Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghetar: discutii aprinse


621 raspunsuri la acest subiect

#351
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 29 august 2014 - 06:59



Multzam, o sa incerc. Dar o floare cum o faci? :)

 

sa incerc zambetul [:)]. floare? [floare]  nuuuu, nu iese. [:(]


Editat de mihaela_s, 29 august 2014 - 07:00 .


#352
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 29 august 2014 - 07:01

Neatza, azi am o zi lunga, nu ma asteptati :)). Va las cafeaua aburinda, cui ii place rece sa vina mai tarziu :).

 

Have fun, ca si eu o sa am.  [flo2]



#353
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 29 august 2014 - 07:49

Neatza,
Am fost nominalizata la Oscar .... Nu cred :).
Sper ca am Termen prelungit.
Toata lumea e in vacanta si io de azi.
Azi imi iau Copii la birou. Mancam in cantina Si apoi mergem la un Aquapark.

Mihaela, floare e [flo ] fara spatii.

Daca o revedeti pe Buflea , o imbratisare Calda.

#354
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 29 august 2014 - 07:54

neata!

 

Mihaela, floricica e flo intre paranteze patrate [;)] (eu si pe computer tot din taste fac emoticoanele uzuale, imi e la indemana.... :))))

 

Didi, aaah, pai la aquapark aveti o gramada de variante pentru challenge! [;)]

distractie placuta sa aveti!

 



#355
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 29 august 2014 - 08:39

Mianna, tre' sa zic ca cuburile de gheata cu forme de pisica m-au dat pe spateeeee!!!!!! [:-)))]



#356
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 29 august 2014 - 08:58

Mianna, tre' sa zic ca cuburile de gheata cu forme de pisica m-au dat pe spateeeee!!!!!! [:-)))]

is mai de efect asa, in tavita. in pahar ajung de obicei fara coada (e prea subtire si se rupe) [:)]



#357
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 29 august 2014 - 09:25

Pisica bearca [:D]



#358
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 29 august 2014 - 09:28

Neata si de la noi.

 

Teoretic ultima zi de munca, practice, la cate am de facut, sigur mai trec pe-aici si saptamana viitoare. Dar macar o sa trec cand am eu chef, si-o sa stau la fel.

 

Daca cu jobul am intrat pe ultimii metrii, in schimb cu copiii ma pregatesc s-o iau de coada, cam gata vacanta, maine sau poimaine ar trebui sa-mi revina odraslele plimbarete acasa.

Iar cu Malina nu mai reusesc sa ma-nteleg deloc de vreo 2 zile [bang] [bang]. Azi am rugat-o frumos sa-si faca ordine la ea in camera, ca revin fetele si sa gaseasca casa pusa la punct. Nu, ca ea nu face curat acolo, ca ea nu foloseste camera aia, ca n-a intrat in ea toata vara, de ce-o oblig eu sa-si faca curat, ca sunt o mama rea si imposibila. Intr-adevar, n-am folosit aproape deloc camera aia, ca de dormit a dormit cu mine iar majoritatea timpului si-a petrecut-o in sufragerie, la televizor sau calculator, sau la mine in camera. Insa asta nu-I un motiv s-o lasi in paragina. Asa ca I-am dat de ales, fie gasesc diseara camera ei bec, fie daca nu, cand revin fetele, camera ei va deveni a surorii care va merge sa faca ordine acolo! Daca ea n-o foloseste, la ce sa nu se bucure altcineva de propria-I camera?! Evident, nu vrea sa auda ca ii donez cumva camera ei altcuiva, dar nici sa stranga de acolo. SI nu-I cine stie ce de facut, in 15-20 de minute face camera bec, dar nu vrea si pace! M-a facut in toate modurile cu putinta azi dimineata, rea, nesuferita, imposibila, ca I-am stricat ziua, ca ea nu face nimic, ca de ce-o oblig, si lista ar putea continua.

Nu stiu ce-I cu ea, dar parca niciodata n-a fost asa!!!



#359
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 29 august 2014 - 09:46

Micky, eu zic doar parerea mea, nu te superi.

Malinae intr-o perioada de pre-adolescenta si da, o lasi sa ventileze, testeaza limite, si pe alte tale, si pe ale ei... cat incape. dar pui piciorul in prag la asemenea apelative care (repet, e doar parerea mea) nu-s deloc la locul lor. deci radem, glumim, ne intelegem, dar pana la un punct.



#360
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 29 august 2014 - 11:38

Buna dimineata! [cit]

 

Sfarsit de vacanta si lumea face ultimele pregatiri de scoala? Si la noi la fel, miercuri pe 3 ne vine in vizita doamna care o va avea in grija pe Sophia. Apoi pe 11 sept incepe. Mai am sa ii dau comanda de uniforma si cam gata. Azi vreau sa ies putin in centru, sa ii mai ei niste hainute de purtat si mie niste pantaloni si bluze negre. Nu am nimic si daca e sa trebuiasca sa zbor maine in tara, nu ma pot duce in blugi. Restul de costume/fuste/pantaloni de dinainte de sarcina nu ma mai incap, deci trebuie sa imi iau noi. 

 

Lui Nick aseara i-a fost rau, a imbratisat buda, dar macar a dormit bine de la 10 aseara pana azi la 9. Azi munceste de acasa, ne-am baut cafeaua impreuna si se simte mai bine, nu excelent, dar e ok. Sper sa nu se prinda si de noi ceva ca asta imi lipseste si mie acum. Urasc sa imi fie rau sa trebuiasca sa imbratisez buda... acum 2 ani in Ro am bolit o sapt jumate si slabisem ceva kile si aratam ca o stafie, asa rau nu mi-a fost niciodata. Cred ca a fost norovirus/salmonela sau ceva de genul... nici acum nu stim, dar toti picam pe capete... pazeam budele pe rand. 

 

Sper in weekend sa fie frumos si sa avem timp bun sa mai mergem pe la vreun castel ceva, ca dupa ce o veni frigul si ploile nu mai plecam nicaieri, iar peste mari si tari acucm nu ne permitem sa zburam, ca trebuie sa adun banii la pusculita sa am za zbor in Ro cand va trebui. M-am uitat ieri asa de pierdut timpul, visam, dar m-am trezit la realitate... sa plecam un weekend prelungit la sfarsit de sept pe undeva prin Europa, dar la ce preturi sunt la bilete de avion si hotel... nu pot, nu imi permit acum... daca nu era sa trebuiasca sa adun banii la pusculita, da, puteam pleca... dar asa nu. 

 

Am trancanit cam mult de dimineata. Plecam pe afara.

 

O zi buna si un weekend frumos!  [flo2]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -