Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Sanovil

nastere clinica sanovil bistrita gravida sarcina

238 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 13:02

Da, dupa mai multe optiuni si dupa ce am cantarit bine situatia, am ales sa nasc la Clinica Sanovil Bistrita. Multi cunoscuti dar si mai multe review-uri pozitive de pe internet m-au convins si mi-au confirmat ca am facut alegerea potrivita. Pe langa echipa tanara de profesionisti, la Clinica Sanovil Bistrita se practica si cele mai mici preturi din tara in conditiile in care pacientii se bucura de confort si siguranta deosebite!

 

Evident, inainte de prima programare m-am interesat si de medici, iar aici toate drumurile m-au dus catre coordonatorul clinicii, Dr. Muresan Gavrilas - asa ca nici nici nu am mai stat pe ganduri si mi-am programat prima vizita la el - un om deosebit, ce are rabdare sa iti explice orice nelamurire. Totul a decurs cum nu se putea mai bine, iar astazi sunt in saptamana 31 de sarcina si astept cum nici nu va pot explica urmatoarea programare.

 

Acum apelez la mamicile si gravidutele care au nascut sau vor naste la Sanovil:

 

- Ce experiente ati avut?

- Cum a decurs nasterea?

- Cum ati nascut?

- Cu ce medic ati nascut?

- Eu de exemplu nu sunt din Bistrita si am de parcurs cca 2 ore cu masina pana la Clinica, insa exista mai multe cazuri asemenea mie in orasul in care locuiesc si toate au decurs bine. Voi ati nascut/veti naste la Sanovil, dar locuiti in Bistrita?

- Ce v-a convins sa alegeti Sanovil?

 

Dragele mele, va multumesc anticipat pentru raspunsuri si astept cu mare interes postarile voastre [:)]  Sa aveti bebici sanatosi si voiosi!

 

Din inca mica mea experienta la Clinica Sanovil  - detalii aici



#2
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 14:29

Buna Anda si felicitari pentru alegerea facuta! Si eu sunt o viitoare mamica care v-a naste la Clinica Sanovil! Pe mine m-au convins multe lucruri sa nasc aici, in primul rand experienta primei nasteri pe care am avut-o la Spitalul din Bistrita ( o experienta cu gust amar), apoi calitatile tuturor medicilor de aici de la Sanovil, sunt niste medici foarte buni si care isi fac bine meseria! Si eu o sa nasc tot cu domnul doctor Muresan Gavrilas, eu merg la el chiar dinainte sa fiu insarcinata si imi place foarte mult felul lui de a fi, adica are rabdare sa iti explice orice pe intelesul tuturor! Eu am numai 22 de saptamani, momentan ma aflu in Austria si urmatorul meu control va fi aproximativ prin 20 august ca atunci mergem pana acasa, poate ne intalnim pe acolo  [flo2]  [flo2]  [flo2] ! Si sa sti ca nici eu nu sunt din oras din Bistrita, am o ora de facut cu masina pana la clinica dar asta nu e nici o problema  [pk]! Sa ai nastere usoara si o experienta cat mai frumoasa la Sanovil  [bib]



#3
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 14:45

Anna, si eu merg de obicei intre 15 si 20 ale lunii [:)] Ar fi frumos sa ne intalnim pe acolo, acum probabil voi ajunge pe 19 august, oricum programarea o fac de obicei cu doua zile inainte.

 

Tinem legatura pe acest topic, poate se mai aduna mamici/gravidute sa impartasim mai multe experiente :)))

 

Tu cum vei naste? (ma bucur ca am gasit pe cineva care merge la acelasi medic)



#4
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 15:10

Anda, sunt cumva neactualizate preturile pe site-ul lor?

 

 

OPERATIE CEZARIANA (4 ZILE SPITALIZARE)

1.960

 

Pai la asemenea preturi, zau daca nu dau la toamna o fuga pana la Bistrita [:-)))]  [:-)))] .

In Bucuresti, cea mai ieftina cezariana e 5,400 lei, si din pacate eu va trebui sa nasc asa, din motive medicale.

Asa ca am de ales, spital de stat, cu spagile de rigoare care la o cezariana cam tot pe la 2000 lei ajung (eu as vrea sa nu le dau, dar nu e o certitudine), sau o plimbare la Bistrita!



#5
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 15:24

Micky - din cate stiu astea sunt preturile, cele afisate, insa pentru o mai mare siguranta ii poti intreba pe un mail sau aici

 

Se merita, la asemenea preturi, oameni foarte primitori, o echipa de profesionisti dupa cum spuneam si in primul mesaj, medici de exceptie, clinica arata impecabil...

Multe mamici aleg sa nasca la Sanovil si pe buna dreptate, merita sa faci un drum un pic mai lung pentru un rezultat satisfacator, si fara grija ca trebuie sa "imparti" atentii in stanga si in dreapta.



#6
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 15:57

Woow, am vazut pe forum ca preturile sunt actualizate, si valabile pentru pacientii asigurati (cum e si cazul meu).

 

Deja iau in calcul foarte serios variant de-a face un drum la Bistrita [:)] .



#7
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 16:23

tine-ne la curent cu decizia luata si succes! [flo2]



#8
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 16:51

Micky - in cate saptamani esti?



#9
anna_z

anna_z

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 20:43

Da fetelor sunt actualizate preturile si mie mi se par super ok  [pk]  nu degeaba zice ca sunt cele mai mici din tara. Eu o sa nasc natural, asa am nascut si prima data si sper sa nu apara nimic si tot asa sa nasc si acuma! Eu inca nu stiu sigur data exacta cand o sa ajung la medic dar oricum in jur de 20 acuma vedem in functie de cum ajungem din Austria  [il]  abia astept sa ajung daca ma crezi sa vad bebele  [bib]  Mickyyy nu suntem cumva colege in mamici de decembrie sau ma insel eu  [batcap]  [batcap]  [batcap] ? Anda tu esti din judetul Bistrita de unde mai exact? Eu sunt mai de la sat poate ai auzit de Zagra  [soricel]



#10
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 21:14

Anna, nu sunt din Bistrita, ci din jud Suceava, mai aproape de Dorna, la oras, am de facut cu masina 2 ore - 2:30 maxim, am de trecut Mestecanisul si Tihuta :))) face bebe niste tumbe prin curbe de acum le stie pe de rost :)))





Etichetat si cu nastere, clinica, sanovil, bistrita, gravida, sarcina

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -