Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 113

fiv medlife albu

481 raspunsuri la acest subiect

#21
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 20:24

Andreutza si eu am eroare descrisa de tine dar doar pe calc de la serviciu, atat cu mozilla cat si cu internt exploree, prima data am crezut ca m-au descoperit si mi-au blocat accesul. [fri] [:D]



#22
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 21:02

deci eu cu google chrome sunt o fericita [soricel] Ati raportat la prob tehnice ?



#23
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 21:51

Gagici eu am avut ieri probleme, si pana la urma aseara m-am deconectat si reconectat din nou si a functionat, dar eu intru mai mereu de pe telefon.

Nu stiu ce sa spun Qiao :)))

#24
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 22:22

Aleluia,am reusit sa intru,dar tot asa greuuuu,spre norocul meu apare undeva in dreapta casuta mica cu subiecte recente si apare si casuta noua deschisă de Qiao ,multumim Qiao de casuta noua si sa speram ca va fi numai cu noroc ținând cont de Nr 13 ;) asa ca fetele in focuri mult succes la clocit si oute multe si embrionasi calitativi si lipiciosi 9 luni ale luni.... ;).  Deci eroara la mine nu a dispărut,noroc ca acum apare in dreapta la subiecte recente,tot acolo este si un subiect deschis despre eroare si le.am adus la cunoștință adminilor,eu folosesc placa si pana acum nu am avut probleme. NicNic  încă un pic....wow ce trece timpul!!!  Te urmezzzzz.... Doar ca eu ma comfrunt deocamdată cu simptome de trim 1, mi.au trecut arsurile,acum am varsaturi :(( offf. Daaa Monizuzu  nu ne.a mai vizitat de ceva vreme ;)  va pup si somnic ușor  [flo2]   Fetele care aveti probleme la forum da.ti acolo msg cu eroarea sa speram ca vor fixa .



#25
Maya_2014

Maya_2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 22:43

Qiao multumim de casuta !!! Sa dea Dumnezeu sa fie numai vesri f bune :)
Lavinia Doamne ajuta, sa iasa cu niste ochisori super dulci !!!
Maya Terry este seful laboratorului de embriologie sau cum s-o chema. Sub supravegherea lui - ca este sau nu in tara- are loc intalnirea gigeilor cu ovocitele. Este un super om, calm, linistit si iti raspunde la orice intrebare :)
Din schema anticoagulantul si dozele de menopur si diphereline le poti lua cam de la inceput. Gonalul sau puregonul poti incepe doar cu cate un pen si apoi mai iei de la urmatoare monitorizare, pt ca de multe ori se poate schimba doza. Si la
Menopur sau diphereline se poate schimba doza, dar nu asa mult ca la
Gonal sau puregon. La diphereline poate fi o fiola sau jumatate din fiola, dar jumatatea care ramane nu se poate folosi a doua zi. La menopur pot fi tot asa poate 2-2 si 1/2- sau chiar 3 fiole odata, iar ce ramane daca sunt jumatati , nu se pot folosi a doua zi. Anticoagulantul a explicat Qiao de ce se da si este in baza schemei la orice fiv facut la Mdl. Se face in cele 10 zile de stimulare, apoi se reia de la ET , si se face cel putin pana la valoarea beta pozitiv. In unele cazuri se face pana la 12-13 sapt si in urma unor analize de coagulare se scoate, se merge in continuare cu el sau se poate inlocui pana la max 32 sapt cu aspirina in diferite doze.
Sper ca am raspuns cam la tot.
Bafta multa !!!

Multumesc mult de tot NicNic pentru raspunsuri
Am fost in seara asta la farmacie si m-am consultat si cu farmacista. Am luat pana la urma un pen gonal de 900, diphereline si menopur sa imi ajunga pana la a doua monitorizare. Clexane nu am gasit, o sa mai caut daca nu o sa iau inlocuitorul acela imi scapa numele acum.

#26
Maya_2014

Maya_2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 22:56

Succes tuturor fetelor ce parcurg acum schema de tratament, cat si cele care sunt la un pas de ea. [nl]
Lavinia, ti-a zis deja ca pe 03.10 are loc ET? Pfoai..organizati, domne! [pk]
Ina, Sofia, ce faceti?
Cum va simtiti?
Nu stiu voi cum ati fost, dar la mine parca sta timpu-n loc :)
Abia astept sa vina ziua de luni sa merg la beta.

Multumim draga Xenia
Mult succes si tie, iti tinem pumnii stransi si asteptam si noi alaturi de tine sa vina beta baban

#27
Maya_2014

Maya_2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 23:06

Gagici ce ziceti facem o intalneala sapt viitoare? Probabil pt mine va fi cam ultima inainte sa vina bebe. Deci ce ziceti? Care cum puteti si vreti? Qiao tu vrei nu vrei esti pe lista. Mary la fel. Crystyne si Ella idem. Adica sa nu aud nu. Deci? Roxyc crezi ca poti ajunge si tu? Si din restul de fete, in procedura, gravidite, la inceput de drum? Monyzuzu te bagi? Adry daca te mai poti deplasa si nu vine bebe pana atunci , poate ajungi si tu. Si nu mai stiu din cele vechi, scuze daca imi scapa careva. Si din cele noi? Asteptam confirmari si date si locatii propuse daca aveti vreo preferinta :)

Eu as vrea sa vin. Multumim pentru invitatie. Eu una nu am preferinte...unde propuneti voi e ok cu mine. Mi-ar face mare placere sa va cunosc
Noapte linistita si racoroasa va doresc

#28
Maya_2014

Maya_2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 06:37

Buna dimineata
Am si eu o intrebare matinala
gonal se tine in frigider asta am inteles . Dar celelalte injectii?
O zi buna sa aveti!

#29
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 08:35

Gonal si menopur si pregnyl se tin in frigider. Diphereline si clexane intr-un sertar in casa ferite de soare.

#30
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 31 iulie 2014 - 09:26

Neata fete,

 

Felicitari fetelor cu beta mare, sa aveti sarcina usoara si bebei sanatosi.

 

NicNic cred ca voi veni si eu la intalnirea de saptamana viitoare, nu stiu foarte sigur pentru ca la mine va fi ultima saptamana de munca si trebuie sa las in ordine totul si sunt destul de prinsa si nu stiu exact la ce ora voi scapa. Programul meu este redus pana la ora 15:30, asa ca daca scap la program as putea ajunge la intalnire pe la 16:30. Vorbim oricum sa vedem si unde va fi locatia.

 

Pupici fete si tinem pumnisorii tuturor.





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -