Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)- cap2


533 raspunsuri la acest subiect

#11
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 13 august 2014 - 22:42

Am reusit !!!! [pk]



#12
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 13 august 2014 - 23:02

Olimp imi pare rau pt patzanie. Eu mai stiu ca daca papi iaurt cu tarate si kiwi seara a 2-zi iesi afara. Eu am gasit la plafar fulgi de grau cu tarate, pun in iaurt apoi pap 2-3 kiwi. In per asta e criza de kiwi dar cand reapar sa incercati.

#13
ana3adnana

ana3adnana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 14 august 2014 - 07:08

Bine v-am regasit burtici la noul capitol!

 

Multumim de efort micha! Doamne ajute sa fie cu noroc  [pk]

Olimp, la multi ani cu sanatate si din partea mea, cu intarziere. Tortul arata minunat, de gust nu mai zis nimic  [batcap] Stai linistita, sunt sigura ca totul va fi bine cu bebe. Eu stau si ma minunez, chiar asa rau sa fie cu constipatia? N-am avut nicioadata astfel de probleme decat cand eram copil si plecat in vacanta cateva zile. Primele doua zile nu faceam nimic, pana ma acomodam cu mancarea, apa, aerul... dar nu ma durea nimic, apoi totul intra in normal.

 

Eu nu am mai intrat pt ca mi-a fost foarte rau. Caldurile au fost cumplite aici in oras si m-au afectat rau de tot. Astmul meu nu m-a lasat deloc in pace, ma sufoca, nu mai aveam putere sa merg pe strada, a trebuit sa iau suplimentar alt inhalant, doze mai dese... deja sunt fff paranoia sa nu fi suferit bebe din cauza ca nu am avut eu oxigen cat trebuia.  Desi abia acum o saptamana am avut eco simt ca trebuie sa fac alta, sa stiu ca este bine... Este ciudat pt ca ma simt mai bine acum ca la inceptul sarcinii. Nu tu balonare si crampe ca atunci, sanii s-au calmat, doar din cand in cand mai fac ceva fite...



#14
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 14 august 2014 - 07:59

ana [flo2] ...multumesc

 

sa ai grija de tine acum cu caldurile acestea , simptomele de durere de burta sani tensionati trec usor deja , deci nu te impacienta ca este ok..

 

am uitat de kiwi...da in sarcina trecuta am mancat si m-a mai reglat...nu am gasit urme de sange in vagin am controlat deci clar de la fisura anala [smulgpar] ...dar pana la eco mai este..of paranoia vad ca toate avem de-a face cu ea intr-un fel sau altul..

 

micha..ai reusit ! la ticker ma refer !

 

vai mor de cald , avem geamurile de la ap la sud toate [batcap] , acum in camera unde stam sunt 29 de grade [ventilator] [ventilator] [ventilator]  azi nopte am dormit goala si simteam ca nu am aer...AC nu avem...



#15
IoanaGvr

IoanaGvr

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 14 august 2014 - 08:09

My God olimp... O luam razna de groaza  [fri] ... Eu nu am avut probleme cu constipatia pana acum, si greturi am light, dimineata,dar de 2 zile simt asa cate o impunsatura in abdomen, feeling-uri neexperimentate pana acum si ma tot intreb daca e ok... Am avut si marti seara doua junghiuri, unul dupa altul, dar asa fractiune de secunda...m-au cam pus pe ganduri  [fri]



#16
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 14 august 2014 - 08:44

nu te stresa ioana pt junghiuri sunt absolut normale daca nu sunt precedate de dureri de burta mai ca la menstruatie si dureri de sale, i-am explicai si michai..sunt jungiuri de la ligamentul rotund care se intinde..pana pe la 4-5 luni ai sa le simti tot mai bine si cand tusesti si mai ales cand stranuti..



#17
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 14 august 2014 - 08:45

greturile ma omoara , toata ziua mananc...3 kg am pus pe mine in ritul asta vai de capul meu [:-)))] [batcap] ..cnd mananc imi trece raul de la stomac...



#18
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 14 august 2014 - 10:46

Olimp,bine ca a trecut sperietura.Si eu cred ca o luam razna daca se
intampla.E nasol cu constipatia in sarcina.
Ana,ai grija de tine cu caldurile astea.Nu e paranoia doar la tine,asa suntem toate gravidutele,ingrijorate.
Ioana,si eu am avut intepaturi ,sarcina trecuta mai des iar acum mai rar.E ok.

#19
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 14 august 2014 - 11:12

lore...am scapat , azi am reusit sa ies la toaleta,,cu ajutorul supozitorului cu glicerina, nu s-a mai intamplat nimic , dar am simtit fisura , clar era anala..deci m-am mai linistit..

 

oricum astept sa vina sotul de la munca sa mergem seara cand se lasa putintica racoare la cumparaturi si -mi cumpar prune uscate si kiwi...sa scap o data de consti sau cel putin sa nu mai chinui asa..

 

ce face Clara ? cu e cu mancatul ?

 

si ilinca e lesinata de caldura , o tin doar in scutecel si este asa de calda , nu are temperatura , se agita toata ziua si in consecinta e si transpirata , seara ii pun apa in vana si o las la balceala si cate 30 de minute este incantata...asa se racoreste si ea...apa o pun dezmortita.. [incada]



#20
dellya1987

dellya1987

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 14 august 2014 - 14:05

Gata, fetelor! Am scapat de grija domnului Torch: am anticorpi la citomegalovirus, rubeola si toxoplasmoza. Virus herpetic 1 si 2 nu am avut si nici nu am, sper sa nu am ghinionul tocmai acum sa ma pricopsesc cu el. Din cate am inteles cel genital e mai periculos, dar avand in vedere ca e BTS nu-mi fac griji. Si oricum dintre toate patru virusul herpetic pare cel mai inofensiv. Asa ca inainte cu curaj!

In alta ordine de idei, inca mor de cald. Voi cum supravietuiti arsitei?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -