Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 25


1059 raspunsuri la acest subiect

#971
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:02

Poca le sfarma, dar ghinionul lui :), ca alta felie nu mai primeste. Mărul crud, fiind tare, si el neavând dinti, doar il linge. A reusit sa manance frumos pepenele galben, nectarina (o sg data), si pruna de la care a ramas doar coaja (samburele i l-am scos, evident :D). Dar s-a facut purcel la pepene rosu, nectarina mai moale, banana, a dat si pe cărucior si l-am surprins lingandu-l ca sa mai recupereze din pierdere :))). Asta e, asa invata cat de tare sa stranga. Dupa 6 luni il pun oficial la masuta, ii ofer la discreție mancarica, si ii pun la dispoziție 2-3 feluri diferite, sa aleaga singur.

#972
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:12

Fete cu dintosi, se vede dinainte la toti copiii inainte sa rasara dintele? Ca mi-a tras azi Călin un plans de ma ofileam de mila lui, nu mi-a mai plans asa cu jale de pe la 2 luni. Dar nu se vede nimic la gingiuta, ori nu stiu eu după ce sa ma uit, ori chiar n-or fi dintii.
Este vreo sansa sa fie dinții, care ies "pe furiș", adica sa ma trezesc cu vreunul iesit, dar fara semne vizibile in prealabil?

#973
new_life

new_life

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:20

I-am mai dat cate o pruna, cate o bobita de strugure, pepene galben /rosu, nectarina, banana. Noi dimineata bem smoothie-uri combinand ce avem prin frigider, si il servim si pe el cu cate o feliuta de ceva, doar cat sa guste.

sa ai grija la strugure! pana cand nu poate sa apuce cu degetul mare si aratator, nu e voie chestii mici



#974
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:21

Arrya, OMG! Bine ca ai fost lucida. Dupa cum a spus si Aida, trebuie sa astepti semnele.
Eu astazi I.am dat mar ras cu biscuiti pt ca alaltaieri a papat nectarine si am gasit in kk cateva bucati mai mari nedigerate. Asa ca o las mai moale cu fructele crude si tari (cel putin deocamdata). Am incercat sa ii dau eu cu lingurita, dar nu accepta, asa xa am lasat.o sa pape singura. Succes total! Castronul lins (de mine).
Ma gandesc sa ii introduc si a doua masa.

#975
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:22

New, se poate da si strugure. Eu ii scot pielea si samburii.

#976
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:24

Aida, eu am observat gingia de sus acum cred vreo 3 săptămâni ca era mai albicioasa si , am si scris atunci despre asta. Pe mine nu ma prea lăsa a mea sa ma uit la cea de jos si doar ieri am văzut o urma si acolo, dar nu i-am dat atenţie până nu mi-a zis cumnata-mea, iar azi dimineaţă deja simțeam când dădeam eu cu degetul, pana acum pe seară deja înţepa mai tare, se simte foarte bine. Acum ma gândesc că în ultimul timp se mai trezea din somn plângând foarte tare, dar se potolea când o luam in brațe. Am zis ca poate se trezea speriata dar poate o durea gingia de fapt

#977
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:33

New si eu am scos pielita si sambureii. Nu a brins boaba cu manuta "penseta", a prins cu tot pumnul si a reușit sa pape.

SilviaT si C are gingia albicioasa sus, se vede clar pana unde au coborât dintii, dar ar mai fi vreo 2 mm pana ajung jos de tot ca sa sparga. Dar cred ca asa se vad la toti bebelusii dintii de sus. Jos n-ai sesizat vreo umflatura inainte? Sau ceva diferit? (înainte sa simti la mana)

#978
Kary77na

Kary77na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.304 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:37

Eu una nu am vazut nimic pana nu am simtit dintele la deget, si atunci era deja iesit, si frate-su dreptul mai avea cateva ore pana sa iasa. Toti imi ziceau ca ies dintii ca baleste...dar el tot balea de la 2-3 luni, deci nu credeam. Acum pediatra mi-a zis ca are gingia umflata si sus, eu pe cuvant daca vad ceva...

#979
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:38

Meey lasa ca erai fresh pt bb.Eu am zile cand n.apuc sa fac dus ziua doar seara.Si mai miros.

#980
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 22:38

Nu, jos nimic pana ieri,dar cum îţi spuneam, nici nu ma lăsa să mă uit, cum încercam să mă uit strângea gura si maraia, azi dimineaţă m-am chinuit o grămadă sa ii arăt si sotului


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -