Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Aprilie 2015 (Buburuze de Aprilie 2015)

sarcina gravida aprilie 2015

1086 raspunsuri la acest subiect

#361
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 23:45

Ma inteapa sanii tare ...banuiesc ca se maresc ....eu si Milka :P



#362
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 21 octombrie 2014 - 23:53

Aaaa, si , Cristina, te faci tu mare ;)



#363
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 05:29

Diarom, la noi mamaliguta se mananca in stratuti, cu telemea, smantana, slanina costita sau carnati proaspeti prajiti. Ai mei sunt Ardeleni ;) Cam iti inchipui criza cand le-am zis ca-s veg :)) Tataie prajea la foc iute bulgarii de mamaliga? Citisem undeva ca prin Nord si Moldova se facea..
Oricum, mi-e dooooor de o telemea de aia proaspata inca buretoasa.

#364
sunshine2009

sunshine2009

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.716 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 05:49

Ieri am avut o zi luuunga. Mers la cumparaturi, vorbit la casa de asigurari, moasa, rezolvat probl de la lucru...si incoronarea ..mersul la contabil sa ne explice ce cand si cum avem de rezolvat anumite probl pe cand stau acasa in concediu de maternitate.
Am picat aseara instant in somn cand am atins cearceaful

#365
Diarom

Diarom

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.211 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 06:12

Bunicii mei sunt din Arges, sunshine.  Imi dau seama cum sta treaba cu vegetarianismul, ca la noi carnea-i baza...Adica, unde mergi, sarmaua, friptana, junculita, mici s.a.m.d.

Nici aici nu se gaseste telemeaua. Eu folosesc un fel de feta buglareasca luata vrac de la magazinele europene. Mancarea americanilor nu ma atrage de niciun fel. Pot spune ca-i cea mai oribila de pe toata planeta. O tona de grasime, zahar, da zahar in mancare si chimicale.

 

In orice caz, bine ca ti-ai rezvolvat.



#366
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 07:54

Diarom, sa ai grija cu branza. Eu de cand sunt insarcinata cumpar doat ambalata ca sa fiu sigura ca e din lapte pasteurizat. Mi-a spus doctorita ca branza de la tarani poate deveni foarte periculoasa. Daca nu e laptele fiert si din cate stiu telemeaua se face din lapte crud, poate avea lysteria. Poate gasesti feta ambalata.

Editat de Cristi76, 22 octombrie 2014 - 07:55 .


#367
Cicinelu

Cicinelu
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 09:54

Salutare fetelor!

 

Eu va citesc mereu, chiar daca mai raman in urma, recuperez, nu sar nici o pagina, doar ca acum cum nu ma mai simt rau, am cam muncit toata ziua, iar seara de la 9 si ceva incep sa casc. De comentat as avea la fiecare, doar ca este tare greu cateodata. 

Numai la discutile despre mancare, imi vena sa ma avant, caci imagine sau discutii despre orice se poate ingurgita imi fac o pofta...

Nu stiu voi, dar eu tot mica arat, m-a intrebat cineva in cate saptamani sunt si cand am zis 15 se gandea ca o sa spun 3-4! Dar cred ca nu are importanta, de fel sunt asa mai micuta si slabuta, dar am depasit 50 kg!! Aseara m-am cantarit, nu mancasem inca si aveam 53:). Abia astept sa mai pun.

In rest am si eu ca voi dureri de cap asa din senin, dar le ignor ca de fel nu iau nimic, am nasul si gatul uscat dimineata, dureri de spate si asa pe la burta jos, cateodata ca durerile de menstruatie.

In rest cu mancarea, sunt vegana, fac de toate, linte, mazare, etc, dar am zis sa mananc si peste, totusi acum imi este greu, caci ultima data am vomitat o portie cu un castravete si parca si acum simt gustul. Dar fructe as manca la orice ora, mai ales seara, nu pot sa ma opresc. 

Cam atat eu. O sa incerc sa mai intervin fara ca altii sa traga de mine (Diarom), dar totusi raman cititoare fidela.

 

Cu drag va trimit putere si energie!

 

O zi senina sa aveti.



#368
vremunbebe

vremunbebe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 11:43

Buna fetelor! La fel ca alte fete si eu va citesc ZILNIC insa efectiv nu am timp sa raspund. Programul meu este inca unul f incarcat, in sensul ca plec dimineata pe la 8-8:30 si mai vin seara pe la 18 in cele mai fericite cazuri. Eu sunt o fericita ca am avut si am o sarcina super usoara fara greata, voma, dureri etc. ceea ce m-a ajutat f mult la stilul meu de viata.
Noi nu am cumparat nimic pana acum dar am zis ca incepand cu luna decembrie vom incepe cumparaturile pt ca am observat ca ne costa ceva si sa le luam treptat.
MIMI25 si eu sunt tot la dr Dinu la Bacau si sunt fff multumita de el. Este un super doctor care nu vorbeste f mult ci iti spune doar lucruri cu adevarat importante. Este categoric insa pt mine a fost bine in snsul ca mi-a zis clar sa ma las de fumat si din ziua aia nu am mai pus tigara in gura :))
Fetelor va pup, multa sanatate va doresc si o sa mai scriu cand voi mai avea putin timp liber!

#369
Cristi76

Cristi76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 14:04

Am incercat sa-mi pun si eu ticker dar nu stiu cum sa fac [batcap]



#370
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 22 octombrie 2014 - 17:53

Vremunbebe ai fost la clinica la domu de Dinu nu la spital nu ? Abia aștept ziua de vineri mai ales ca nu am fost in apele mele azi ba chiar am si plâns si ma enervez ușor nu ca as fi eu calma din fire da credeam ca ma mai potolește sarcina ...:( v-om vedea ce o fii Doamne Doamne e cu noi ...voi cum va-ti simțit azi?



Etichetat si cu sarcina, gravida, aprilie, 2015

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -