Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)

gravida sarcina martie 2015

497 raspunsuri la acest subiect

#351
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 08 august 2014 - 12:57

pai  dellya , ai 8 sapt implinite , paractic acum ai inceput sa o efectuezi pe a noua [:-)))] ..apoi vei avea 9 sapt complete si incepi sa o faci pe a zecea..complicat nu ? [:-)))] [soricel] doar ca se zile 8 sapt + x zile



#352
dellya1987

dellya1987

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 08 august 2014 - 12:57

Din pacate, pisica mea nu o mai am :( De maidaneze nu m-am mai atins de cand am aflat de bebe si am si foarte mare grija ce si cum mananc. Sper sa nu fie probl. O sa merg luni la intepat din nou si pt Torch si sper sa ma linistesc dupa.



#353
dellya1987

dellya1987

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 08 august 2014 - 13:00

Aha, da, acum am inteles. Ma confrunt cu moartea neuronilor. Am constatat asta de a doua zi dupa test cand spalam paiul cu care bausem limonada, desi evident am un pachet intreg de paie.  [batcap]



#354
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 08 august 2014 - 13:01

o sa fie bine , rar am auzit de cazuri care sa aiba curatul ghinion sa faca toxo in sarcina..tu sa ai grija la legume , fructe ..bine bine spalate , salatele la fel , carnea sa fie preparata bine termic..sa nu fie in sange , pestele la fel , somonul daca poftesti baga-l la congelator 2 zile inainte de al consuma...ca este crud , slaninuta la fel , laptele pasteurizat sau daca nu fierbe-l , barnzetruile la fel pasteurizate ( cele ambalate ) oua spalate si fierte tari , sau gen omleta sa nu fie crude deloc , cremele din prajituri sa nu fie cu crema de ou crud , maionezele,,cam asta , branza cu mucegai..



#355
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 08 august 2014 - 13:02

legat de neuroni..isi revin eu dupa nastere..adica mai bine zis dupa perioada mai grea de la inceput cand e bb mic tare , si eu sufar de neuroni zapaciti [batcap]

 

 

ce tare vad ca esti din navododari , ce te invidiez ca poti sa tragi cate o fuga la mare..targe o balaceala si pt mine [titanic]


Editat de olimp, 08 august 2014 - 13:03 .


#356
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 08 august 2014 - 13:04

apropo lore cum este cu sanul ? parca tu zicea ca te doare ? sau nu mai tin minte ?



#357
dellya1987

dellya1987

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 08 august 2014 - 13:09

Multumesc pentru sfaturi. O sa le urmez. Cat despre plaja, o sa ma gandesc la tine cand osa imi fac curaj sa merg ca sunt un pic speriata de bombe si cu apa marii: rece, bacterii, ciuperci, balauri and stuff... Sper sa-mi zica la eco ca e bn si poate ma capa de utrogestan ca-mi sta pe neuronii aia chinuiti. 



#358
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 08 august 2014 - 13:15

de uutro ai sa scapi cam dupa 12-13 sapt de sarcina daca totul este ok..deci baga balaceala fara probleme , de apa daca este rece atunci nu e bine , dar de altele..bacterii avioane..nu te stresa sunt atatea minuni care le poti lua in mod curent , ca daca le-am sti pe toate am fi rau dusi cu capul..



#359
dellya1987

dellya1987

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 08 august 2014 - 13:21

Da, ai dreptate. Cu Utro m-am stresat rau in prima faza, desi dr mi-a explicat ca nu e nimic grav, dar citind aici si vazand ca aproape toate luati m-am linistit.



#360
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 08 august 2014 - 13:29

lore ai sa-ti scriu pas cu pas..

 

daca nu te descurci da-mi una dupa ceafa..ca nu explic bine [:-)))]

 

1. te bagi pe siteul LIlipye..

2. alegu Maternity and pregnancy tikker

3. apesti pe obtiune Days and Weeks

4. apare pe ecram 2 posibilitati mini ticker si full size ticker ..alegi mini ticker

5. apesi next la mini ticker..si apare o serie de desene de tikeruri..alegi care iti place

6. dupa ce l-ai ales in drepata pe ecran va aparea in chenar modelul de ticker ales de tine si dai next

7. alegi ce figurina vrei sa fie reprezentat bb tau , copilas , iepuras etc

8. in drepata in chenar apare ceea ce ai ales tu sa fie reprezentativ pt bb pe modelul tau de ticker si iar dai next

8. apare event date..acolo treci data probabila a nasterii bebelusilui , cat ti-e calculate x martie in cazul nostru

9. la last menstruation period..treci ultima data a menstruatiei tale,,

10 ..dai next la chenarul din dreapta..si apare ticker code snippes..mai jos vei vedea un chenar albastru deschis code snippet HTML..

11. dai copy la tot codul acela

12.te bagi pe forum la numele tau si clichezi pe semnatura forum

13.apoi sus aici cum scriem avem in stanga unde scrie FONT..o iconita verde  dai click pe ea si apare cod BB secial ..alegi ultima varianta cod XML...

14. in chenarul aparut baga codul salvat..da-i paste si trebuie sa apara tickerul la semnatura , vei vedea ca are in stanga si dreapta in paranteze mari [xml] stergele si gata da-i salvare semnatura





Etichetat si cu gravida, sarcina, martie, 2015

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -