Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Victor Ponta presedinte?


33 raspunsuri la acest subiect

#11
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 18:47

Votantii lui Ponta sunt cei care au fost ingroziti de Basescu si voteaza impotriva lui Basescu si a celor apropiati lui!

Practic Basescu a lucrat pentru Ponta.

 

Sustintatorii lui Basescu au gresit ca au mers pana-n panzele albe pe man lui Basescu, si nu au vrut sa-l lase sa pice dupa primul mandat, dezechilibrand astfel puterea.

 

Aceeasi eroare au faut-o cei din PNTCD cand s-au cramponat de putere si la alegeri nu au mai trecut pragul electoral.

Daca s-ar fi aplicat sistemul electoral majoritar sustinut de Basescu, PD-ul nu cred ca mai prindea mai mult de 5 mandate in parlament din cauza ca nu au putut sa se desprinda de Basescu si de putere.

Va veni si momentul in care cei ingroziti de Basescu (a se citi spalati la creier de Antena3) .. il vor venera pe Boc si Basescu...

 

Vorbesti de parca ar fi fost alte alternative. De fapt vorbesti fara nici o logica.



#12
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 18:52

" ingroziti de Basescu si voteaza impotriva lui Basescu si a celor apropiati lui "

 

Eu as vrea sa am clarificat odata ce naiba e atat de ingrozitor la Basescu, pentru ca o aud zilnic gratie fanilor Antena3 din familie, si nu mi-o pot explica.

Deci revenind, ce anume il face pe Basescu atat de terifiant incat chiar dupa ce nu mai poate candida tot impotriva lui sa votezi?

 

Eu una gasesc ca toate dezvaluirile DNA din ultima vreme sunt mai terifiante si numai cand ma gandesc la celebrul "Dupa ce luam controlul politic asupra DNA-ului" imi ingheata optimismul. Asa ca va rog luminati-ma si pe mine.

Basescu a readus in viata politica manifestarile lui Ceausescu.

Omul care le stie pe toate, care vrea sa decida el ce si cum trebuie facut, desi nu are pregatirea necesara.

Omul care nu suporta sa fie contrazis si pentru care adversarii sunt dusmnani care trebuie "terminati"/"ciuruiti".

Pentru el reforma inseamna subordonarea sistemului, disciplinarea functionarilor ca la armata. Toti trebuie sa stie ca au un comandant.


Editat de Deceneus, 24 octombrie 2014 - 19:16 .


#13
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 18:55

Pai dupa teoria ta, cei ce l-am sustinut pe Basescu ar fi trebuit sa votam cu Geoana, ca sa nu prindem acum un Ponta cu sanse.

Un "prostanc" este mai putin periculos decat un cinc obsedat de putere.

M Codreanu a spus "Bunul simt pote inlocui cateodata inteligenta, dar inteligenta nu poate sa-nlocuiasca niciodata bunul simt".


Editat de Deceneus, 24 octombrie 2014 - 18:57 .


#14
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 19:15

Va veni si momentul in care cei ingroziti de Basescu (a se citi spalati la creier de Antena3) .. il vor venera pe Boc si Basescu...

 

Vorbesti de parca ar fi fost alte alternative. De fapt vorbesti fara nici o logica.

Am trait experienta cand ne-am bucurat ca am scapat de Iliescu si de Nastase si "am cazut din lac in put".

Forte probabil sa se repete istoria. Cineva din culise se amuza pe seama romanilor.



#15
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 20:58

Basescu a readus in viata politica manifestarile lui Ceausescu.

Omul care le stie pe toate, care vrea sa decida el ce si cum trebuie facut, desi nu are pregatirea necesara.

Omul care nu suporta sa fie contrazis si pentru care adversarii sunt dusmnani care trebuie "terminati"/"ciuruiti".

Pentru el reforma inseamna subordonarea sistemului, disciplinarea functionarilor ca la armata. Toti trebuie sa stie ca au un comandant.

Mda, adica pentru faptul ca nu a fost un nou Iliescu si a preferat sa arate ceva mai multa implicare a devenit imaginea dictatorului. Eu una prefer sa vad ca legile sunt analizate si la parafare de catre presedinte, mai ales atunci cand majoritatea lor sunt date in detrimentul cetateanului. Si prefer un presedinte care nu se sfieste sa imi arate unde e hiba in legea respectiva, decat unul ca Iliescu care stia exact ce puncte slabe au legile pe care le semneaza dar nu zicea nimic. 

Si daca tot ce ii ingrozeste pe romani sunt: lipsa de stofa de presedinte, limbajul, si faptul ca a avut "tupeul" sa uzeze de atributiile lui pentru a arata parlamentului anumite scapari in legiferare, sau guvernului lipsa de prevedere in alegerea ministrilor atunci romanii sunt cam lipsiti de repere.

 

Dar e curios ca pe romani nu-i ingrozeste cu nimic ca un "baron" decide din biroul prim-ministrului aspirant la presedentie cine sa fie numit la parchet sau sef de politie, nu-i ingrozeste cu nimic ca socrul lui este implicat intr-un dosar de coruptie cu prejudiciu de 300mil euro si pierderea a 43000ha de padure de care avem nevoie ca sa respiram, nu-i ingrozeste usurinta cu care el vorbeste de "luarea controlului DNA" fara nici un ascunzis (mama lui de om sincer), nu-i ingrozeste usurinta cu care ii caineaza pe cei condamnati deja de coruptie din propriul partid.

Da, m-ai convins adevarata problema nu poate fi decat Basescu, si familia lui. 



#16
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 24 octombrie 2014 - 21:44

mai, puteti sa nu mai puneti atata fuflet pt ăia?

mi- ar place si mie sa fie cineva bun  pt noi, dar...din pacate, nu e si nu va fi nici de aceasta data. Fiecare dintre noi va face cum va crede, de suportat vom suporta cu totii, impreuna!  Asta e! mergem inainte si vom mai desface fire pe forum, mai de copii, mai o gluma, mai un of :)



#17
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 25 octombrie 2014 - 16:23

Un "prostanc" este mai putin periculos decat un cinc obsedat de putere.

M Codreanu a spus "Bunul simt pote inlocui cateodata inteligenta, dar inteligenta nu poate sa-nlocuiasca niciodata bunul simt".

 

Deceneus, nu merge. Nu se pupa.

Un prostanac nu e numai un prostanac...este calea libera a celor din spatele lui.

Iliescu nici n-a fost mare lucru pentru romani (desi l-am asimilat cu toate relele pamantului), doar ca sub obladuirea sa s-a format si s-a calit mafia care functioneaza, multiplicata, in zilele noastre.

Pentru ca nea  Nelu n-a furat...a legitimat furtul.

Lui nu i-a trebuit decat functia suprema.

Deh...cutume de fost activist...



#18
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 12:03

Un "prostanc" este mai putin periculos decat un cinc obsedat de putere.

M Codreanu a spus "Bunul simt pote inlocui cateodata inteligenta, dar inteligenta nu poate sa-nlocuiasca niciodata bunul simt".

Nu sunt de acord cu asta, dintr-un singur motiv: Un obsedat de putere poate tine in frau alti obsedati de putere. Un prostanc nu.

Si atunci totul se reduce la diferenta dintre un obsedat de putere si mai multi obsedati de putere...



#19
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 13:12

Nu sunt de acord cu asta, dintr-un singur motiv: Un obsedat de putere poate tine in frau alti obsedati de putere. Un prostanc nu.

Si atunci totul se reduce la diferenta dintre un obsedat de putere si mai multi obsedati de putere...

Sunt de preferat mai multi obsedati de putere unui singur obsedat de putere, pentru ca daca sunt mai multi se lupta intre ei, si "cand doi se bat al treilea castiga".

Am avut situatia unui obsedat de putere Ceausescu.

Acum sunt mai multi ceausesti.

 

Tendinta naturala in orice lupta este sa se ajunga la stabilitate cand ramane un singur invingator.

Cand o sa ramana unul singur o sa revenim la "epoca luminoasa".



#20
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 27 octombrie 2014 - 13:26

Mai, eu vad ca cei multi obsedati de putere nu fac decat sa se sustina reciproc, poate pe principiul "corb la corb nu scoate ochii". 

In orice caz, acum ca Base pleaca, deja discutam discutii,.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -