Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Megastar


303 raspunsuri la acest subiect

#11
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 09:23

M-am uitat si eu de cateva ori.

Dintre toti cea mai buna voce o are fata aceea mai plinuta. Cand a cantat Hurt a lui Aguillera aveam pielea de gaina fara drept de apel[:D] Apoi Brigitta , Claudiu , tipa aia di Timisoara , care aea o camasa mov si corset mare negru , Mara , Alexa...toti ce mai .


Nu imi plac deloc Mara si Alexa. Alexa mi se pare falsa rau de tot, are un comportament care ipa de la o posta ca e artificial , iar Mara...nu mi-a placut comportamentul ei data trecuta.

#12
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:07

Am gasit un site dedicat Megastarului:

http://megastar.primatv.ro/





Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)



Ticker_Paul



Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own





#13
daniela_b

daniela_b

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:35

Eu credeam ca asa trebuie sa cinte o finalista[:D]



Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

#14
ENYA

ENYA

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 12:44

quote:
Originally posted by daniela_b

Eu credeam ca asa trebuie sa cinte o finalista[:D]



Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii



Daniela, am vrut sa-ti multumesc ptr link [flo]
Auzisem de Bianca Ryan, dar n-am avut ocazia sa o ascult niciodata. Are, intr-adevar, o voce incredibila pentru varsta ei (11 ani) [bis]
Ea deja nu mai este doar un talent, este un fenomen.


On topic : si eu urmaresc emisiunea de la inceput (cred, din acelasi motiv ca si Salina[:D] ), ma bucur pentru sansa care li s-a oferit, sunt tineri foarte talentati, preferatii mei sunt Cristina, Deea, Claudiu si Brigitta (nu neaparat in ordinea asta).

Amalia si Vladi (6 ani si 7 luni)

#15
amini

amini

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 205 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 18:43

E super emisiunea, cam toti participanti sunt buni dar cel mai mult imi plac Deea( are voce buna si e si frumushica), Alexa Catalin si Cristina are voce super, cred ca ea o sa castige.


[pup]

#16
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 22:46

quote:
Originally posted by Oana
Am gasit un site dedicat Megastarului:http://megastar.primatv.ro/Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)Ticker_PaulOpinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own
Multumesc pentru site. Asa am avut ocazia sa revad inca o data emisiunea trecuta.Deci Ana a fost cu mult mai slaba decat tot restul grupului, falsand in proportie de 80%.Nu are control asupra vocii, sunetele emise fiind total neplacute. Alexa iar este slabuta, din toate punctele de vedere.Brigita are o prezenta scenica extraordinara, si poate imi explica si mie cineva cum de a ajuns sa se dueleze cu Ana, deoarece nu pricep si pace.N-a cantat perfect, avand mici scapari ici si colo, dar totusi, e plina de calitati.Catalin iar e slabut, nu cred ca rezista mult.Dintre cei care imi plac, in afara de Brigitta, ar fi:Mara, Claudiu, Andreea, Cristina ( are o voce foarte buna, dar piesa respectiva nu era " finisata", iar asta este responsabilitatea profesoarei lor de canto), Deea.Camelia este slaba, desi vocea nu ar fi rea, insa, are acelasi stil de a canta, indiferent de piesa, aceleasi miscari ale capului si corpului ( devine enervant), iar vocea nu este cizelata.In plus, era mai mereu in urma acompaniamentului orchestral, orchestra parca " tragand" de ea sa se tina de tempo.Deci eu nu ii vad pe Ana, Alexa, Camelia si Catalind rezistand mult in concurs.Crinuta si [bonjovi] Rayan Fara Dumnezeu nimic nu e.http://www.jnsr.be/ro.htm

#17
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 22:57

quote:
Originally posted by daniela_b

Eu credeam ca asa trebuie sa cinte o finalista[:D]



Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii










Intr-adevar, e fenomenala. O stiu si eu!

Si nemtii au niste cantareti super in finala. Cine are ocazia sa se uite pe RTL.

Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



#18
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 15:41

Am revazut pe site toti concurentii inca o data si vreau sa imi mai dau niste pareri despre ei.

Daca ar fi dupa mine urmatorii care ar trebui sa iasa din concurs ar fi: Ana, Kamelia, Mara, Catalin si Alexa. Despre Ana am zis, Kamelia si Catalin si-au format niste sabloane orice melodie ar canta ei suna absolut la fel nu pot sa deosebesc o interpretare de alta in cazul lor, Mara este prea imatura prea "fetita lui mama si lui tata" vorba lui Despot adica desi are o voce buna nu are prezenta scenica necesara unui megastar, iar Alexa desi a primit multe note de 10 din partea juriului nu m-a convins totusi nu stiu de ce am niste retineri sa ii dau calificative prea mari.

Cei mai buni care ar trebui sa ramana in ultimele editii ar fi: Claudiu, Cristina, Deea, Andreea, Brigitta si Anita. Iar dintre acestia cel care mi-as dori sa castige este dupa cum am spus de la inceput Claudiu care imi place f. mult si chiar cred ca o sa pun mana pe telefon sa il votez. Nu sunt olteanca dar imi place f. mult ![:)][roker]



Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)



Ticker_Paul



Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own





#19
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 02 martie 2007 - 18:16

Mie sincer mi-a placut foarte mult interpretarea Marei de data trecuta, in rest nu prea am vazut-o, dar sambata trecuta a cantat foarte bine, curatel, ingrijit, avand un control foarte bun asupra vocii, deci o tehnica vocala buna.
Melodia ei nu m-a dat pe spate. Mi-a placut doar refrenul, in rest nu.
O voi urmari cu atentie si in editiile urmatoare, ca sunt tare curioasa cum se comporta si cu piese de alt gen.
Este intr-adevar imatura inca, dar pentru cei 17 ani cati are, eu zic ca este foarte bine.

Totusi, dintre toti, cel mai mult mi-a placut Andreea, are o voce extraordinara, cu toate ca piesa ei m-a lasat rece, nefiind deloc genul meu, insa..., a cantat foarte, foarte bine, iar vocea ei este super. Nu m-ar mira sa castige daca va continua asa.


Alexa a primit 10 de la juriu? Mi-e rau. O vad eliminata rapid, n-are nici o sansa.
La ultima " prestatie" i-as fi dat 7 maximum, fiind ceva mai buna decat Ana care a cantat ingrozitor.

Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



#20
nemary

nemary

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.723 mesaje

Postat 03 martie 2007 - 10:59

Oana, poate o votezi si pe Brigitta azi , sa scape de duel. Are o voce extraordinara + prezenta scenica. Le multumesc tuturor celor care o vor vota pe Brigitta si o vor ajuta astfel sa mearga mai departe alaturi de ceilalati concurenti. [bis]

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -