Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Mamici de Martie 2015 (Ghiocei de Martie 2015)

gravida sarcina martie 2015

497 raspunsuri la acest subiect

#91
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 14:33

Da,da Olimp :)Stateam intinsa si in pat dupa cele 9 eprubete si a venit asistenta sa ma intepe si in deget sa imi ia o lama.
E bine ca papa Ilinca.Fiica-mea nu mananca nimic.Ea mancare gatita nu vrea decat pasata.Acum o refuza si asa.Azi dimineata cat am fost sa recoltez i-a pregatit soacra-mea fructe cu branza si in loc sa puna urda a pus telemea sarata de oaie.Am zis ca lesin de ras cand am auzit.Statea de jumatate de ora si incerca sa o pacaleasca sa manance si asta mica nu voia.Pai telemeaua era pt mamaliga,acum daca a pus-o cu fructe facem mamaliga cu urda :))

#92
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 17:40

lore [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]  tare era daca fetita ar fi mancat telemeaua cu fructe [:-)))] [batcap] ...

 

ilinca nu este mofturoasa deloc , mananca orice , e drept ca doar de 2 saptamani ii dau nepasirat dar mananca mancarea gataita tare mult ii place , eu ii dau ce facem pentru noi , mai putin afumatura si varza , carne de porc simpla dar in tocatura si porc ii dau...

 

nu am probleme din pricina asta ...in schimb abea acum incepe sa accepte fructe crude asa in starea lor , daca le pasez mananca de oricare..

 

 

eu trebuie sa merg saptamana asta la un eco..mi-e asa de lene sa ma programez..ce inconstienta sunt [batcap]



#93
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 18:58

Am uitat sa scriu ca cica gustase soacra-mea branza si i s-a parut buna dar nu si-a dat seama ca e sarata :)))))
Clara mananca fructe nepasate dar totusi i le pasez ca sa ia cantitate mai mare.Stiu ca nu ar trebui.Ea are o problema cu mancarea gatita:ciorba nu ii place,supa nu ii place,carne nu,sufleuri nu si niciun fel de mancare.Isi baga mainile in gura sa vomite cand le vede.

#94
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 18:59

salutare! eu tocmai am fost la cumparaturi si mi-am luat o rochita asa frumoasa sunt curioasa cat imi mai vine. si daca o sa imi vina si in vara urmatoare  [:I]



#95
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 19:21

Sa o porti sanatoasa,Maddo!Posibil sa iti revii pana vara urmatoare.Eu m-am refacut dupa 1 an,dupa intarcarea fetei.

#96
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 20:10

maddo sa o folosesti cu mare placere , eu am luat in greutate record cu ilinca 30 kg..dar la un an de la nastere erau toate jos..deci se poate...

 

lore si ce mananca pitica ?...si ilinca isi facea greata la inceput cand simtea bucatile mai mari in gurita dar treptat vad ca se invata..



#97
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 20:47

Ei, deci mai am sanse sa o port si peste doua veri  [:)]

Trebuie sa fac munca de cercetare la ce doctor sa merg de acum inainte. Daca poate sa imi dea cineva argumente va rog sa o faceti. Cred ca e foarte important cine iti monitorizeaza sarcina



#98
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 22:04

Maddo,eu sunt din Bv si nu stiu daca te pot ajuta cu dr.
Olimp,fiica-mea a mancat bine pana acum vreo 2 saptamani,acum are problemute cu o maseluta care trebuie sa apara.La pranz i-am tot facut piure de legume cu carne sau cu ou pt ca nu accepta mancarea gatita.De cand are perioada asta de nu mai mananca imi face fite si la piure,nu il mai accepta,la fel imi face si la fructe,si la ce ii mai dau:gris,salate(astea de obicei ii plac ei f mult),cascaval cu paine,iaurt etc.Acum refuza cam tot si cere paine,covrigi,castraveti si mai stiu eu ce dar nu mananca prea mult,ia de cateva ori si nu mai vrea.Ea e si micuta,are 75 cm si 8.8 kg la 1 an si aproape 8 luni.Ne rugam sa faca 9 kg la 2 ani.E bine cand copilul mananca,ai noroc cu Ilinca si ca accepta mancare gatita.

#99
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 22 iulie 2014 - 22:09

Maddo,eu sunt din Bv si nu stiu daca te pot ajuta cu dr.
Olimp,fiica-mea a mancat bine pana acum vreo 2 saptamani,acum are problemute cu o maseluta care trebuie sa apara.La pranz i-am tot facut piure de legume cu carne sau cu ou pt ca nu accepta mancarea gatita.De cand are perioada asta de nu mai mananca imi face fite si la piure,nu il mai accepta,la fel imi face si la fructe,si la ce ii mai dau:gris,salate(astea de obicei ii plac ei f mult),cascaval cu paine,iaurt etc.Acum refuza cam tot si cere paine,covrigi,castraveti si mai stiu eu ce dar nu mananca prea mult,ia de cateva ori si nu mai vrea.Ea e si micuta,are 75 cm si 8.8 kg la 1 an si aproape 8 luni.Ne rugam sa faca 9 kg la 2 ani.E bine cand copilul mananca,ai noroc cu Ilinca si ca accepta mancare gatita.

#100
Maddo

Maddo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 23 iulie 2014 - 05:55

Buna dimineata burtici! Va poftesc la cafea! sau ceai. Sau ce doriti. Avem de toate.  [:)]

 

Lorelei, dificil cu mancarea. Eu ma stiu pe mine, mica fiind (normal, nu asa de mica [:)] ), ce mofturi faceam. Cred ca e tare greu in pozitia de mama





Etichetat si cu gravida, sarcina, martie, 2015

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -