Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu ovocite donate Cap 75


503 raspunsuri la acest subiect

#401
Kassandra22

Kassandra22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.444 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 00:12

Fetele, mi-am adus aminte. Careva dintre voi a fost la Brno in timp de iarna? M-ar interesa cum.is drumurile in afara României? Mi-e groaza de drum daca apuca sa vina iarna la început de noiembrie.

#402
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 00:20

Fete dragi, imi pare rau ca a trebuit sa asistati la asa ceva. Inca mi se pare incredibil ca poti calca in picioare pe cineva care trece prin ce trecem eu si Maria. Dar passons.

V-am ramas datoare cu niste raspunsuri:

Daisy, acum abia m-am uitat: am fiecare embrion pe cate o lamela.

Dana, multumesc mult pentru incurajari, sa-ti dea Dumnezeu noroc si tie. Planuri imi fac, desigur. Mai trag o portie de plans si imi mai amintesc cate ceva. Endo a fost intr-adevar "perfect", cum spunea dr Hanna, dar uite ca nu mi-a iesit. Sper sa nu-mi faca probleme data viitoare si asta... offf.

Bemi, mai investighez. Nu mi-am facut NKurile si vitamina D, de exemplu. Pur si simplu nu mai aveam bani. Acum, pentru embriotransferul asta macar o sa dau mai putin si pot strange si pentru inca niste analize si histero.

Eva, Davis, Mica, ma obisnuiesc deja cu ideea sa pun doi. Sigur ca mi-ar placea sa am gemeni, cui nu-i plac gemenii? [il]  Dupa cum am zis, mi-e teama rau de complicatii atat pentru mine, cat si pentru ei. Stiti unde traim. Povestea Mariei spune totul.

Maria, ma cutremura prin ce ai trecut. Tu ai fost si mai aproape de a-ti vedea visul implinit. Trebuie totusi sa dai o sansa pinguinului ramas, doar n-o sa-l lasi acolo, sa tremure in eprubeta!!!

Va sarut, fetelor, si multumesc ca ne inconjurati cu atata drag si compasiune si pe noi, astea care au pierdut o cursa... asa ne putem si noi ridica de jos si incepe din nou lupta.



#403
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 00:23

Kass, vad ca nici tu nu dormi. Nu stiu de drumurile din Cehia, dar dupa o saptamana acolo, sunt sigura ca arata de multe ori mai bine ca acelea din Ro, desi clima e si mai aspra ca a noastra. Numai ca pana acolo...

Si eu ma gandesc cu groaza la alt drum, mai ales ca n-am masina. Trenul face mult si ma intreb daca n-oi fi obosit embrionul cu atata drum... am plecat la doua ore dupa ET...



#404
alexiaa72

alexiaa72

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.861 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 06:34

Kass, sper ca trenul tau a avut si cuseta ca altfel... Daca ai reusit sa te odihnesti tu in tren, sigur si embrionul a stat relaxat, nu l-ai stresat.

Maria, pe tine te-a daramat mult rautatea lumii si faptul ca nu ai putut vorbi cu nimeni ca sa te descarci. Asa cum spui e, cred, in toate spitalele de la noi.Mai rau e ca s-a raspandit peste tot metoda spagii. Toti unde te-ai duce asteapta sa le dai, nu conteaza ca esti la coafor, la primarie. Daca nu, te lasa ori sa astepti de-ti vine acru, ori fac treaba de mantuiala ca sa te puna pe drumuri. Asa e in tara asta, ori dai cu pumnul in masa ca sa te stie de frica, ori te duci cu ploconul. Chestia e ca datul cu pumnul in masa nu prea merge peste tot.
E greu cand nu ai pe cineva sa te sustina. Dar sa stii ca noi mereu vom fi aici, cu tine.

#405

  • Guests

Postat 02 septembrie 2014 - 06:43

Danasar ai pm



#406
carprod

carprod

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.125 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 07:28

Buna dragele mele!

 

Eu sambata m-am intors din concediu. A fost foarte fain!

Nu era planificat nimic dar a insistat o verisoara de-a mea sa mergem si cum nu aveam un tonus asa bun am zis hai!

 

Sa va zic despre mine in ce stadiu sunt.

 

Stiti ca in 04.04.2014 am facut histeroscopie, am repetat-o in 26.06.2014 si am ajuns sa o repet a treia oara in 17.08.2014.

 

Chiar faceam haz de necaz cu sotul o luna histero, o luna libera....

 

Cand am facut fiv ( cu ovo proprii) in decembrie-ianuarie 2014 la doua monitorizare am facut-o cu o dr ( el era in co) care mi-a zis: dna endometrul dvs. are o forma ciudata posibil un fibrom submucos, mi-a dat si in scris. Cand a venit dr. i-am zis si mi-a zis ca forma ciudata e de la "mica cezariana" care am avut-o in 2012.

 

L-am crezut , el este mai renumit decat ea ( din pacate timpul a dovedit ca ea a avut dreptate)

 

Cel de-al doilea dr. (cu care am facut a doua histeroscopie)  atata l-a bombanit pe primul dr., el mi-a zis ca a gasit un polip mare.

 

Cand m-am dus la control (dupa aprox o luna) imi spune: endo 7-8 trilaminar, dna sunteti pe drumul cel bun.

 

Ce mi-a dat de gandit a fost ca i-am spus sa-mi recomande un dr bun din orasul meu.

Imi spune : trebuie sa ma gandesc ca nu este asa usor.

 

Peste tot l-am luat si pe sot cu mine, am zis ca poate eu din cauza emotiilor inteleg gresit.

 

Atunci m-am gandit la un dr din orasul meu numai ca daca vroiam programare la el dura si 3 luni.

 

Am avut mare noroc cu Lorelai ca m-a ajutat. Multumesc  Lorelai!

 

Cand m-am dus la control imi spune: endo ff subtire 2-3 mm (din cauza ca luase la recomandarea celui de-al doilea dr AC YAZ  o luna). Il intreb eu : e trilaminar? El imi raspunde : Pe naiba trilaminar la dimensiunea asta.

 

Eu special l-am intrebat vroiam sa ma conving ca cel de-al doilea dr. m-am mintit. Asa a fost.

 

Am facut RMN unde mi-a iesit fibrom submucos de 10 mm. In 17.08.2014 am facut a 3-a histeroscopie pt scoaterea fibromului.

 

Aseara am fost la control, dr. a zis ca e bine ( eu sper dupa toate cele intamplate), o sa vedem cum evolueaza luna de luna.
 

Imi este inevitabil teama si cand ma urc pe scaun de ce o sa aud.

 

Sper din suflet sa fie bine.

 

Parerea mea ca si primul dr si al doilea nu mi-au facut bine histero.

 

Desi sunt dr foarte renumiti la mine nu au fost eficienti.

 

Eu am crezut ca la FIV cu donate va fi mult mai usor, dar nu e asa.



#407
carprod

carprod

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.125 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 07:31

Maria, Poppy va pup si va doresc sa va ridicati cat mai repede ca sa mergeti mai departe!

 

DD nu ne lasa, o sa vedeti ca pana la urma o sa fie bine !

 

Eva sa dea DD sa fie bine la eco!



#408
carprod

carprod

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.125 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 07:49

 Bemi, Anchusa, Flory, Daisy, Luminika sarcina usoara si la termen! Mai aveti asa putin!

 

 Eliana ce faci? Te-ai intalnit cu minunea?

 

 Micaela sa-ti traiasca mama!  Cand ai timp imi trimiti si mie regimul?

 

Pup mamicile Miri, Needa, Amalia, Enique, Sandy, L58, Miracol!

 

Kassandra sa dea DD sa gasesti  un dr ginecologic bun pt histeroscopii operatorii, sa fie un bun chirurg! Si eu am auzit ca in Ungaria fac treaba buna.

 

Miha drum bun sa aveti si sa fie cu ochisori!

 

Davis oare un RMN te-ar ajuta sau ai facut deja unul? Eu nu m-as duce pe mana primului dr care ti-a spus ca e OK, mai bine verifici la al treilea.

 

Dana sper din suflet sa gasesti leacul pt endo tau!

 

Seawave ce repede trece timpul mai ai putin si incepi pastilatul, bafta multa!

 

Velvet ,Georgeta, Rodi, [flo2]  [flo2]

 

Alexia pup BB!

 

Octavia ce faci? Ai facut histero? Cand mergi la Zlin? Vezi ca e cupon de reducere pt embryoglue.

 

Pup toate fetele!



#409
carprod

carprod

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.125 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 08:03

 

Pentru noi toate Sandy este un model de urmat!

Va aduceti aminte cum si-a inceput schema cea norocoasa?

Sper din suflet sa nu se supere pe mine cam postat inceputul schemei.

 

"Asa deci...iata cum am dospit eu endometrul pentru culcuseala bebeilor mei.

 

Inainte de CM cu cateva zile aflu de esecul de la kiev; decid in aceeasi zi ca nu stau cu mainile in san...asa ca urmeaza pe repede inainte analize generale, ekg, consult gineco sa fiu sigura ca totul e Ok ca sunt apta si asa eram; in plus am facut imunofenotipare."



#410
dorothea79od

dorothea79od

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 100 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 08:34

Buna dimineata,

 

Am mare nevoie de ajutorul vostru!

 

In 28 august am avut KET iar de 2 zile mi-a aparut candidoza vaginala . Stiti ce tratament as putea folosi fara sa afecteze  implantarea sau embrionul ? I-am scris Evei si doctorului MS dar inca nu am primit raspuns .Pana acum am folost doar crema de galbenele care mi-a atenuat mancarimea dar nu cred ca trateaza candidoza .

Totul era perfect endo de 10 si am transferat 1 FHB..... trebuia ceva sa dea totul peste cap....

 

Imi cer scuze ca intru doar pentru a cere sfaturi dar dupa esecul din luna iunie 2014 inca nu am avut puterea sa reintru si sa citesc forumul .Sper sa ma intelegeti .

 

Ii multumesc  Evei77 pentru sfaturi , in rest sarcini usoare pt cele care au reusit, copii sanatosi celor care au nascut,iar celor care lupta in continuare pentru a-si implini visul multa putere sa treceti peste toate incercarile .




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -