Sari la conținut

Sari la conținut


Cum vi s-au parut produsele de la Chicco - din Geanta Bebelusului editia 3

chicco geanta bebelusului

82 raspunsuri la acest subiect

#11
athosik

athosik

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 14 august 2014 - 17:25

Buna ziua
Va multumesc pt gentuta!
1.produsele Chicco sunt bune-folosim cu succces sapunelul iar suzeta cu succes o foloseste o prietena;bebelusa mea nu vrea suzeta :)
2.recomand tuturor mamicilor aceste produse
3.sapunul ii place la nebunie;lasa pielea curata ca pt bebelas
4.suzeta NU pt k nu folosim
Sapun Da
Servetele dezinfectante DA
Chiar si solutia de dezinfectat e f buna :)

#12
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 14 august 2014 - 17:35

1. Cum vi s-au parut produsele CHICCO Geanta Bebelusului?

pai...suzeta m-a ajutat sa realizez ca bebelina mea nici nu vrea sa auda de suzeta. deocamdata. am pus-o la pastrare pentru atuncicand va reveni la sentimente mai bune in ceea ce o priveste...
2. Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

da, de ce nu?!

3. cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

da.
4. Ati cumparat in continuare aceste produse de la CHICCO?

da, mi-au placut, asa ca...de ce nu?!

[flo2] 

 

 

update: azi am instalat scaunul de masa chicco polly 2 in 1. este suuuuuuuuper! pitica mea a stat vreo 3 ore in el (de necrezut)! [pk] [pk] [pk]

l-am instalat in ideea ca se apropie diversificarea si sa fie deja familiarizata cu scaunul. nu ma asteptam sa aiba asa succes din prima! i-am pus niste jucarii pe tavita si a fost foarte "ocupata" [pk] 


Editat de maddutz, 25 august 2014 - 21:18 .


#13
Emanicole

Emanicole

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 14 august 2014 - 17:38

Buna ziua...cu entuziasm am desfacut gentuta si ne-am bucurat de cadouri. Eu recomand tuturor produsele Chicoo, am achizitionate si eu din timp produse de la Chicoo...pompita se sani, biberoane, suzete, mameleoane de silicon, solutie sterilizat si sunt foarte buneee cu siguranta voi mai lua ce-mi trebuie pe viitor, abia asteptam sa le folosim eu si bebe ...dar mai avem de asteptat vreo 8 saptamani :d. Multumim inca o data pentru cadouri!!!!

Editat de Emanicole, 14 august 2014 - 17:39 .


#14
Karmendi

Karmendi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 14 august 2014 - 17:57

Va multumesc pentru gentuta, foarte utila, inclusiv produsele de la chicco, suzeta o folosim destul de rar dar o folosim, sapunelul a fost ok, la fel si servetelele. Noi avem produse de la chicco acasa si o sa mai cumparam in continuare. Sigur ca recomand si altor mamici.

#15
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 14 august 2014 - 18:09

Eu astazi l-am vazut pe bebe la ecograf. pana sa apuce sa se bucure de ele va mai dura... insa am grija eu sa ma bucur mai mult decat mi-as fi imaginat. Am studiat cu atentie si brosura...si sunt convinsa mai departe sa ma echipez cu tot ce voi avea nevoie de la ei.

 

 

1. Cum vi s-au parut produsele CHICCO Geanta Bebelusului?

M-am bucurat foarte tare de ele pentru ca se vede ca sunt de calitate. Suzeta m-a incantat in mod deosebit!
    2. Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

Cu siguranta. De altfel, asa cum am precizat, intentionez si eu sa mai achizitionez si alte produse CHICCO.
    3. Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Bebele meu e in burtica inca... mi-as dori enorm sa am deja ocazia sa il vad utilizandu-le...dar mai e ceva timp de trecut.
    4. Ati cumparat in continuare aceste produse de la CHICCO?

Inca nu m-am apucat de cumparaturi pentru bebe dar intentionez. Am pus ochii pe mai multe produse, in special umidificatorul, termometrul de baie, caruciorul si scaunul auto! De-abia astept sa mai creasca putin sarcina sa le achizitonez.



#16
Ioanact

Ioanact

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.206 mesaje

Postat 14 august 2014 - 20:46

1. Cum vi s-au parut produsele CHICCO Geanta Bebelusului?

Produsele sunt foarte bune. Inca mai folosim sapunelul.

Suzeta si servetelul nu le-am folosit pt ca nu e nevoie. Papa si doarme.
    2. Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

Am recomandat si chiar a primit geanta bebelusului. Multumim!
    3. Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Da. Ii place la baita cand o spal cu sapunelul.
    4. Ati cumparat in continuare aceste produse de la CHICCO?

Deocamdata nu. Cand o sa le terminam.
 


Editat de Ioanact, 14 august 2014 - 20:47 .


#17
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 14 august 2014 - 21:04

Aaa, foarte frumos acest topic! Felicitari pentru geanta bebelusului! Este de un real ajutor pentru toate tinerele mamici, deoarece le ajuta sa descopere unele dintre produsele destinate ingrijirii copiilor, dar si care sunt firmele de calitate din acest segment.

 

Noi am folosit produsele din prima gentuta, iar acum, la cea de-a doua, am pus la pastrat unul dintre produse. Celelalte doua sa-u terminat deja  [:)] . Servetelele dezinfectante sunt foarte utile in masina (vorbesc despre pachetul mare, dar e bine ca oferiti mostra, ca prospetele mamici sa-i observe calitatea). Noi le avem in spate, langa scaunul baiatului si in portbagaj, pentru ca le mai folosim in parc, gradina zoologica, restaurante..de fapt, le cam folosim peste tot, ca-s foarte practice si usor de cumparat.

 

Sapunul este folosit in curte. Il avem pus langa piscina lui bebe, pentru ca e foarte hranitor si chiar nu usuca pielea. Cum piticul sta mult in piscina, in pielea goala, trebuie sa-l spalam des si acest sapun mi se pare ideal, mai ales ca nu apar iritatii. Il recomand si mamicilor care alapteaza, dar si persoanelor care au pielea sensibila, pentru ca e foarte bine tolerat.

 

Eiii, am lasat suzeta pe ultimul loc, de fapt, la loc de cinste, pentru ca, in prima zi cand ne-am adus comoara acasa, a inceput scandalul. Am facut ceea ce-am fost invatati in maternitate: am schimbapt pampersul, am verificat temperatura in camera, am hranit copilul, l-am leganat. Nimic nu functiona. Atunci ne-am amintit ce ne spusese o alta mamica. Uneori, piticii au nevoia sa suga, dar nu pentru a se hrani, ci pentru a se simti in siguranta. Evident ca aveam ideea gresita ca nu trebuie sa-i oferim unui bebelus suzeta, ca nu mai scapam de ea, dar, in acele momente am pus-o la sterilizat, i-am dat-o piticului si, minune: era liniste. Stiti imaginea din desenele animate cu Familia Simson, cu fetita blonda care tot sugea de zori? Ei, asa a fost piticul nostru din acel moment. Iar suzeta ne-a insotit peste tot, i-am lasat-o pana la 3 luni si cand i-am scos-o n-a ripostat, asa ca nu avem un copil dependent de supt. Acum suzeta asta este deja pusa in camara, alaturi de sterilzator si o pastrez cu mare interes pentru venirea pe lume a fiicei noastre, ca stiu c-o voi folosi inca din maternitate (ca acum stiu ca voi avea nevoie de ea in prima noapte pe care o voi petrece cu fetita)

 

Deci, da, noi recomandam produsele Chicco. De fapt, cele "trainice", cum le spunem noi: carut, port-bebe, sunt tot de la aceasta firma, pentru ca mi se par foarte bune calitativ.

 

Inca odata: felicitari pentru oferirea gentutei si felicitari sponsorului Chicco, pentru ca va participa si la cea de-a patra editie!



#18
ema_gheorghe

ema_gheorghe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 14 august 2014 - 21:06

produsele chicco sunt de calitate, folosesc cu incredere aceste produse. le recomand tuturor mamicilor, inclusiv servetelele umede si crema de fundulet ( aceste produse nu erau in geanta). si acum despre produsele din gentuta : servetelul dezinfectant : a fost doar unul, nu am putut sa imi formez o parere ( eu una prefer sa testez inainte de a cumpara). sapunul a fost bun, a tinut ( nu s-a topit repede ca altele ), eu una l-am perceput ca fiind fara miros ( oricum eu am probleme cu perceperea unor mirosuri ) si asta mi-a placut. suzeta in schimb a fost si inca este si acum la 7 luni un succes total. am folosit-o cu incredere, si chiar acum inca o mai roade in joaca cu placere.



#19
gloria1978

gloria1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 14 august 2014 - 21:12

Produsele au fost excelente. Le-am incercat , le-as recomanda oricand. Ce sa va zic, in prina sesiune de colici, in conditiile in care nu accepta suzeta de nici o culoare, cea de la Chicco a fost salvarea! Pt este din latex, iar el nu a acceptat decat produsele din latex. Deci super-vesnica recunostiinta!


Editat de gloria1978, 14 august 2014 - 21:13 .


#20
Adip

Adip
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 14 august 2014 - 22:26

In privinta suzetei putem spune ca necesita imbunatatiri in privinta imaginii,

Este o culoare uni si cred ca ar fi mai ok daca ar fi colorata mai vesel.

Bebe nu prea s-a impacat cu suzeta.

Servetul dezinfectant a fost foarte bun.

Sapunelul este ok si el.





Etichetat si cu chicco, geanta bebelusului

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -