Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pregatiri de intalnire pe Ghetar


595 raspunsuri la acest subiect

#241
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:06

Woow, asta vroiam sa scriu si io, are manutze dar si un ochi fantastic, Strumpfi.

 

Mi-am adus aminte ca am vazut un foto din Bruxell, dupa Pasti. Pe acolo taman ce trecusem si io, pe la magazile de broderii, io am cam strambat din nas, dar tu le-ai surprins superb.



#242
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:08

Karu, despre ce carti vorbiti? Mc Ewan..ce carte? ca la prima cautare nu au reiesit cartile de copii.



#243
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:10

Poze de azi, o parte, cu tf. Sunt de la restaurant, iar ultima e apusul cand treceam inapoi de pe insula insulei, cu bacul, spre insula.

 

 IMG_4662.JPG

 

IMG_4665.JPG

 

IMG_4658.JPG

 

IMG_4675.JPG

 

IMG_4668 (640x478).jpg

 

IMG_4678 (640x478).jpg

 

IMG_4679 (640x478).jpg

 

IMG_4680 (640x478).jpg

 

IMG_4681 (640x478).jpg

 

IMG_4682 (640x478).jpg

 

 



#244
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:11

si io si colegu  lucram vinerea de acasa [il] ,

ha ha. ieri ii spuneam unei colege ca azi vin la birou cu copii. si imi raspunde ca ar fi bine sa nu, pt ca azi vine in oras seful cel nou. [:-)))] . Valeu, io si copii, speram sa fim trei tantzari dar  asa [fal] . Un neamtz plecat la studii in America revine la origini. cica are si trei copii.

 

Saptamana asta am trimis copii pe jos la hort. si azi imi zic ca au ajuns mai tarziu la hort pt ca aproape de scoala si-au dat seama ca D a pierdut plusul ce il avea in rucsac, doar capu ii era afara si s-au intors vreo 800 m si l-au gasit. ce o fi fost pe capu lor.

la intoarcere alta aveantura. io le dau biletel si ei au voia sa plece dupa ora 14 azi, de ex. Ei au cheie. si evident ca nu dau biletul cand ajung sa se adapteze si of course ca s-au jucat  si au plecat la 15 si intrasem in fibrilatii.

ce sa zic ca au avut zilele trecut excursie intr-un parc mare si la film si nu au vrut. au stat in coltzul de lego [fal] .

Luni am liber si marti au excursie la fabrica de ciocolata. aici s-au inscris. nici nu ma mira. [:-)))] 


Editat de DidiAlex, 22 august 2014 - 22:17 .


#245
nasuc

nasuc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 557 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:12

Am in grija motanul vecinului, sper sa nu dispara ca al lui nasuc :). E un veteran ce a implinit 20 de ani. :)

20 de ani? chiar ca e venerabila ... varsta motanului :)) 

 

n-am pus nici un castravete ca nu am marar, dar maine merg la piata si apoi combin reteta Mihaelei cu a Vivianei si o sa vad ce iese. daca nu-i pun maine, mi-e ca mi se "inmoaie" cornishonii in frigider :))

 

masina automata versus manuala -- io n-as alege una manuala nici daca mi-ar da-o la juma' de pret :))  mi-as lua mai bine o motocicleta  [bonjovi], sa stiu o treaba :))   

 

Karu -  [:-)))]   [:-)))]



#246
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:14

Ei poftim! Spre pensie vom proceda probabil la fel. Norocul nostru ca ne-am propus sa fim niste parinti pensionari cool pentru niste adolescente sclifosite. Azi ma gandeam sa le las in padure, ca pe Hänsel si Gretel :))

 

hahaha Karu, oare noi la pensie ce ne-om face? :)) Nah, uite avantaj de parinti tineri :)). 

 

Mai da ce mi-a placut de ale tale, cum stau ele acasa sa faca orice, numai pe munte sa nu le mai duceti! :))) 

 

Silvia nu mai vrea sa vina cu noi, ca noi mergem numai sa vedem pietre! Vine si dovada imediat, la pietre am fost si azi. Radeam cu sotul, ca Silvia isi facuse program azi cu prietenele, voiau la discoteca dar inca nu s-a deschis, ele au fost totusi acolo, si-au luat inghetata de la magazin insa si s-au consolat :). Deci e de bine ca a avut program, ca se lipseste cu bucurie de pietrele noastre :)).



#247
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:17

Nasuc, pana incerci retetele combinate, eu o recomand pe asta: http://smittenkitche...e-dill-pickles/
Suuper rapida, super aroma. Si extra crocanti!!

#248
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:19

Mihaela... E tare frumoasa insula voastra!!!!

#249
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:19

Karu, despre ce carti vorbiti? Mc Ewan..ce carte? ca la prima cautare nu au reiesit cartile de copii.

 

Didi, vorbeam de ultimele carti ale lui Jan McEwan (Operatiunea Sweet Tooth) si Jonathan Coe (Expo '58).

 

Vai Mihaela, dar ce agitatie de weekend la restaurant, unii clienti n-au mai gasit loc decat sub scaun :D 

Ce frumos batea vantul!



#250
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 22 august 2014 - 22:22

Vai Mihaela, dar ce agitatie de weekend la restaurant, unii clienti n-au mai gasit loc decat sub scaun :D 

Ce frumos batea vantul!

 

Da, nu mai e aglomeratie ca e deja extrasezon, asa ca ne delectam noi localnicii cu cei cativa turisti carora nu le place aglomeratia si cu cei carora le place sub scaune :)). 

 

Vantul e mereu prezent, suntem ca o corabie in mijlocul marii :).

 

Roxana inca ne minunam de frumusetile ei si nu am ajuns sa ne plictisim de ele. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -