Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FELICITARI CARESSE! Aspirante optimiste (849)


504 raspunsuri la acest subiect

#501
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 20:26

Salutare fetelor! [flo2]

Ne bagam si noi la o batalie cu pernute? [perne]  [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] Eu am chef de distractie. [soricel]

Lore bine ai venit si sedere cat mai scurta. [flo2]

Maryella nu sunt alergica la produse apicole. O sa iau in considerare si sfatul tau. Aceleasi probleme le am si eu... dar putin mai serioase. O sa vad dupa control ce e de facut exact. [pup]

Ella spor la treburi. Si mie imi e dor de toate fetele. Sper ca prietena ta si bebe sunt bine. Sanatate multa! [pup]

Gazela multumesc de incurajari. Acum parca au incetat semnele. Nu mai stiu ce sa cred. Si eu sper sa mi se regleze menstruatia. [pup]

 

Acusi sunt si eu in concediu dar stau acasa.. Am o groaza de treaba. Dar tot o sa intru... Sper sa citesc vesti bune de la voi.

 

Noapte buna [flo2]



#502
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 24 iulie 2014 - 21:16

ella ....multumesc de raspuns si indicatii! te chiar pricepi! si zic asta, dat fiind faptul ca am fost azi la endocrinolog si mi-a zis acelasi lucru...asta ar fi ordinea....deci, acum urmeaza analize hormonale, sa vedem cum ies, voi face si analizele secretiilor pt ce spuneai tu...iar apoi mai vedem cu HSG si laparoscopia....raman ultimele in caz ca nu se descopera nimic anormal....sper din tot sufletul sa nu ajung pana acolo!!!

 

Nu stiu fetelor voi cum sunteti, poate sunt absurda, dar sincer mie si de ace mi-e frica, analize de sange si tot, poate sunt eu mai sensibila, dar ma duc cu spaima de fiecare data la analize....poate pana la urma ma obisnuiesc si eu de la atata impuns...asta e, sunt necesare si trebuie facute...:(



#503
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 08:04

Buna dimineata tuturor!

ella ....multumesc de raspuns si indicatii! te chiar pricepi! si zic asta, dat fiind faptul ca am fost azi la endocrinolog si mi-a zis acelasi lucru...asta ar fi ordinea....deci, acum urmeaza analize hormonale, sa vedem cum ies, voi face si analizele secretiilor pt ce spuneai tu...iar apoi mai vedem cu HSG si laparoscopia....raman ultimele in caz ca nu se descopera nimic anormal....sper din tot sufletul sa nu ajung pana acolo!!!

 

Nu stiu fetelor voi cum sunteti, poate sunt absurda, dar sincer mie si de ace mi-e frica, analize de sange si tot, poate sunt eu mai sensibila, dar ma duc cu spaima de fiecare data la analize....poate pana la urma ma obisnuiesc si eu de la atata impuns...asta e, sunt necesare si trebuie facute...:(

Ma bucur ca ti-am fost de folos si au fost corecte informatiile oferite de mine. Eu le-am strans pe toate in timp, de la atatea investigatii si vizite pe la doctori, sper sa nu fie nevoie sa ajungi la cele invazive.

Iar referitor la frica de ace si analize gandeste-te ca faci inca un pas in drumul tau spre bebe, odata facute aceste analize stii concret cum stai si apoi te poti relaxa si lucra linistita la proiectul bebe.

Nici stresul nu ajuta deloc, faptul ca te tot gandesti de ce nu vine bebe, trebuie sa intelegi ca oricat de sanatoasa ai fi si oricat de bine v-ati coordona voi cu perioada fertila, daca nu ajuta si Dumnezeu cu o mica minune nu o sa iasa nimic. Deci recomandarea mea e sa iti faci analizele si apoi sa va relaxati si o sa vezi ca bebe o sa vina curand.



#504
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 08:05

Ma duc sa fac capitol nou.



#505
ingeras2007

ingeras2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 25 iulie 2014 - 08:20

Continuam aici




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -