Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie) (15)

dovlecei; mamici; graviduta;

590 raspunsuri la acest subiect

#371
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 20 august 2014 - 17:58

Hei gagici :)

Claudia refacere grabnica fetitei :)

Noi avem stabilita 26 august si ora 10. Daca imi schimba ora, ma vor anunta. Bebe e mai mititel, nu a mai luat in greutate cum ar fi trebuit, dar nu s-a oprit din crestere. Mai fac o monitorizare sambata, si daca nu patesc ca si Tuka, marti ne vedem puiutul. Ce m-a incantat - am vb azi cu o fata care a nascut ieri cu dr meu- ca mi-l fa imediat sa il tin im brate. Deci cu Dumnezeu inainte :)

Va pup gagici, pe toate.

#372
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 20 august 2014 - 18:06

Alina, bafta! Sa treci usor peste nastere si sa te refaci rapid! Sa ai un bebe sanatos, mancacios si sa plecati repede acasa! :)

 

 

Asa galerie vreau si eu la nastere.:)) Eu sunt fricoasa si panicoasa...as avea nevoie.:D Daca puteti veni in fata spitalului ar fi mai bine. Cu pancarde si toate alea.:)))))) Glumesc.



#373
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 20 august 2014 - 18:13

Nic, se pare ca bebelusii nostri nu vor sa ne chinuie mult. De asta sunt mai micuti....sa iasa usor, chiar daca e cezariana. Si a mea si a lui Pishkot sunt mai micuti. Sa fie sanatosi ca ii facem noi mari. A mea nu si-a pastrat niciodata rirmul de crestere. Ba era mai mica cu 5 zile, ba cu 7, apoi cu 3 zile, apoi cu 10 si tot asa.  Stiu pe cineva care avea baietelul cand mai mare, cand mai mic. Important e sa nu fie diferenta de cateva saptamani. :)

 

Am luat si eu o pauza, caci azi am facut curat in toata casa, am apirat, am spalat baia toata, am facut mancare, am schimbat lenjerii si am spalat 2 masini de rufe. Mai am de spalat aragazu. Dar simt ca nu mai pot.:)



#374
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 20 august 2014 - 18:42

Ce harnicuta ai fost azi, Adriana!! Bravo! Promit ca o sa fiu aici sa iti fac galerie cand vine bubulina ta frumoasa! Ne esti datoare cu poze! Tu stii cum aratam, vrem si noi sa stim cum arati!  [pk]

 

Nic, recupereaza ghemotocul la iesire! Mai e atat de putin si vine puiul tau! Abia astept sa va vad pe toate cu puiutii in brate, stiu ca asta imi va da putere si curaj si mie! Luni facem galerie!! [pk]  [il]   [pk]

 

Acum, sa va povestesc cat de blonda sunt. Aveti voie sa radeti, eu inca rad de mine. [soricel] V-am zis de dimineata ca azi vreau sa spal hainutele micutului. Am cumparat Persil Sensitive, le-am sortat, taiat etichetele, le-am pregatit si am pus si sosetutele  si manusile puiului inauntru fara sa le bag in saculet special. [batcap] Mi-am dat seama de asta mult prea tarziu, cand masina mergea de mult. [ups] Saculetul era pus bine, evident tot de senila subsemnata. Fiind atat de mici si firave, o sosetuta a evadat cumva si a blocat pompa masinii. Masina spala intr-una, fara sa stoarca si fara sa dea apa afara. Doua ore mai tarziu cand trebuiasa plec mi-am dat seama ca ceva nu e ok. Mi-am sunat sotiorul care nu stia ce sa imi spuna sa fac. Nu stiam macar cum sa o opresc sa scot hainutele puiului sa nu se spele la nesfarsit. Intr-un final am reusit singura, dar am sunat si  un prieten care  a venit dar deja reusisem sa scot si hainutele si apa din masina. Sosetuta e undeva in masina, maine chem pe cineva de la service sa o scoata. Intre timp, am mers la mama si am spalat hainele micutului acolo, maine urmeaza lenjeriile de patut. Intre timp, am achizitionat 3 saculeti speciali.  [batcap]

 

Reactia sotului cand am sunat panicata si i-am zis ce am facut a fost: "Va iubesc, mai agitatoarea pamantului" [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] (ce sot bun am, daca ma vait mai incolo de el, sa-mi amintiti)

 

Asa sa tot fii gravida. S-a abtinut de la orice misto, glumita, sarcasm. Mare dragalas! [il] Acum sper sa o repar si sa nu fie nici un bai.

 

Aviz amatoarelor! Fetelor, NU faceti ca mine!! [alcool] 
 

 

 


Editat de LittleLulu, 20 august 2014 - 18:43 .


#375
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 20 august 2014 - 19:17

Da, stiu cu poza aia. Nu prea am poze cu burtica ca nu am avut cu ce face. Promit ca fac maine cu camera de la laptop, dar nu se vad prea clar. E bun asa? Mai am poze ( putine ) pe tel sotului, dar nu are cu ce le descarca. :( Tot zic ca iau o camera foto, dar tot aman. Maine va pun o poza. Promit! :)



#376
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 20 august 2014 - 19:19

Lulu, rade ciob de oala sparta. Si eu am patit cu o sosetuta la baiat. Daca sunt asa de mici, le e usor sa evadeze.:)))))))))))) La mine a dat masina apa prin casa. La tine macar a spalat hainutele bine de tot.:))) Si apropo, sotul tau e tare simpatic.:D



#377
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 20 august 2014 - 19:33

Multumesc Adriana, este o mare figura, iar eu cred ca pe zi ce trece imi pierd si ultimii neuroni!

#378
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 20 august 2014 - 20:04

Seara buna, dragelor!
Azi am tacut malc, dar am avut si o zi mai proasta si fizic si psihic.... criza de nervi de la ora 20 a lui Luca (de fata cu buni) mi-a pus capac. Noroc ca acum sunt singura, ma linistesc...
Am citit tot ce ati scris, acum tb sa vad ce imi mai aduc aminte :)))).

In primul rand, ALINA, multa bafta maine! Sa ai recuperare rapida, laptic mult, iar bebe sa fie cuminte si necolicos! Asteptam poze cand iti revii :). Zau ca acum iti fac galerie la greu, dar pe tableta nu imi apar emoticoanele.

Tuka, a fost minunat sa ma trezesc cu de dimineata cu poza ta si a frumosului tau bebelus, iti multumesc mult!

Arwen, multumim pt poze, chiar sunt reusite. Sper ca te-ai distrat bine la sedinta foto cu burtica.

Lulu, foarte frumosi papuceii celui mic. Stii ca si mie mi-a evadat o sosetuta, dar din fericire s-a bagat intre usa si garnitura de cauciuc din jurul ei :). Super reactia sotului!

Claudia, asa e cand ai copii, te darama cand ii ai bolnaviori :(. Bine ca cea mica e mai bine acum.

Adriana, ce harnicuta esti! Iti facem si tie galerie, stai linistita, nu scapi ;).

Nic, at 26 ramane. Bebe va sta cuminte pana at...... dc si tu stai cuminte. Mai ramane sa vedem dc tu esti urmatoarea pt galerie sau e Arwen pe 25 :).

Daena, Pishkotel, pupici!

#379
tuka81

tuka81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 20 august 2014 - 21:25

Ce faceti fetelor? Vad ca va pregatiti de nastere incet incet. Mie nu-mi vine sa cred ca a trecut asa repede. Bebe papa tatica dar si completare cand nu se satura, problema e ca la san adoarme foarte repede, cred si eu ca la mami in brate e cel mai bine. Azi dimineata mi-a iesit cateterul si din pacate mi-am dat seama pe la 4 cand deja ma panicasem crezand ca nu-si mai fac efectul calmantele, de fapt trecusem juma de zi fara calmante :(. Acum imi pun perfuzie dar nu e la fel. Oricum am inteles ca maine va fi deja mult mai bine, ce a fost mai greu a trecut mai am o zi si plec acasa :)))
Alina multa bafta maine, stai relaxata pt ca totul sa fie bine.
Arwen ai facut cateva poze si cu tel tau azi?
Va pup pe toate si stati cat mai cuminti :)

#380
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 20 august 2014 - 21:44

Fetele, acusi mi-a revenit net-ul cred ca a fost o problema la RDS. Am apucat sa fac doar 2 poze cu telefonul meu, a fost si nasha cu baieteii, ne-am dat in balansoar si mi-am ocupat timpul. Am inceput s am arsuri non-stop, am senzatia ca tot stomacul cu tot sucul gastric mi s-a mutat in gat  [smulgpar]  Si am acum niste dureri de-mi vine s-o iau la fuga  [smulgpar]  [batcap]

Deci poze:

Sedinta_foto1.JPG

Sedinta_foto2.JPG

Va pup, incerc sa trag un pui de somn, poate mai uit de arsuri si dureri  [batcap]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -