Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Mamici de Octombrie 2014 (Bobocei de Octombrie 2014) - 6

sarcina gravida bebe octombrie 2014

193 raspunsuri la acest subiect

#181
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:17

Anda,da dupa placa...ciudat



#182
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 10:19

eu trimit mai departe eroarea, daca ii mai apare cuiva sa imi trimita pe PM la fel un print-screen



#183
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 12:12

Anda,ieri am reusit sa intru odată,citeam in clubul fetelor la Fiv dr Albu ca toate au problema cu intratul, Roxyc nici ea nu poate intra si folosește computer la job,de acasă a reusit dupa laptop,acum este la munca si nu poate intra.


Editat de andreutza2, 30 iulie 2014 - 12:15 .


#184
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 12:52

Buna,

 

Asa e Anda. Merci Andreutza. Ma scuzati ca nu am spus eu, dar saptamana viitoare e ultima saptamana de munca si am mai multa treaba ca sa pot lasa totul in regula. [:)]

  Pupici 



#185
silviapatru

silviapatru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 14:59

Buna burtici! In legatura cu pampersii va spun de la Amalia ca cei new born ii folosim f putin. Ama s-a nascut de 2850 dar a luat repede in greutate, la 1 luna avea 4 kg si ceva. Desi pe ei scrie ca sunt pana la 5 kg, de fapt dupa 4 nu prea mai merg. Eu am luat acum premium care 2un bax de 90 dar o sa iau si unul new born mai mic, de 30. Daca cumva e nevoie mai iau atunci ca se gasec peste tot.

Deeutza, la mine la greutate scrie mereu +/- nu stiu cate grame. Acum scria +\- 180 grame. Asa ca nu te poti lua sigur dupa ele, important este sa se vada o evolutie. Mie ecografista mi-a zis ca nici nu se cantareste la mai putin de 2 saptamani distanta de ultima cantarire, tocami ca sa nu se agite parintii aiurea. Zicea ca nu e relevant, trebuie sa treaca macar doua. Dovada a fost ca la mine in sapt 23 avea 460 grame +\- 60 si la 24 avea 430 +\- 60. Asta nu insemna ca nunluase in greutate in sapt aia. Cat priveste rezistenta arterelor, aia trebuie urmarita. E crescuta mult? Oricum sa nu te sperii ca multe gravidute se lovesc de problema asta, dar totul e bine pana la urma. Si la mine e usor crescuta. Tensiunea cum o ai? Sa ai grija cu sarea

#186
alysolita

alysolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 15:32

buna gravidutelor! ce harnicute sunteti ca si cumparati deja lucrusoare pentru bebei vostrii!!! eu inca nu am cumparat nimic! nu din superstitie sau ceva doar ca am zis ca mai am timp! si iata ca am intrat in sapt 29 si io nu am nimic!( doar ce e ramas de la fetita! cea ce nu se prea potriveste ca toate sunt roz sau rosu!) [:)]  parca vad ce o sa ma panichez io peste o saptamana doua [batcap]  dar ma gandesc ca nu o sa  sa apuce nimic inainte de 36 de sapt! nu am intrat prea des in ultima vreme  ca am cam avut de munca la casuta si prin curte plus ca  am facut gem si bulion pentru iarna! bebe din burtica e tare activ toata ziua ma inghionteste mai ales cand ma aplec sau stau pe scaun! dupa 2 saptamani in care am fost [biz] nu am pus numai o jumate de kg nu imi vine sa cred! hai ca poate vam plictisit! va pup si va doresc zile frumoase! [flo] [floare3] [flo2]



#187
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 16:06

aly, mai usor cu treaba, nu fa prea mult efort :)))



#188
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 16:22

Silvia, cam pentru ce perioada iti ajung cei 90 de pampersi cumparati?


Editat de GeoM80, 30 iulie 2014 - 17:05 .


#189
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 18:04

Din cate am auzit, pentru un nou-nascut e nevoie de cca 10 pampersi pe zi, nu?



#190
Ana_26

Ana_26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 132 mesaje

Postat 30 iulie 2014 - 18:53

Buna seara fetelor. Multumesc pentru urari :*

 

Luni am fost la medic si l-am vazut pe bebelus si totul se prezinta bine, are 1100 grame, s-a intors cu capul in jos dar mai are timp si loc sa se roteasca :))

 

Am avut cateva zile in care mi s-au umflat picioarele si mainile(a trebuit sa imi scot verigheta :(( ) si ma trezeam noaptea din somn din cauza durerilor de muschi de la picioare, un fel de carcei dar mult mai durerosi si pentru asta dr mi-a dat magneziu si B6. Intre timp durerile s-au diminuat si s-au mai desumflat si picioarele asa ca inca nu am luat pastilutele desi le-am cumparat sa le am in caz de nevoie.

 

Nu stiu voi cum va descurcati, dar la Constanta este foarte cald si desi nu am fost niciodata rea de caldura, acum simt ca innebunesc. Toata ziua sunt un lac de apa si ma simt epuizata fara sa fac nimic :(

 

O seara linistita si racoroasa sa aveti! [flo2]





Etichetat si cu sarcina, gravida, bebe, octombrie, 2014

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -