Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu ovocite donate Cap 75


503 raspunsuri la acest subiect

#251
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 31 august 2014 - 16:09

Velvet, stai cat mai mult pe aici, ca sa rămâi gravi, ca aici se ia. [flo2]

 

Rodicutza te pup.



#252
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 31 august 2014 - 16:26

maria  [clo] stau,stau,cum nu?   [il]  sa vina  [barza1]  la toate.


Editat de velvet, 31 august 2014 - 16:27 .


#253
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 31 august 2014 - 16:56

Rodi de cat timp ai intrerupt prednisonul ?

#254
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 31 august 2014 - 17:41

[flo2] Bau!

Nu am citit  mare lucru din urma sunt cu voi doar putin ocupata cu botezul gazelor

Miniaturi atasate

  • 025.JPG

Editat de amaliaro, 31 august 2014 - 17:45 .


#255
rodica.marin

rodica.marin

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.055 mesaje

Postat 31 august 2014 - 17:49

Uau Amalia cat ati crescut.Petrecere frumoasa. Va pup.

Bemi am intrerupt medrolul in jur de 15 iunie. Dupa ce l-am intrerupt s-au umflat mai rau. Eu mai cred ca este de la dereglarile hormonale, dupa fiecare pierdere am patit la fel, dar de data asta este mai rau si de timp mai indelungat.

Prima data am patit-o la pregatirea pentru un fiv din Romania cu material propriu, dupa sau in timpul  tratamentului cu menopur, gonal in doze mari, pt. cresterea foliculilor.



#256
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 31 august 2014 - 17:53

amalia minunate!ce perisor au in cap!le iubesc  [i] pregatiri frumoase!  [pup]



#257
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 31 august 2014 - 17:59

Amalia ce frumoase si mari sunt , Doamne sa-ti trăiască si sa fie sănătoase si norocoase, pup.



#258
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 31 august 2014 - 18:03

Amalia, da ce-Iancu panglica aceea albastra ? [flo2]



#259
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 31 august 2014 - 18:04

Ce aberații imi preia scrisul asta, scuze.



#260
Seawave

Seawave

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 457 mesaje

Postat 31 august 2014 - 18:06

Buna fetele

 

Am revenit si eu din concediu si abia am reusit sa citesc din urma.

 

Miri, felicitari pentru fetita cuminte si frumoasa. Sa fiti sanatoase, mancacioase si sa va bucurati de familia voastra.

 

Needa, ma bucur ca e bine baietelul tau. Sa fie sanatos, mancacios si sa aiba noroc in viata

 

Daisy, felicitari pentru cele 24 de saptamani ale baietelului vostru. Sa fie sanatos si sa stea cu mami lui pana la termen.

 

Lumi, felicitari si tie pentru baietel. Sa fiti bine pana la capat.

 

Micaela, felicitari si tie pentru bebe mic. Sarcina usoara si la termen iti doresc si tie. La multi ani pentru bunica detectiva. I-ai facut un cadou foarte frumos de ziua ei. Sa fie sanatoasa si sa va bucurati de familia largita.

 

Daca poti, te rog, trimite-mi si mie regimul de slabit. Iti trimit PM cu adresa mea de mail. Multumesc anticipat

 

Poppy, tin pumnii strans pentru bebelul tau. Ma rog pentru voi. Felicitari pentru cei trei pinguini. Sa-i iei pe toti acasa

 

Eva, ma rog pentru bebelusii tai. Sper sa fie bine, pana la urma. Ar fi un prea mare ghinion intr-adevar. 

 

Ancahor, felicitari pentru productie si pentru bebelusii de la purtator. Beta mare cat pentru doi iti doresc.

 

Dana, imi pare rau ca nu a fost sa fie luna asta. Data viitoare va fi bine si endo va fi numai bun . Te pup si te imbratisez.

 

Davis si Rodi, ma bucur ca va luptati pentru bebeii vostri. Sunt convinsa ca pana la urma toate vom fi mamici.

Davis, din ce mi-a explicat mie ginecologul meu, daca uterul nu are fibroame si mucoasa uterina nu a fost lezata dramatic, endometrul creste sub estrogeni, la orice varsta (vezi Dna Iliescu). Doar daca exista fibroame sau anomalii uterine sau daca mucoasa uterina a fost lezata rau, endometrul nu se reface. Din ce mi-a explicat el nu are nici o legatura cu varsta. Mi-a zis ca chiar la aceeasi femeie, in unele luni este nevoie de o doza mai mare de estrogeni decat in alta luna si asta depinde de faptul ca esti inhibata sau nu, sau de nivelul de hormoni hipofizari in cazul in care nu esti inhibata. Si eu am avut probleme cu endometrul la FET si asta a fost explicatia pe care am primit-o. Incearca sa te linistesti. Va fi bine pana la urma

 

Fetelor, lasati tigarile. Numai astea va mai trebuiau acum.

 

Alexia, sa fie sanatosi bebelusii tai si sa creasca mai la mami in burtica. Si eu stiam ca poti sa iei augmentin si amoxicilina in sarcina. Trebuie insa sa te duci sa vezi ce faci cu maseaua aia. Te pup cu drag

 

Miha, spor la pastilat. Drum bun. Sa ai un endo perfect si bebei lipiciosi.

 

Bemi, ma bucur ca te simti mai bine. Sarcina usoara in continuare si fetita sanatoasa iti doresc

 

Kass, imi pare rau pentru polip. Si eu stiam ca daca nu e scos complet, se reface.

Sa dea DD sa fie bine data viitoare si sa ai un endometru perfect in care sa isi faca casuta bebe

 

Maria, imi pare tare rau pentru esec. Stiu ca esti suparata si cauti vinovati acum. Toate am trecut prin asta. Lasa-ti putin timp sa-ti vindeci ranile si mult curaj sa o iei de la capat. Sa nu cumva sa iti lasi puiul la Brno. Sunt foarte multe reusite aici pe forum cu pinguini si ai un embrion de calitate acolo. Da-i o sansa si ia-l acasa. Apoi, daca vrei, pentru surioara sau fratior schimba clinica. Te imbratisez cu drag. 

Ma bucur ca ai revenit pe forum. S-a scimbat atmosfera pe aici de cand ai revenit. Ne bagi in priza pe toate

 

Fetele, apropos de discutia care era pe aici acum cateva zile. Si la clinica mea donatoarele sunt stimulate foarte lejer. Media de ovocite obtinute la mine la clinica este de 6 si cele mai multe fete nu prea au ce congela. Si eu am fost dezamagita, dar din pacate nu avem ce face. Clinica spune ca vrea sa protejeze sanatatea donatoarelor, dar eu sunt convinsa ca este doar o problema economica. Daca am avea fiecare cate doi blasto de transferat si inca 6 congelati, clinica n-ar mai castiga, deci, sunt in totalitate de acord cu voi cand spuneti ca suntem doar unitati de statistica pentru ei. sa dam banul si sa ne inscriem in lista la succes, esec sau sarcina biochimica.

 

Velvet, cum sa deranjezi. Ne esti draga la toate. Te pup

 

Amalia sa iti traiasca fetitele frumoase. Ce mari s-au facut. Bafta la botez si petrecere frumoasa

 

Carprod, ce mai faci?

Georgeta, te pup

Flory, Daniela, ma bucur ca mai treceti pe la noi. Va pup cu drag

 

Daca am uitat pe cineva, va rog sa ma scuzati

 

Va pup pe toate


Editat de Seawave, 31 august 2014 - 18:18 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -