Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


733 raspunsuri la acest subiect

#561
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 11 decembrie 2014 - 23:56

Buna fetelor! 

 

Pfoaaii, ati atins atatea suiecte sensibile si pentru mine!

 

Kytanutz, cate schimbari pe capul tau! e-ai apucat de cursuri de germana, super! Pe mine m-au ajutat enorm cursurile de astrologie, parca respir alt aer. Nu realizam cat de dor imi era sa-mi pun capul la contributie si, din fericire, nu-l privez mult pe Matei.

 

Legat de dormit, eu am o prietena care asteapta bb2 si mai are un baietel de varsta picilor nostri. A renuntat la ideea de a-l culca pe al ei cu taticul pt ca e pre aatasat de ea. Spune ca va dormi in cont cu el si bb mic poate va accepta patutul. Este f dificila problema, nici eu nu stiu ce as face in locul tau. Ce stiu la ora actual e ca eu nu pot dormi fara Matei, deci nu reusesc. El a acceptat sa adorma seara cu buni in vara... nu stiu de ce, ca acum iara nu mai vrea, iar noi am luat deja bilete la restaurrant de rev. Daca lipseam seara si era adormit cu ea cand ajungeam acasa mereu inventam un pretext ca sa mearga buni in sufragerie si eu sa dorm cu el, chiar daca insemna sa mascol odata cu el... Yep, pe cat de dependent e el de mine, pe atat sunt eu de el! Si cred ca copilul simte treaba asta... Pana nu e mama pregatita cu adevarat de schimbare nu va fi nici copilul. Deci chiar nu stiu cum as proceda cu bb 2.

Kytanutz, nu stiu daca mai tii minte, dar si sotul meu e tot pe cont propriu si intr-adevar programul e incarcat, dar sunt de acord cu tot ce a zis Norma. Important e ca voi doi sa fiti uniti si sa intelegeti ca aceasta e o perioada de sacrificii care va da roade in viitor. Important e sa va doriti aceleasi lucruri, sa fiti impreuna si la bine si la rau.

 

Gabi, pot doar sa-mi imaginez ce e in sufletul tau, dar stiu ca timpul estompeaza orice suferinta, asa ca ia totul asa cun vine. Desi cred ca deja faci asta. Sunt alaturi de tine!

Corinuka, sper ca va simtiti mai bine si ca ati reusit sa scadeti febra! Intr-adevar, si printre prietenele mele care au copiii la gradi, mai toate ii tin acasa din cauza virozelor. E mai nasol ca vin si educatoarele racite, ce sa mai, nesimtirea e maxima... Eu stiu vorba Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face, dar pacat ca sunt atatia care nu se ghideaza dupa ea :(

Norma, oau, ma minunez ce probleme ai tu cu Andreiutzul, adica probleme de copii mari... Ma intristeaza tare gandul ca Matei nu va constientiza nici in acest an ca Mos Craciun vine cu cadouri. Dar deh, ma inarmez cu rabdare si poate la anu... Acesta e si motivul pt care de Mos Nicolae n-am organizat nimic. Ii luasem un covoras cu litere cu vreo 2 zile inainte, dar nu mi-a recut prin cap sa i-l dau de Mos, pt ca oricum nu realizeaza inca treaba asta. Totusi, sunt curioasa cum va reactiona cu bradutul... ca anul asta sigur nu va mai trece neobservat!

Chiar, a inceput sa se ridice in picioare tinut de maini si face pasi in lateral, tinandu-se de canapea, e lucru mare pt noi! A inceput sa raspunda Da, doar cand are chef, daca isi doreste ceva cu ardoare tipa un Da-i, ca nu-i iese da-mi, a zis Au cand s-a oparit la fundulet si il spalam (a facut kk acid pt cai-am datputin iaurt, deci inca nu putem sa papam, stergem de pe lista!), canta cu mine, dar pe limba lui incepe. In rest, intelege aproape orice, azi de dimi statea confortabil pe mine si l-am rugat sa se dea de pe mine ca sa ma duc la bucatarie sa-i aduc papa, iar el s-a ridicat, fara ca eu sa schitez niciun gest. Eu il tot testez asa, sa-mi dau seama cat pricepe, sa-i dezvolt cat pot gandirea... Si pricepe orice indemn sau interdictie, face tocmai cum ii spui, ce sa mai, e un cumintel :))

 

 



#562
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 12 decembrie 2014 - 05:52

Stelutz, nici Stef habar nu are de Mos Craciun, cadouri etc. Dar deloc. Cd il vede in mall sau pe Peretzi - decoratii, spune nenea.

#563
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 12 decembrie 2014 - 05:53

Ms fetelor, sunt mult Mai ok acum.eram cam in fundul vaii, acum sunt pe deal. :)

#564
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 12 decembrie 2014 - 08:10

Stela - asa mă bucur cand vii cu vesti bune si se vad progrese la Matei. E f bine ca ai gasit ceva ce sa iti placa sa faci sa te relaxezi Putin si tu. Pupici

Gabi - good work climbing The hill. Stay there.

Fetelor cand aveti chef mai scrieri ce le dati picilor de papa ca eu parca am intrat intr-un cerc si le tot repet.

Un weekend minunat.

Nu stiu cum reusiti sa ii tineti departe de Mos Crăciun ca aici la fiecare pas e Mos Crăciun si ma intreaba cine e, unde sta, de ce are reni...aseara m-a întrebat asa... Mami când vine mos crăciun cu plete dalbe a sosit de prin nameti....si mi-a zis toata poezia? Stăteam si ma intrebam oare ce e in capsorul lui de a întrebat asa si nu doar Cand vine mos craciun. Fac precizarea ca nu pronunta asa corect cum am scris eu dar va reproduc pe intelesul vostru.

Editat de norma36, 12 decembrie 2014 - 08:52 .


#565
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 13 decembrie 2014 - 08:51

NeatA,

Maya e din nou bolnava. Ca trebuia sa bifam si luna decembrie in calendar, nu? :(

Are nas infundat, muci in gat, febra mica. Nu curg mucii si nu tuseste. Aseara suspina saraca si geme la fiecare respiratie de imi venea sa-mi smulg parul din cap. I-am facut flixotide si daca am vazut da nu-i a buna am inceput si ventolinul la 4h. Inca nu i-am dat nimic de febra ca dormea, si mi-era mila sa o trezesc. Nici nu ar lua nimic asa din somn si mi-era ca mai mult o agit. Oricum era agitata ea, la 10-15 minute se foieste si miorlaie si se calmeaza doar cat suge. Apoi o luam de la capat! :( cel mai rau a fost gemutul asta :(((

nu stiu daca de la pufuri sau de la ceapa pusa in camera (ca am zis sa mai incerc si remediul asta babesc), pe la 4 a inceput sa respire mai bine, nu a mai gemut si a dormit mai bine. Atunci am reusit sa adorm si eu. La 6 i-am facut ventolinul din nou. Are febra in continuare. Acum la 8 s-a trezit, cu toate ca s-a culcat la 1.30 si a dormit vai mama ei! Dar e bine ca nu e mai rau, ca sa zic asa. Nu suiera, nu se aud mucii in plamani. Sper sa fie ok daca am luat-o din timp cu pufurile.
Se vede insa ca nu e ok, abia vorbeste saraca, scoate cate 1 cuvant pe fiecare respiratie

#566
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 decembrie 2014 - 14:10

Oli draga sănătate multa si sa se faca repede bine scumpica de Maia.

Noi am fost azi la cumpărături si era Mos Crăciun un mall. A stat Andrei in brate i-a spus cum il cheamă si ce doreste de Crăciun . A fost f dragut ca nu a mai plâns ca si anul trecut.
Weekend fain.

#567
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 14 decembrie 2014 - 01:03

hello mamici,

 

imi pare bine sa va citesc si sa vad ca nu ne-ati uitat...

noi cu drumurile la dr...iar...

david e cu otita bilaterala din nou...a primit iar antibiotic, are muci garla si tuseste...am fost la orl la control, ne-a recomandat din nou operatia de polipi...nush ce sa fac,multi orelisti nu o recomanda sub 6 ani..totusi sa-l vad cum se chinuie asa...isi sufla nasul singur, dragul de el,s-a saturat de pompa si aspirator..

eu...am pneumonie...da, din nou! se pare ca imunitatea mea e varza...cum aduce david ceva acasa eu o iau si o multiplic...nu am fost la munca de miercuri, mai aveam 4 zile de co...dar am fost sunata si mi s-a spus ca-s cea mai sensibila, ca toti au copii, ca tre sa faca schimb de ture, ca altele nu patesc asa...da'ce mama naibii, am vrut io sa ma imbolnavesc?? vin din maternitate,vin obosita si fara timp pentru mine, nu din concediu in belize...in fine...in loc sa stau in medical sapt viitoare m-am gandit sa merg totusi la munca...oricum treburile s-au imputit si nush cat mai e okl a serviciu,toate sunt suparate si satule, vindem pe parola, fiecare cat beneficiu aduce, avem targeturi de vanzari...nashpa....

oli sanatate multa mayei!!! sper sa se faca bine repede...offff..

kyt sper sa va rezolvati toate problemele..

gabi te pup!

stela m-am bucurat sa citesc vesti bune de voi..

 

david il recunoaste pe mos craciun...de cate ori il vede il striga si zice ca are barba alba...culmea ca asa e si tata, vrea sa fie mos craciun anul asta si uneori david ii confunda..vede poza cu mosu' si zice bunu' :)

 

va pup!



#568
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 14 decembrie 2014 - 05:55

Oli & Corina, multa sanatate, dragelor!
Corina, zic sa stai acasa. nu vor aprecia sigur si insanatosirea va decurge Mai lent. Crede ma ca stiu ce simti, dar nu merita.

Oli, stii ceva de rezultatul rmn al lui Gabi?

#569
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 14 decembrie 2014 - 13:02

Gabi a avut rmn vineri si rezultatele cel mai probabil maine, va tin la curent daca nu ma depaseste Oli in rapiditate.

 

Oli, Corinuka, nu pot decat sa sper si sa ma rog sa scapi odata de toatele relele si bolile.

 

Noi am cumparat niste perdele pt a face intuneric in camera in speranta ca Luca sa se trezeasca mai tarziu de 6 si nu prea ne iese. Probabil ca are o faza dragul de el. 

 

Ah, zice Mosu', mosu', ca sa ii cant mos craciun. Aici nu sunt mos craciuni... O fi orasul unde suntem noi? :)) In afara de vin fiert si carnati, Craciunul e ... uitat. Dl Pinguin va canta colinde cu corul bisericii si asa vom avea si noi parte de o mica parte de Romania.

 

Am facut si noi bradul aseara, de ce asa devreme nush, cred ca asa s-a intamplat pt ca ajunsesem langa un loc cu brazi si aveam o masina la dispozitie. E cel mai frumos brad pe care l-am vazut/avut, o sa va fac si voua o poza. [flo]



#570
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 14 decembrie 2014 - 15:06

Corina draga îmi pare tare rau sa aud ca sunteti bolnavi amandoi. Sper sa va faceti bine amândoi curând. Îmi e groaza si mie de reluarea cresei un ianuarie pt ca odata ce a facut otita rămâne o sensibilitate. Mie doctorul Mihut de la orl mi-a zis ca daca face de 5 ori pe an sau de 4 in jumate de an trebuie operat de polipi. Deci e ciudat ca ti-a recomandat dupa doua otite sa il operezi dar cu siguranta văzându-l pe David ti-a recomandat ce e mai bine pt el. Te cred ca iti e groaza de interventie. Mie mi-a zis medicul ca 20% din cei operati au probleme ca înainte. Dar nu stie cauza. Doar la 80% se simt imbunatatiri.

Kytana - ce dragut ca ati împodobit bradul. Noi am umblat ieri si azi sa cumpărăm unul natural pt ca avem artificial dar nu ne-am putut decide. Mai este timp. Doar in 23 il impodobim dupa ce e gata curatenia. I-am facut lui Andrei un calendar si in 24 am desenat mosul si bradul si tăiem zilnic cate onzi pt ca ne tot intreaba când vine si e mai simplu asa.

O saptaman minunata.

Corina succes cu colegele la.job.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -