pentru nota obisnuita a ghetarului inchei cu urmatoarea conversatie (vai, de capu' meu cum am reusit sa trag de cuvintele alea);

Eu: abia astept sa vad ce cuprinde manualul de sociologie.

Ea: abia astept sa vina vacanta.

 

 

 

 

 

 

 



#610
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.672 mesaje

Postat 17 septembrie 2014 - 09:42

viviana, sanatate multa! [pup]




Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Astăzi, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 12:40

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -