Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu ovocite donate Cap 72


559 raspunsuri la acest subiect

#21
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 12 iulie 2014 - 18:57

fetele, va pup [pup]

 

voi faceti doze mai mari de 0,4 de Clexane? adica, ar fi ok daca mi-as cumpara de 0,4? credeti ca, in cazul in care as avea nush ce mutatii,sa zicem, mai nasoale, s-ar impune doza mai mare? Voi cu cat ati cumparat Clexane de 0,4?

 

eu in loc de Estrofem, am sa iau cycloproginova si tot cu el am sa continui si in cazul in care ar apare minunea si la mine.

 

si eu as mai avea pana la sf lunii liber dupa care incep tratamentul cu prima injectie, Dephereline-ul apoi din z19 cu cycloprog, cf schema. [pup]

 

Pup mamicile si burticile, va pup si pe voi, cele care sunteti in focuri sau intrati, sansa multa sa aveti,sa vina bebeii [pup] [flor]

 



#22
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 12 iulie 2014 - 20:19

Multumesc fete dragi!Am scazut de la 3 Estrofem la 1 Estrofem (poate trebuia intai la 2),iar la 7 saptamani o sa renunt definitiv.Ma bucur ca nu a fost o neintelegere din partea mea ca trebuie continuat tratamentul asa.
Daniela,Amalia sa va traiasca comorile!
Va pup pe toate si va doresc succes celor care sunt pe baricade si putere mamicilor cu pitici sa-i creasca mari!O sarcina sanatoasa gravidutelor!

#23
daisy14

daisy14

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 12 iulie 2014 - 21:18

Miha, dar pana la urma faci cu ovo.donate?
De ce ai nevoie de Diphereline? Credeam ca faci embrioadoptie.

1 fiola Clexane costa cam 12 lei, iar o cutie are 10 fiole.

#24
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 08:59

Neata.

ancahor, bafta sa incepi cat mai repede si cu folos FIV-ul !

alexia, bafta sa creasca mari si puternici embrionasii ! Mie imi tremurau picioarele in fiecare zi cand sunam sa aflu vesti despre ai mei.

amalia, o sa ma trec pe prima pagina ..

Lorelei, felicitari ! Sarcina sanatoasa si la termen !

Urmeaza imediat Eva, Maria, Poppy, Miha, Danasar..mai e cineva iulie-august ? Bafta, fetelor ! Sea, Kass parca voi septembrie sau incurc ?
Micaela, acus cred ca ai eco..bafta !

Rodi, salutari !

Miha, incepe cu 0,4 si apoi mai vezi.

Flory pup.
Pup la viitoarele mamici acus Needa, Miri, Eliana.
Anca, ce mai faci?
Sandy, Daniela, Miracol salutari !
Austen, ce fac piticii ?

Va pup pe toate !

#25
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 09:35

fetele, va pup [pup]

 

Daisy [pup] cu ovo donate...Sunteti bine? Pup si trimite la mine barzuca [flor]

Bemi [pup] asa ma gandeam si eu, sa incep cu 0,4 si adaugat si aspenter sper sa fie bine. Eu sunt cu Kassandra si Sea in sept, cred ca eu deschid stagiunea ca pe 1 sept tb sa fiu in Brno si pe 2 la clinica,pe 2 e punctia donatoarei, sper sa nu se modifice prea mult.

 

Tizulina mea [pup] , abia astept eco,sa felicitam inimioara/inimioarele bataioase [flor]

 

Eva, Maria, Poppy, Danasar, sansa multa si cu reusita deplina, sa aveti! Va tin pumnii stransi, stransi [pup]

 

Lorelei, felicitari pt bebelin, sarcina usoara si nastere la termen! [pup]

 

Ancahor [pup] hai ca va fi bine, multa sansa sa ai, am auzit lucruri bune despre Debrecen,sper sa se retraga chistuletul, de obicei,atunci cand nu este ovulatie si cand se mareste lungimea cm, foliculul ala creste dar nu se mai sparge si se transforma in chistulet,posibil sa se resoarba.Mai fa eco intre timp si vezi ce si cum.

 

Alexia [pup] sigur raman embrionasi numai buni de transferat la tine, grasuni si frumosi care se vor transforma in bebelin, hai nu-ti fa griji, ca va fi bine, ai sa vezi.

 

Pup mamicile in curand  Eliana, Needa, Miri, nasteri usoare, refaceri rapide si bebei mancaciosi si sanatosi, sa aveti [pup]

 

Va pup pe toate, duminica relaxanta sa aveti [pup]

 

 

 



#26
mirivili

mirivili

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 697 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 12:51

Bemi [flo2]  si Carprod urmeaza curand. Voi ce mai faceti? Cum va mai simtiti? Tu urmezi cu nasterea dupa Needa, eu si Eliana? Bineinteles nu acum, cat mai aproape de termen. [zana]

 

Miha tinem pumnii! [pk]

 

Needa voi ati programat cezariana? Sau o sa nasti natural? [aerob]

 

Eliana [flor] cred ca esti taaaare curajoasa (la fel si dr. tau) sa nasti natural. Noi avem mai multe motive medicale asa ca nici nu am visat nastere naturala.

 

 

Fetelor, de tudor_mic mai stiti ceva?

 

 

Legat de prima pagina sper sa citeasca Miracol curand pe aici si sa se treaca de la "gravidute" la "reusite". De Wish si Danah mai stie cineva ceva?

 

La "Gravidutele noastre" va rog sa ma treceti pe mine:
 

Mirivili - FIV cu ovocite donate la clinica Reprofit-Brno - viitoare mami de   [bbfata]
 

In speranta ca asta le va incuraja si pe alte fete sa faca aceasta procedura cu sanse foarte mari de a fi mamici. [mamica]



#27
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 15:52

Fetelor va pup pe toate fără nicio excepție.

 

Nu am mai citit si nu am mai intrat pentru ca am o perioada mai grea...

 

In curând trebuie sa încep Estrofemul si am o nelămurire.

 

Am citit prospectul pe net si spune ca trebuie sa fie 28 tablete jumătate albastre si jumătate galbene.

 

Estrofemul meu are 28 tablete albastre.

 

Dilema mea: doar astea albastre trebuie sa le iau? De ce sunt oare 28 de tablete albastre si nu sunt si galbene?

 

Va rog ajutati-ma ca nu știu ce sa fac!

 

Va multumesc din suflet si va puppppp pe toate, credeți-ma am o perioada proasta...

 

Va pup si bafta tuturor! 



#28
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 16:08

Miri dupa voi naste Anca, dupa ea cred ca eu si Flory. Noi suntem ok, chiar si cand imi e mai rau totusi e mult mai bine decat ce a fost..

Maria, asa e cutia de estrofem, numai cu albastre, le iei pe toate ( bine, nu odata :)

#29
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 16:10

Multumesc frumos Bemi si Miha!Felicitari pentru fetita,Bemi si sa stii ca o sa te indragostesti de ea,sunt atat de dragalasele fetitele ca merita toate greturile din sarcina si orice!Miha,tin pumnii fata curajoasa,sa fie bine si sa te intorci graviduta!

#30
MihaD1

MihaD1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 16:45

fetele [pup]

 

Eu sunt bucuroasa ca mi-am gasit Diphereline, la mine in oras la o Rofarma,am intrebat din prostie si aveau asa ca mi-am luat.

 

Astept sa-mi aduca miercuri, tot ei, 2 cutii de Clexane de 0,4 restul le cumpar de la altcineva

si Cycloproginova, .

 

Acu am deja asa: Prednison 5 mg,Eurythox 50, L-arginina, Aspenter, Elevit.

 

Ar trebui sa incep deja tratamentul cu Prednison si Eurythox? si cum sa le iau?

 

Ca atunci cand incep estrogenii,incep si Clexane-le,injectiuca asta se face in burtica,subcutanat, nu? ca si cele de stimulare de la fiv-urile clasice,nu? in stanga sau dreapta buricului, 1/zi, seara, trebuie facuta la aceeasi ora?

 

Lorelei [pup] , multumesc,am nevoie de pumnii tai stransi, sa te auda DD [flor]

Maria [pup], tu cand incepi tratamentul si cand tb sa fi la Brno? Spune-mi ce schema ai tu si ce ai mai adaugat [flor]

 

Bemi [flor] ma bucur ca incet, incet, iti este mai bine, asa te poti bucura de perioada cu bebe la purtator, ce minunat tb sa fie! [pup]

 

Miri [pup] multumesc, tine-mi pumnii stransi [flor]

Da, si Carmen urmeaza in curand, in august,daca nu ma insel.

 

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -