Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu ovocite donate Cap 72


559 raspunsuri la acest subiect

#281
Kassandra22

Kassandra22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.444 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 12:01

Alexia, esti o bomboana de femeie! Iti multumesc muuult!


Editat de Kassandra22, 23 iulie 2014 - 12:01 .


#282
Kassandra22

Kassandra22

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.444 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 12:05

Davis, [flo2]  io zic ca in max 5 zile ar trebui sa vina. cel putin eu nu am avut probleme dupa Duphaston. Dupa patru zile de la intrerupere, numaram z1.

Si cum as vrea sa fie penultima luna, m-am saturat de tavalit in pat in z1 de dureri de ma urc pe pereti [batcap]



#283
davis67

davis67

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 274 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 14:07

Kassandra  [pup] - pe mine ma ajuta daca pun o sticla cu apa calda pe burtica si nospa... (se spune ca in majoritatea cazurilor, aceasta durere provine de la raceala).

Alexia- multumiri pt recomandari cazare! [pup]

Micaela - tu ai facut ET in ziua 19 da?!Eu asa am retinut...! [pup]



#284
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 15:03

Davis da, in zi 19 a CM am facut ET. Zi 13 pregnyl, din zi 14 progesteron , zi 6 de progesteron ET.

#285
luminika

luminika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 15:56

Buna fetelor [flo2] ,

 

Felicitari celor mai noi mamici, sa fie sanatoase si copii lor asemenea, sa creasca frumos fara prea mult plans.

Tinem pumnii pentru fetele care sunt in asteptarea rezultatelor , sa ne dati numai vesti bune.

 

Davis - te felicit pentru ambitia si puterea de care dai dovada, sa nu renunti niciodata la visul tau pentru ca victoria este aproape. Dumnezeu te va rasplati intr-o zi  pentru tot efortul tau, sunt convinsa.

 

Revin si eu pe ecran, dupa o lunga absenta. Am fost preocupata cu mutarea domiciliului, casa rasturnata cu susul in jos de la atatea bagaje...in final le-am pus pe toate in ordine.

 

Eu ma simt din ce in ce mai bine, am inceput sa ma misc, chiar sa fac ceva treburi usoare prin casa ( dar la servici tot nu merg) [soricel] 

Astazi am implinit 17 sapt. iar luni am vazut pentru prima data cum se misca bebelinul , a fost foarte emotionant. Burtica mea facea valuri - valuri.

 

Mai am cateva zile de medical din spital dupa care intru in concediu de risc maternal. Am inceput demersurile, sper sa imi reuseasca pana la capat. In principiu, la inceput de august trebuie sa merg la medicul de familie cu documentul de la medicul de medicina muncii pt eliberarea medicalului.

In rest, toate sunt bune...asteptam cu nerabdare morfologia de trim.II sa aflam sexul copilului ca pana acum nu s-a aratat.

 

Cred ca starea mea buna se datoreaza si psihicului, acum sunt mult mai linistita fata de cum eram pana la 12 saptamani. Atunci parca tot asteptam ceva....sa treaca timpul mai repede. Acum m-I se pare ca trece prea repede [batcap] .

 

In final, va doresc la toate sa treceti prin momentele astea frumoase. Este emotionant, inaltator pana la Dumnezeu sentimentul ca voi fi mamica.

Doamne Ajuta la toata lumea!! [ruga] 



#286
LaraaB

LaraaB
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 16:10

Buna fetelor!

#287
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 16:22

Daniela, copiii tai sunt deosebit de frumosi. Imi lasa gura apa uitandu-ma la ei. Ca si la grecoaicele cu ochi mari ale Amaliei. Vreau si eu. Vreaaau!!! [il]

Davis, esti o fata minunata, cu inima de leu. Meriti sa fii fericita. Sa ai noroc data viitoare!

Va sarut pe toate. [pup]



#288
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 17:22

Anca, ma bucur ca ai scris, nu mai stiam nimic de tine.

Daniela, sunt papuselele tale ? M-am innebunit cand i-am vazut, m-am indragostit .. Sa va traiasca, sa fiti toti sanatosi si fericiti !

Alexiaa, cu drag iti dau restul de greata. Kass, fetele, la fel. Ma gandeam ca a luat-o toata Micaela, dar nu prea am ghicit. Nu mai tin minte exact cand a inceput, pt ca initial nu era asa suparatoare, stiu ca era inainte de primul eco pt ca mi se parea cam repede sa am greata. De prin sapt 7 sau 9 , nu mai stiu, a inceput tot mai tare...pe la sapt 12 imi venea sa ma urc pe pereti..pe la sapt 17 parca era un pic mai suportabila...acum mai am cate o zi mai gretoasa, dar totusi mult mai buna ca pe vremuri..dar vitamine nu pot inghiti neam. Sper sa creasca asta mica din fructe. Dar nu mere, ca le-am varsat si nu m-am mai atins de ele.

Luminika, chiar ma gandeam la tine, ca nu ai mai scris.. Ma bucur de vesti , ca sunteti bine.
Daisy, salutari.

Lara, bine ai venit si bafta cat mai repede !

Salutari tuturor fetelor bataioase, bravo .

#289
alexiaa72

alexiaa72

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.861 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 19:08

Lara, scrie repede 10 mesaje ca sa apari in timp util, sa te vedem. Bine ai venit si sa te gravidesti rapid, asa incat sa intri apoi pe acest forum doar pentru a da lamuriri fetelor care iti vor urma. Bafta si te ajutam cu drag daca ai intrebari.

#290
alexiaa72

alexiaa72

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.861 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 19:10

Luminika, ma bucur ca esti bine. Sa ne mai povestesti despre bebel la viitoarele ecografii.


Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Sunt cursurile de puericultură importante?

    Ana1298
    - Ieri, 20:51

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Ieri, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Ieri, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - apr 30 2024 21:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -